PDA

Zobacz pełną wersję : Po pierwsze witam, po drugie mam pytanie.



PatiD
01-07-2008, 16:55
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa :-) Muratora odwiedzam praktycznie regularnie, ale dopiero dziś się zerejestrowałam. Mam nadzieję ze będę mogła tutaj skorzystać z Waszej życzliwości i jakże wielkiej wiedzy. Ostatnio przeglądałam niektóre posty i doszłam do wniosku ze jestem zielona jak trawka na wiosnę. :-)
Mam pytanie. Chcemy z Mężem kupić dom, na rynku wtórnym, ale mam problem. Znalazłam dom, który nam się podoba i chcemy się wybrać do właściciela go obejrzeć, problem polega na tym, że nie mamy pojęcia o co pytać. No wiecie, spytam czy to jego własność, czy nie ma długów czy ma księgę wieczystą, ale o co dalej pytać? Sen mi spędza z powiek ten temat bo to jak bym kupowała kota w worku. Jakie papiery powinnam zobaczyć itp. Czy ktoś z Was mi pomoże? Ostatnio czytałam jeden z Waszych postów jak to przez czyjś dom ma przebiegać autostrada.... dzięki bardzo. To chyba narazie tyle o co chciałam zapytać. Jeszcze raz serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

zbigmor
03-07-2008, 14:14
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa :-) Muratora odwiedzam praktycznie regularnie, ale dopiero dziś się zerejestrowałam. Mam nadzieję ze będę mogła tutaj skorzystać z Waszej życzliwości i jakże wielkiej wiedzy. Ostatnio przeglądałam niektóre posty i doszłam do wniosku ze jestem zielona jak trawka na wiosnę. :-)
Mam pytanie. Chcemy z Mężem kupić dom, na rynku wtórnym, ale mam problem. Znalazłam dom, który nam się podoba i chcemy się wybrać do właściciela go obejrzeć, problem polega na tym, że nie mamy pojęcia o co pytać. No wiecie, spytam czy to jego własność, czy nie ma długów czy ma księgę wieczystą, ale o co dalej pytać? Sen mi spędza z powiek ten temat bo to jak bym kupowała kota w worku. Jakie papiery powinnam zobaczyć itp. Czy ktoś z Was mi pomoże? Ostatnio czytałam jeden z Waszych postów jak to przez czyjś dom ma przebiegać autostrada.... dzięki bardzo. To chyba narazie tyle o co chciałam zapytać. Jeszcze raz serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

Powinnaś wyjść z założenia, że rzeczy niewygodnych raczej się od niego nie dowiesz, ale ja bym pytał np. czym grzeje. Bo jeśli gazem ziemnym to chciałbym obejrzeć rachunki z okresu zeszłej zimy. Kiedy był wybudowany, bo jak 10 lat temu to jeśli miałby się rozlecieć to pewnie już byłyby jakieś oznaki tego. Pozostałymi szczegułami technicznymi radziłbym się nie przejmować, a tylko sprawdzić stan prawny, czyli księgę wieczystą, popytać ewentualnie w gminie i może sąsiadów.

PatiD
03-07-2008, 14:28
Witam Cię zbigmor i dziękuję za odpowiedź.
Ten dom zbudowany został w tamtym roku.
Ogrzewanie ma kominkowe z płaszczem wodnym plus centralne gazowe.
Pozdrawiam

Trociu
03-07-2008, 15:10
Witam Cię zbigmor i dziękuję za odpowiedź.
Ten dom zbudowany został w tamtym roku.
Ogrzewanie ma kominkowe z płaszczem wodnym plus centralne gazowe.To ja bym się najpierw zapytał - dlaczego chce go sprzedać tak szybko.

Trociu
03-07-2008, 15:13
Jeżeli to nowy dom, to ja bym się pytał o:
- materiał na ściany + grubość ocieplenia zewnetrznego
- grubość ocieplenia skosów
- wypis z KW
- potwierdzenie zakończenia budowy
- można sprawdzić nie zaleganie za wodę / prąd
- uregulowanie z gminą podatków gruntowych
- kanalizacja / szambo (jakie duże)

zbigmor
04-07-2008, 10:46
Witam Cię zbigmor i dziękuję za odpowiedź.
Ten dom zbudowany został w tamtym roku.
Ogrzewanie ma kominkowe z płaszczem wodnym plus centralne gazowe.To ja bym się najpierw zapytał - dlaczego chce go sprzedać tak szybko.

W pełni popieram.

PatiD
17-07-2008, 19:20
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Długo tu nie zaglądałam. Mam nadzieję, że jak się zdecydujemy na kupno to sobie poradzimy. Fajnie mieć własny domek z tarasem, na którym codziennie rano można wypić kawkę....:-) i popatrzeć jak dziecko bawi się w piaskownicy.
Pozdrawiam