PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o radę dotyczącą kanalizacji......



Magdalenka
25-09-2003, 14:05
Mam pytanie do szanownego grona formuowiczów.
Jak rozwiązywaliście problem napowietrzenia kanalizacji w domu.
U mnie z wylewki wychodzi rura o przekroju 10cm (pomijam fakt, że prosto w okno) która to ma być wyprowadzona na dach i zakończona kominkiem wentylacyjnym.
Czy u was w łazience również będzie przechodziła w domyślam się rogu taka piękna rura, czy może ktoś zastosował jako rozwiązanie membranę napowietrzającą. Trochę obawiam się takiej membrany ze względu na fakt, że przy zapchaniu kanalizacji woda z całą pewnością do niej podejdzie (dom parterowy).
Czy może ktoś ma namiary na niezbyt drogiego hydraulika w okolicy Wiązowny który pomoże mi to wszystko wyprowadzić i ułoży przyzwoicie całą kanalizację :o

Wladek
25-09-2003, 14:45
Musi być przynajmiej jedno wyprowadzenie nad dach. Obuduj rurę płytą g/k (możesz jeszcze wytłumić watą) i nie będzie widać.

tczarek
26-09-2003, 09:23
Ja u siebie mam wyprowadzony odpowietrznik z kanalizy jednym pionem wentylacyjnym i z głowy. Odchodzi przeprowadzanie takowej rury przez dach itp. Zobacz może u Ciebie można zrobić takie rozwiązanie.

26-09-2003, 10:00
U mnie tez wyprowadzono odpowietrzenie jednym z kanałów wentylacyjnych na dach - z tego kanału w kominie wystaje mała rurka zakończona grzybkiem i na razie to działa.
WMW.

tom soyer
26-09-2003, 10:13
ja rure prowadze w szachcie z GK razem z woda i CO

haczyk
03-10-2003, 14:53
Mam dobrego hydraulika z Wesołej - ja buduję w Sulejówku - skończył u mnie niedawno prace - jestem b. zadowlona (poleciła mi go koleżanka). Robił mi też wywiewkę, której nie zrobiłam wystarczająco wcześniej -tzn. w momencie robienia dachu. Wywiewki można odginać, więc może coś się u ciebie uda wymyślić. U mnie pion był w narożniku - rurkę hydraulik wyprowadził przez dziurę w scianie zewn. przy murłacie i pionowo ponad krawędź dachu. Jak mnie pozwieziecie na budowę to może wam coś doradzę (za darmo oczywiście - w ramach sąsiedzkiej pomocy)

Joasia
03-10-2003, 15:08
Haczyku, poproszę (może na priva?) namiary na tego hydraulika. Dziękuję. Joasia.

Teska
04-10-2003, 09:05
u mnie takowa rura jest w rogu łazienki i w rogu wc dla gosci zamierzam obudowac je płyta gk..wyglada to paskudnie no ale cóz...

jolana
04-10-2003, 10:05
Bez rury sie chyba nie obejdzie...

U mnie (w domu piętrowym) taka rura biegnie przez pomieszczenie gospodarcze na parterze - nikomu nie przeszkadza, a w łazience na piętrze schowała się za konstrukcją z regipsy na podwieszaną muszlę klozetową, więc jej w ogóle nie widać :)

05-10-2003, 09:55
Wg norm projektowych, powinno być przynajmniej jedno napowietrzenie kanalizacji wyprowadzone nad dach. Tak chyba będzie bezpieczniej.
Fatalnie że wychodzi w świetle okno, to już błąd projektanta lub wykonawcy. Jeśli się da, zmień kierunek w stronę ściany i obuduj płytami k-g. Czasem można to fajnie zaaranżować

Magdalenka
06-10-2003, 08:14
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Zaraz poproszę haczyka o namiary na hydraulika i pewnie coś też razem uda się nam wymyślić :D
Pozdrawiam