PDA

Zobacz pełną wersję : Schematy podlaczenia kotla "turbo" do komina



j_e_r_z_y_k
25-09-2003, 18:45
Przegladajac Forum natknalem sie na info, ze ktos z Was ma schematy podlaczenia takiego kotla. Chodzi o mozliwosci typu: rura w rurze itd. Jesli to jest gdzes w sieci, to bede wdzieczny za napisanie adresu, jesli w plikach, to bedzie mi milo dostac to na poczte:
[email protected]

Juz teraz dziekuje.

A przy okazji mam taki temat do przedyskutowania. Jaka jest nominalna sprawnosc kotla z zamknieta komora spalania i o ile zmniejsza sie, gdy powietrze bedzie pobierane z pomieszczenia kotlowni? Jak to sie ma do sprawnosci kotla z komora otwarta?

j_e_r_z_y_k
25-09-2003, 21:12
Znalazlem tego "ktosia"! To VPS z Vaillanta! Kto mnie z Nim skontaktuje?

VPS
26-09-2003, 06:10
jerzyk

Wysłałem schematy przewodów spalinowych.

26-09-2003, 07:46
Witam!
Pytanie takie: Czy mozna kociol z zamknieta komora spalania (jeszcze nie wiem czy kondensacyjny) podlaczyc do komina wymurowanego z wkladow ceramicznych (uszczelnianych silikonem do 1000 C) bez specjalnego wkladu? Chodzi mi o to, ze taki komin juz mam i chcialbym rozdzielic spaliny od powietrza, spaliny krotkim przewodem prosto do komina (juz bez wkladu - bo drogi) a powietrze zza sciany.
Da sie tak zrobic?
Pozdrawiam
Mirek

26-09-2003, 12:50
Nie powinno się podłączać kotła Turbo (z zamkniętą komorą spalania) do tradycyjnego komina :evil: . Kocioł Turbo nie ma czujnika ciągu (ma presostat). W przypadku zablokowania tradycyjnego komina będzi pracował dalej a spaliny poprzez niesczelności mogą wudostawać się na zewnątrz :cry: .

j_e_r_z_y_k
26-09-2003, 13:10
Wysłałem schematy przewodów spalinowych.

Dziekuje!

26-09-2003, 15:32
Witam,
Dlaczego tradycyjny komin mialby sie zapychac bardziej niz ten rura w rurze?
Moze zatem inaczej: wlozyc wklad - przewod spalinowy, a zasysanie powietrza przestrzenia pomiedzy wkladem spalinowym a kominem (to jest "dusza"?).
Mozna tak zrobic, czy ktos bedzie stwarzal problemy przy jakims "odbiorze"?
Pozdrawiam
Mirek

27-09-2003, 16:19
Tak może być
http://pl.vaillant.com/folder.php?folder_default_tree=10002-10325-10483&folder_default_netfolderID=10483
sprawdź tu. W środku w cenniku znajdziesz opcje o których mówisz