PDA

Zobacz pełną wersję : ekogroszek w foliowych workach?



arluka
04-07-2008, 07:29
No właśnie, czy spotkaliście się z czymś takim? Znalazłam właśnie ekogroszek workowany w dobrej cenie ale okazało się, że jest w foliowych workach. Sama nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, choć wydaje mi się, że przecież tak samo jak drewno, węgiel musi mieć jakąś filtrację powietrza. Pan ze składu powiedział, że od lat tak sprzedaję i nie miał żadnych reklamacji.

zbigmor
04-07-2008, 07:52
No właśnie, czy spotkaliście się z czymś takim? Znalazłam właśnie ekogroszek workowany w dobrej cenie ale okazało się, że jest w foliowych workach. Sama nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, choć wydaje mi się, że przecież tak samo jak drewno, węgiel musi mieć jakąś filtrację powietrza. Pan ze składu powiedział, że od lat tak sprzedaję i nie miał żadnych reklamacji.

Węgiel nie musi mieć filtracji (pod ziemią też nie ma), ale radzę zwrócić uwagę na jeden detal. Kupowałem kiedyś opał workowany w Gnieźnie. Dużym zbiegiem okoliczności było, że opał był zawsze dostępny jako workowany od ręki, gdy dzień wcześniej padał deszcza, a gdy od dłuższego czasu była susza to workowali specjalnie dla mnie. Zostawie to bez komentarza.

daggulka
04-07-2008, 08:30
ja kupiłam ekogroszek luzem, ale dla wygody mąż poworkował go w duże worki foliowe ( tak na oko po 25 kilo)... moje spostrzeżenia są takie, że worki od środka są zaparowane :roll: ... ekogroszek musiał być wigotny ....ale wiem, że nic się z tym nie powinno stać ... piec pali ten ekogroch bez problemu :wink:

04-07-2008, 08:56
... piec pali ten ekogroch bez problemu :wink:

tylko komin cierpi ... :wink:

ashen
04-07-2008, 16:35
warto zwrócić uwage na kaloryczność - węgiel węglowi nierówny. różnice mogą wynosić ok 100-200zł na tonie za bardzo kaloryczny węgiel.

kupowanie luzem - trzeba się liczyć z ryzykiem przewału - kupując np 5ton dostajesz na plac bardzo często kilkaset kg mniej. workowany łatwo policzyć wagę.

niemal każdy sprzedawca miesza droższy ekogroszek z tanim miałem.
oczywiście deszcz zwiększa zyski sprzedawcy o ok 10% bo tyle mniej więcej potrafi naciągnąć wody węgiel.

matadorRS
05-07-2008, 13:03
... piec pali ten ekogroch bez problemu :wink:

tylko komin cierpi ... :wink:

Jak sie doklada codzinnie do pieca to wegiel wysusza sie w podajniku ;)

pawelurb
05-07-2008, 14:54
jak raz miałem w foliowych workach , to mialy one dziurki wentylacyjne, żeby nie zbierała się para wodna w zamkniętym worku , tyle że te dziurki to była zmora przy przenoszeniu takiego worka, sypało się i choćby nie wiem co człowiek wyglądał jak kominiarz , u mnie najlepiej sprawdza się rozwiązanie workowanie na składzie w worki od ziemniaków po 50 KG , potem przesypuję to do wiader po 30 KG i tymi wiadrami dosypuje do pieca.

Gonia Leśniowska
29-02-2016, 19:10
: Trzeba zwrócić uwagę na jakość worków, firma w której pracuję potrzebowała dużej ilości tych worków i zaczęliśmy zamawiać tutaj :spam:dostarczają bardzo dobre te worki, zero problemów.

bogdan525
08-03-2017, 08:20
: Trzeba zwrócić uwagę na jakość worków

My też zamawialiśmy workowany z jednej firmy, ale właśnie był problem z jakością worków. Poleciłem im więc sprawdzonego dostawcę :spam: i do tej pory są zadowoleni ze współpracy.