PDA

Zobacz pełną wersję : budowa "pod klucz"



kordi
25-09-2003, 19:49
Z powodu absolutnej niemożności znalezienia czasu ani do prowadzenia ani nadzorowania budowy chcę wynająć firmę, która UCZCIWIE i szybko zbuduje samodzielni
Czy takie firmy istnieją????

Wakmen
28-09-2003, 04:22
Niestety nie :cry: .

Zbigniew Rudnicki
29-09-2003, 08:19
Z moich doświadczeń wynika, że osobisty, praktycznie codzienny udział inwestora, pozwala na oszczedności rzędu 20-25% przy budowaniu domu.
Jeżeli jednak inwestor nie ma czasu, lub kwalifikacji, to powinien gotowy dom kupić, lub zlecić budowę firmie.
Nie jest przypadkiem, że 63% uczestników tego Forum ma wykształcenie techniczne, które jest uzupełniane wiedzą z tego Forum, oraz z czasopism (Murator).

Wowka
29-09-2003, 08:40
Z powodu absolutnej niemożności znalezienia czasu ani do prowadzenia ani nadzorowania budowy chcę wynająć firmę, która UCZCIWIE i szybko zbuduje samodzielni
Czy takie firmy istnieją????

Nie masz czasu a masz pieniądze. Wynajmij kierownika budowy (ale nie figuranta) który to wszystko za ciebie zrobi.
Problem tylko w tym by znaleźć odpowiedniego człowieka.

29-09-2003, 10:13
Sam byłem w takiej sytuacji 2 lata temu i podjąłem ryzyko, które się opłaciło. Trafiłem na dość uczciwego wykonawcę choć drobnych potknięć nie dało się uniknąć. Jednak myslę, że gdybym sam wszystko robił wpadek było by więcej. Wg mnie uczciwość wykonawcy polega nie tylko na braku nieuczciwości ale również na takim skalkulowaniu własnych dochodów by inwestorowi nie opłacało się samemu prowadzić budowy. Wykonawca wielu budynków ma w hurtowniach upusty, o których jednorazowy inwestor może tylko pomarzyć. Trzeba również brać pod uwagę czasowe zaangażowanie inwestora we własną budowę co wyklucza zarabianie w tym czasie pienążków.

KrzysiekMarusza
29-09-2003, 12:47
Jesli budujesz pod klucz, z jeda firma - nie jest to cakiem zle,
choc trzeba wiecej zaplacic. Bardzo wazne jest miec wlasnego
inspektora nadzoru inwestorskiego i placic mu uczciwie. Musi to
byc gosc z polecenia i z doswiadczeniem !

pozdr - Krzysiek

Wowka
29-09-2003, 12:56
Niestety ale jedna firma nie wybuduje całego domu pod klucz. Praktycznie nie jest to możliwe. Zbyt duża jest różnorodność prac. Facet od podawania cegły nie zrobi np. elektryki, instalacji c.o. A z kolei facet od alarmu nie będzie się bawił w wylewanie stropu itd . Zresztą gdyby chciał się w to zabawić to ja bym się na to nie zgodził. Ktoś kto obiecuje postawić całyt dom pod klucz daje tę propozycję na wyrost. Potem poszukuje kogoś kto to potrafi zrobić byle by tylko był tani i do jego taniej oferty dorzuca swoje kilka złotych marży a Ty inwestorze za to płacisz. Lepiej naprawdę znaleźć operatywnego kierownika budowy który będzie na placu budowy 2 razy dziennie i wszystkiego dopilnuje. Wtedy masz w porozumieniu z kierownikiem np. możliwość sprawdzenia dotychczasowych efektów prac konkretnych ekip i negocjacji cen.
Pozdrawiam