PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny - plusy i minusy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

jewrioszka
09-04-2011, 07:29
Zapraszam na Targi Budowlane "Dom i wnętrze" EXPO 2011 w dniach 8-10 kwietnia na Warszawskim Torwarze. Na stoisku N5 w hali namiotowej będę prezentował system zarządzania wężem ssącym Hide-a-Hose.

yagaya
13-05-2011, 09:12
Mają go moi znajomi, bardzo zadowoleni są od ponad pół roku już. Wad na razie nie znaleźli.

kolorado
16-05-2011, 09:50
Mają go moi znajomi, bardzo zadowoleni są od ponad pół roku już. Wad na razie nie znaleźli.
Ale jaki mają?

gieroma
25-05-2011, 20:56
Witam.
Czy ktos uzytkuje jeszcze Vrooma i mogły się wypowiedzieć czy warto kupić? Chciałam go zamontować zamiast szufelek w kuchni i wiatrołapie

jewrioszka
29-05-2011, 11:24
TQD bardzo głośny i słaby Profi 30 za mały przez pierwsze puł roku bedzie działał ok ale jak sie troche turbina zużyje to bedzie słaby :)

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam jeszcze że w TQD silniki sa co prawda Ametek, ale nie rozbieralne i z najtańszych materiałów.
Polecam Vacuflo, brak jakichkolwiek filtrów które sie zapychają, nie szkodzi im zassanie wody, zawsze ciągna na 100% mocy, są w 100% amerykańskie.
No i mają 7 lat gwarancji.

P.S.
Nie polecam jednostek ze zmienną siłą ciągu poprzez regulację obrotów silnika z co najmniej 2 powodów.
1. Zmiana obrotów silnika znacznie skraca jego żywotność. Jak będa odkurzacze z silnikami na prąd stały ten problem zniknie :).
2. Słabszy ciąg jest nie tylko na ssawce, ale także w całej instalacji. Może to prowadzić do odkładania się w niej zanieczyszczeń i co za tym idzie do jej zapchania.

P.S.II
Dodam jeszcze że sam byłem użytkownikiem i sprzedawcą Beam'a. Jako użytkownik i instalator doświadczyłem jego plusów i minusów i przy pierwszej okazji wymieniłem go na jednostkę bez-filtrową czyli Vacuflo model TC488Q. Jedyne co przemawia na korzyść jednostek z filtrem to fakt że zatrzymują one bardzo drobne frakcje takie jak pył gipsowy(tego nie powinno się sprzatać odkurzaczem innym niż budowlany) , popiół (do tego sa separatory) itp. co z kolei prowadzi do znacznego zmniejszenia sia przepustowości filtra czyli spadku skuteczności. A konia z rzędem temu kto po czymś taki zaciągnie odrobine wody np. z wiatrołapu i nie stworzy na filtrze skorupy z gipsu i wody. Chyba nie muszę wyjaśniać że taki filtr wymaga czyszczenia lub wymiany. Dlatego pomimo faktu że w swojej ofercie posiadam jednostki z filtrem plisowanym Vacuflo serii FC, filtrem w systemie odwróconego worka Element i TQD to zawsze polecam swoim klientom modele Vacuflo True Cyclonic.

salik
06-07-2011, 22:52
Jaką głębokość ma gniazdo szufelki ściennej Leovac?
Od pół godziny bezskutecznie szukam tej informacji, ale nawet na stronie producenta nie ma takiej informacji...
Ewentualnie czy są w Polsce dostępne inne systemy szufelek ściennych (nie interesuje mnie tzw. gniazdo z szufelką)?

jewrioszka
07-07-2011, 05:07
Puszka montażowa Leovac ma 95mm głębokości.

Pozdrawiam

Gregor130
23-07-2011, 21:22
Pytanie dotyczące odkurzacza centralnego jaka firma jest dobra i małoawaryjna oraz jaką instalację?

jewrioszka
24-07-2011, 08:03
Każdy wykonawca poleci ci swój produkt. Ja tez polecę odkurzacze marki Vacuflo serii TC ponieważ:
1. Są w 100% amerykańskie , a nie robione lub składane w meksyku lub chinach.
2. Nie musisz martwić się zapchanym filtrem, pamiętać o jego wymianie lub czyszczeniu. A, samo-czyszczący się filtr, oceńcie sami, czy ten odkurzacz z tak zapchanym filtrem pracuje ze 100% siła ssącą !!!!!) (http://youtu.be/qf1gVmOjdiU)
3. Modele serii TC nie posiadają filtrów , więc: nie zapychają się, zawsze ciągną ze 100% mocą, nie szkodzi im woda, mają 7 lata gwarancji bez żadnych obwarowań.
Miałem w swojej ofercie kilka marek i pozostałem przy tej jednej.

Jeśli chodzi o instalację, to zrób z białych kształtek i rur. Będzie pasowała do 90% odkurzaczy na rynku.

Gregor130
24-07-2011, 20:55
Zastanawiam sie nad odkurzaczem firmy Beam SC398 co Wy na to???

ewadora
25-07-2011, 15:02
NO niestety jestem nieszczęśliwą posiadaczką odkurzacza Beama , a do tego mam dokupiony ich separator. Odkurzacza z separatorem użyłam kilka x na budowie i już był w naprawie co kosztowało mnie 500 zl. Gwarancji nie uznali bo odkurzacz był według nich używany niezgodnie z przeznaczeniem - owszem odkurzałam pyły budowlane. W końcu nie po to kupiłam separator popiołu i kurzu za 500 zl - który według producenta do tego się nadaje. Odkurzacz mi odesłali natomiast wąż od odkurzacza- tez reklamowany został zapomniany - leży sobie gdzieś w serwisie- a serwis jest jeden na cala Polske - w Szczecinie i obecnie w dniach 15-31.07.2011 jest nieczynny tak jak cala firma - przedstawicielstwo Beam'a na Polskę ma urlop:jawdrop:

Gregor130
25-07-2011, 20:44
Dziekuje bardzo za odpowiedz :) i teraz to ja juz nie wiem co wybrac, czy może ktos poleca inną??

R&K
28-07-2011, 17:53
Każdy wykonawca poleci ci swój produkt. Ja tez polecę odkurzacze marki Vacuflo serii TC ponieważ:
a ile takie cudenko kosztuje?

CityMatic
28-07-2011, 19:14
a ile takie cudenko kosztuje?

wg cenników 2100 do 2200

R&K
28-07-2011, 19:26
całkiem przyzwoicie
a ile cały osprzęt i instalacja - bez robocizny ?

jak i gdzie zaleźć szczegółową specyfikacje wykonania instalacji ?

KRUSZYNO
07-08-2011, 16:44
ja polecam jak najbardziej beama ma 60 miesięcy gwarancji i nie ma ograniczeń moto godzin jak większość odkurzaczy (5 lat lub 500 godzin pracy :) sprzątając 40 min dziennie gwarancje mamy na 2 lat )co do doboru odkurzacza firmy beam to trzeba go dobrać do swojej instalacji model 398 jest dosyć duży bo do 15 gniazd a jaka jest twoja instalacja? a co do wad beama jak każdy sprzęt trafiają sie jakieś modele że jes jakaś wada bo nie ma rzeczy idealnych jeden z naszych forumowiczów ma problem z beamem :(

Zastanawiam sie nad odkurzaczem firmy Beam SC398 co Wy na to???

KRUSZYNO
07-08-2011, 16:53
nie do końca jest to opłacalne żeby wykonać to samemu ponieważ gotowe zestawy zazwyczaj nie starczają trzeba dokupić jeszcze elementy i do tego trzeba mieć odpowiedni nóż do rur bo one są elektrostatyczne i docinając je brzeszczotem zrywamy powłokę i robimy zadziory i dlatego w przyszłości takie instalacje się zapychają
ja wykonuję instalację po 200zł od punktu i jest to koszt robocizny wraz z materiałem
przeliczenie
zestaw montażowy 5 punktów około 450zł
transport około 25zł
dodatkowe elementy 100zł
nóż do rur (metalowy)400zł
całość 975zł
koszt wykonanie przez fachowca od 1000 do 1250 zł
ja wykonał bym to za 1200 zł
całkiem przyzwoicie
a ile cały osprzęt i instalacja - bez robocizny ?

jak i gdzie zaleźć szczegółową specyfikacje wykonania instalacji ?

jewrioszka
07-08-2011, 17:23
2100 netto ale bez zestawu. Vacuflo TC wraz z zestawem sprzątającym kosztuje od 2490 netto z 7-letnia gwarancją, bez ukrytych roboczogodzin, przeglądów itp. On ma tyrać 7 lat bez awarii i jakichkolwiek przeglądów oraz ograniczeń.

basia228
09-08-2011, 06:24
CZy ktoś spotkał się z odkurzaczem Nilfisk- są teraz w castoramie, może ktoś słyszał opinie na jego temat?

mirela99
10-08-2011, 07:31
Od przeszło 6 miesięcy codziennie użytkuję Profi 30.1. Jestem niesamowicie zadowolona (a w sumie to mąż bo on lubi odkurzać), tani był a na razie żadnych uwag. Jesteśmy w trakcie zapełniania drugiego worka. No i cena rewelacyjna. Nie dała bym za odkurzacz 2 tyś i więcej.

KRUSZYNO
10-08-2011, 21:20
ja już wymieniłem z 6 szt profi na beama wszystko było ok ale przez pierwsze dwa lata a potem :( odkręca sie turbina w wirnik robi sie luźny i odkurzacz po kilku kolejnych sprzątaniach nadaje sie na złom koszt turbiny w cenie nowego profi. co do odkurzania workowego nigdy to nie będzie cyklon pierwsza woda jesienią worek puszcza i wszystko idzie na odkurzacz kurz piasek itp turbina do wymiany gwarancje tego nie obejmuje zakładając Beama lub Vacuflo problem z głowy na jakieś 8-13 lat a więc sumując odkurzacze za ponad 2000 zł wyjdą taniej niż kilka profi

Od przeszło 6 miesięcy codziennie użytkuję Profi 30.1. Jestem niesamowicie zadowolona (a w sumie to mąż bo on lubi odkurzać), tani był a na razie żadnych uwag. Jesteśmy w trakcie zapełniania drugiego worka. No i cena rewelacyjna. Nie dała bym za odkurzacz 2 tyś i więcej.

kolorado
11-08-2011, 11:50
Jaki model odkurzacza Vacuflo/Beam polecacie do instalacji o długości około 28m, załóżmy 30m, z 4 gniazdami i 2 szufelki (z tym że może jedna jednak będzie zaślepiona)?

photos
11-08-2011, 13:26
Z Beama to pewnie model SC 355. Ja mam SC 335 ale mam dwa gniazdka i dwie szufelki. Instalacja ma łącznie około 18 mb. Uruchamiany na razie sporadycznie ale spokojnie daje radę.

kolorado
11-08-2011, 13:49
Pytanie w zasadzie było: czy mogę instalować najniższy model, czy muszę wskoczyć na wyższy. Zależy to głównie od tego, czy te limity podowane przez producenta są jeszcze z jakimś zapasem, czy i tak już naciągnięte na maksa.
Pytanie raczej do instalatorów z doświadczeniem lub użytkowników którzy zdecydowali się na najniższy model przy instalacji przekraczającej limity i są zadowoleni.

KRUSZYNO
11-08-2011, 17:55
beam sc 355 jest on do 8 gniazd lub 45 metrów instalacji całkowitej model 335 bedzie za słaby na początku bedzie działał dobrze ale po jakimś roku już bedzie słabszy i nie bedzie pan z niego zadowolony lepiej zawsze mieć zapas mocy.
producenta limity są troche naciągnięte
Jaki model odkurzacza Vacuflo/Beam polecacie do instalacji o długości około 28m, załóżmy 30m, z 4 gniazdami i 2 szufelki (z tym że może jedna jednak będzie zaślepiona)?

jewrioszka
12-08-2011, 11:44
Jaki model odkurzacza Vacuflo/Beam polecacie do instalacji o długości około 28m, załóżmy 30m, z 4 gniazdami i 2 szufelki (z tym że może jedna jednak będzie zaślepiona)?

Vacuflo TC 488Q lub 588Q wtedy będzie lepiej zbierał przy szerokich ssawkach.

basia_z_lasu
12-08-2011, 13:09
ja już wymieniłem z 6 szt profi na beama wszystko było ok ale przez pierwsze dwa lata a potem :( odkręca sie turbina w wirnik robi sie luźny i odkurzacz po kilku kolejnych sprzątaniach nadaje sie na złom koszt turbiny w cenie nowego profi. co do odkurzania workowego nigdy to nie będzie cyklon pierwsza woda jesienią worek puszcza i wszystko idzie na odkurzacz kurz piasek itp turbina do wymiany gwarancje tego nie obejmuje zakładając Beama lub Vacuflo problem z głowy na jakieś 8-13 lat a więc sumując odkurzacze za ponad 2000 zł wyjdą taniej niż kilka profi

A świstak... Profi centralne są produkowane dopiero od jesieni 2009, więc gdzie te pierwsze dwa lata? Aktualnie mają 5 lat gwarancji i worki są z włókniny, a silniki Profi wykonuje dla Elektroluxa. Mam Profi 30.1, chodzi rewelacyjnie ( mam 7 gniazd i długą instalację), za produkty Beama musiałabym dać co najmniej 3xtyle...

ewadora
12-08-2011, 15:14
Nie mówiąc o tym,że Beam tez się psuje- a produkowany jest podobno w Meksyku? Gdzieś na anglojęzycznym forum ludziska tez mocno psioczyli na Beama-Electroluxa.
Mój Beam się zepsuł po kilku odkurzaniach przez Beamowski separator do pyłów ,który jest podobno do tego przystosowany. Nie uznano mi gwarancji - bo odkurzacz był niewłaściwie użytkowany.To ja się pytam po co ja dałam 500 zł za separator - oryginalny ponoć- kiedy przy jego używaniu pyły przechodzą do odkurzacza i go psują? A potem producent mówi, że niewłaściwie użytkowałam? Rok temu odsyłałam separator ,ze jest nieszczelny - to mi go serwis z powrotem przysłał ,że jest wszytko w porządku - a teraz umywają ręce. Nie polecam - naprawdę-.Serwis jest jeden na całą Polskę

_lisa
12-08-2011, 19:19
całkiem przyzwoicie
a ile cały osprzęt i instalacja - bez robocizny ?

jak i gdzie zaleźć szczegółową specyfikacje wykonania instalacji ?

Moją instalację wykonano za 800 zł (3 gniazdka + szufelka w kuchni).
Fachowcy nie z tej ziemi :) !!! Jeszcze się nie spotkałam z tak uczciwymi, porządnymi i przesympatycznymi specjalistami :)
Szybko i czysto, Panowie pracują z uśmiechem na ustach. A odkurzacz wybrałam Beam SC 335 LCD
Nie omieszkam podzielić się opinią po zamontowaniu odkurzacza - mam nadzieję, że będę zadowolona tak samo jak montażem :)

house4live
19-08-2011, 10:37
Witam serdecznie!

Zamiast Beama zaproponowałbym Ci Nuera DuoVac Symphonia 523 z zestawem Royal Superior LV 8,5 mb.

Co go wyróżnia w stosunku do Beama?

PODWÓJNA FILTRACJA, czyli cyklonowa filtracja w połączeniu z filtrem DUO-FIB (zatrzymuje cząśtki kurzu, o średnicy 0,1 mikrona) dodatkowo jednorazowy worek filtracyjny z mikro fibry o pojemności do 30l. Ponadto 10 lat pełnej gwarancji na jednostki centralne, dodatkowo 25 lat gwarancji na pewne elementy (m.in. silnik !!!), 2 lata gwarancji na gniazda ssące, 5 lat gwarancji na zestawy i akcesoria sprzątające, 10 lat gwarancji na materiały eksploatacyjne. Dodatkowo można podłączyć MODUŁ BEZPRZEWODOWY. Jednostka ta wyposażona jest w tzw. "miękki start", po włączeniu jej nie wskakuje od razu na wysokie obroty, tylko uzyskuje je stopniowo po paru sekundach.

Poniżej link:

http://www.topvac.pl/oferta/nuera-symphonia-523/pakiet-promocyjny-nuera-duovac-symphonia-523-royal-w%C4%85%C5%BC-ss%C4%85cy-superior-lv-

Jeżeli chodzi o ceny:) no cóż zawsze można odpowiednio po negocjować:)

jewrioszka
20-08-2011, 07:35
A ja znowu swoje o filtrach :-)

Po co w odkurzaczu centralnym podwójna filtracja skoro powietrze po odseparowaniu zanieczyszczeń jest wyrzucane na zewnątrz? Według mnie ma to sens w domach pasywnych, w których ze względu na ich parametry nie powinno sie robić żądnych dodatkowych otworów. Poza tym każdy filtr znacznie ogranicza przepływ powietrza a co za tym idzie skuteczność odkurzacza spada w miarę gromadzenia sie na nim zanieczyszczeń. Nie bardzo rozumiem jak podwójny filtr z tak dużą skutecznością ogranicza nam kontakt z alergenami skoro i tak musimy go potem wyjąć i mieć z nimi kontakt ? Jednostki bez-filtrowe (Vacuflo TC) te najmniejsze cząstki czyli alergeny wyrzucają na zewnątrz. Poza tym użytkownik odkurzacza z filtrem musi pamietać o jego konserwacji (pranie, trzepanie, wymiana czyli koszty) Czy 10 lat gwarancji na jednostkę DuoVac jest bez ograniczeń czy może jest w niej np. zapis dotyczący roboczo-godzin lub serwisu i przeglądów (płatnych) ? To samo pytanie co do silnika 25 lat bez ograniczeń? Kto daje tą gwarancję? Dystrybutor czy producent?

Nilfisk - to firma produkująca profesjonalne urządzenia do sprzątania (nie wiem czy nie lepsza od Karchera), ale nie widziałem u nich centralnych odkurzaczy. Na szkoleniu nic o tym nie mówili.

QBELEK
24-08-2011, 09:51
Jakie wrunki są wymagane do instalacji Hide-a-hose?

R&K
24-08-2011, 11:30
Moją instalację wykonano za 800 zł (3 gniazdka + szufelka w kuchni).
Fachowcy nie z tej ziemi :) !!! Jeszcze się nie spotkałam z tak uczciwymi, porządnymi i przesympatycznymi specjalistami :)
Szybko i czysto, Panowie pracują z uśmiechem na ustach.


dziękuję za informację - u mnie problem jest inny - OC bardzo chcemy mieć ale nie chcemy robić dodatkowych otworów w domu - o czym pisał jewrioszka (z reszta to chyba jego wnioski po korespondencji ze mną :D )
jestem ciekaw jak inny eksperci - jakie jest ich zdanie i co mogą zaproponować mi i innym użytkownikom przy takim założeniu - bo jak widzę każdy chwali to co sprzedaje - mało w tej branży jest chyba firm które sprzedawały by wielu producentów i miałyby realne porównanie = to im chyba się nie opłaca ??

jewrioszka
24-08-2011, 11:35
Tak naprawdę kilka. Instalacja HaH musi być wykonana jako pierwsza przed innymi instalacjami leżącymi na chudziaku. Chodzi o to że odcinek w którym chowa sie wąż nie może mieć żadnych obejść, kolanek itp. Drugim warunkiem jest grubość posadzki do poziomu "zero" gdzie w przypadku ścianek dzaiałowych o grubości 12cm nie może byc niższa 12 cm. Trzeci ścianka w której montowana jest kaseta HaH nie może być cieńsza niż 12cm.

DomPasywny - a żebyś wiedział że mało. Ja miałem 3 firmy w ofercie, między innymi i Beama. Zrezygnowałem z nich na rzecz Vacuflo. Dla mnie opłacalność to nie tylko zysk ze sprzedaży ale tez oszczędność czasu i środków przy serwisowaniu i naprawach.

Princesa
24-08-2011, 11:43
Jakie wrunki są wymagane do instalacji Hide-a-hose?

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, to instalacja, w której jest tylko 1 gniazdo?

A warunki dla instalacji, w domu z piwnicą i poddaszem z przynamniej 1 gniazdem na poziom?

QBELEK
24-08-2011, 20:21
Nie mam piwnicy, dom szkieletowy z poddaszem użytkowym. Planuję po jednym gniazdku na dole i na górze. Sciany 18 cm. Kasety są długości węża?

jewrioszka
25-08-2011, 07:44
Princesa - Teoretycznie można to obsłużyć 2 kasetami umieszczonymi na półpiętrach. Niestety bardzo rzadko układ pomieszczeń na to pozwala. Należy tez zastanowić się nad przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń. Często piwnica jest pomieszczeniem stricte techniczno-gospodarczym połączonym z garażem. w takich sytuacjach klienci decydują na nim na zwykłe gniazdo.

QBELEK - W Hide-a-Hose (http://www.bezkurzu.pl/hide-a-hose.html) wykorzystuje się węże o długościach: 9m, 12m, 15m.

QBELEK
25-08-2011, 14:26
W necie są fotki montażu, wizualizacje gdzie wąż hide-a-hide chowa się w instalacji z kolankami?

jewrioszka
25-08-2011, 15:18
Oczywiście.
Tylko że:
1. Łuki instalacyjne Hide-a-Hose mają promień wewnętrzny r= 30cm. Czyli bardzo łagodne. Maksymalna liczba łuków na "trasie węża" to 4szt.
2. W tradycyjnej instalacji promień wewnętrzny łuku 90 stopni w instalacji wynosi r=5cm, kolanko 45 tak samo. Aby ominąć góra lub dołem przeszkodę musisz wykorzystać 4 kolanka 45 stopni. Przez taki "dławik" wąż nie przejdzie.

Ewa@
26-08-2011, 14:39
A ja nie bywam w domach, w których każe mi się zdjąć buty.
Nie wiem czy może być większe chamstwo w stosunku do gościa odwiedzającego dom niż to, że gospodarz na dzień dobry każe mu z laczków wyskakiwać. :evil:
No, ale rozumiem, że są nowobogaccy nuworysi, którzy wynieśli zwyczaje z otoczenia niekoniecznie zgodnego z tym do którego aspirują. :P

Atena 28 po co Ci w ogóle odkurzacz (i to jeszcze centralny) skoro wszyscy po sobie sprzątają? Przecież nawet goście po skończonym przyjęciu mogą dostać szczotkę i szufelkę i pozamiatać po sobie. :P

Jeśli w domu są małe dzieci,które często podnoszą ciasteczko z podłogi,i jeśli opiekun nie zauważy zjada je.I tu puszczam wodzę wyobraźni gość który właśnie wszedł z "czystego"chodnika -na którym przed momentem biegał piesek,pani w eleganckich bucikach która nie zauważyła że pan z eleganckiego osiedla nie sprzątnął po swoim pięknym rasowym piesku itd.itp.wszystkie mamy mnie zrozumieją i nie nazwą chamstwem jeśli poproszę o zmianę obuwia.:stirthepot:

WOJSKI
26-08-2011, 18:26
No to w kwestii zdejmowania butów i nie tylko można poczytać
TUTAJ (http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,102725,9924995,10_zasad_domowego_savoir_vivre_u. html)

jewrioszka
27-08-2011, 16:14
Qrde....Zima, buty z protektorem lub nawet gładkie, kawałek żwiru w podeszwie i ..............parkiet za 10.000. Jednak byłbym Chamem. :)

timel
28-08-2011, 14:38
Witam

Czy miał ktoś do czynienia z jednostką centralnego odkurzacza firmy Zanussi Z25?
Jeżeli tak to proszę o kilka słów na jego temat.

Pozdrawiam

narciarz
29-08-2011, 22:22
Witam,

Odpowiadając na temat wątku mógłbym stwierdzić, że odkurzacz centralny warto mieć.

Po ponad 2 latach użytkowania jestem przekonany do samego rozwiązania - na pewno każdy centralny jest lepszy od "zwracającego" powietrze do wewnątrz.
Do mniej typowych zastosowań, np. odkurzania na mokro, stosuję odpowiedni inny sprzęt.

Warto nie przesadzać z instalacją - ja mam po jednym gniazdku na każdej kondygnacji (3 x 100m2) + 2 szufelki + garaż, i nigdy nie było potrzeby większej ilości.
Za to rurę mam zbyt długą - mam 12m a wystarczyłoby 10 (teraz odkurzam schody i cały hol sąsiedniej kondygnacji bez zmiany gniazdka).

Najważniejszy do osiągnięcia sukcesu jest jak zwykle myślący i sprawny wykonawca, aby podzielił się swoim doświadczeniem i sugestiami dot. danego domu.

Pozdrawiam
A

KRUSZYNO
30-08-2011, 12:03
:)
Jeśli w domu są małe dzieci,które często podnoszą ciasteczko z podłogi,i jeśli opiekun nie zauważy zjada je.I tu puszczam wodzę wyobraźni gość który właśnie wszedł z "czystego"chodnika -na którym przed momentem biegał piesek,pani w eleganckich bucikach która nie zauważyła że pan z eleganckiego osiedla nie sprzątnął po swoim pięknym rasowym piesku itd.itp.wszystkie mamy mnie zrozumieją i nie nazwą chamstwem jeśli poproszę o zmianę obuwia.:stirthepot:

Żona Adwalka
10-09-2011, 16:18
Użytkuję OC od ponad półtora roku . Uważam, że jest to jedna z lepszych inwestycji w domu. Nic mi nie rysuje podłogi, nie śmierdzi, nie muszę ciągnąc ciężkiego grzmota za sobą, bardzo wygodnie odkurza się schody oraz powierzchnie położone wyżej- półki, obrazu , parapety, lampy.
Mam po jednym gniazdku na każdej kondygnacji oraz -dodatkowo- trzy szufelki na parterze. Najbardziej przydaje się ta w kuchni. Dwóch pozostałych w zasadzie mogłoby nie być.
Uważam, że pomiędzy sprzątaniem odkurzaczem tradycyjnym, a OC jest taka różnica w wygodzie jak pomiędzy zmywaniem ręcznym, a w zmywarce.
Pozdrawiam wszystkich zastanawiających się nad montażem OC.

Ewa@
12-09-2011, 15:46
No to w kwestii zdejmowania butów i nie tylko można poczytać
TUTAJ (http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,102725,9924995,10_zasad_domowego_savoir_vivre_u. html)

Nikt nie mówił o przyjęciu,wiem co wypada a co nie,ale-zatrudnił byś nianię do raczkującego dziecka która by weszła do pokoju na rozmowę o pracę w butach.Chodziło mi o to że goście wiedzą czy wchodzą do domu gdzie są małe dzieci,uważam że gości też obowiązuje co wypada....... :( i dla dobra dziecka zaryzykuję że ktoś bez wyobraźni nazwie mnie nie ważne jak:lol2::lol2::lol2:

emilus18
17-09-2011, 17:50
Ja na razie zamontowałam tylko rury - kosztuje to bardzo niewiele. Jeśli nie zrobi się ich w początkowym etapie projektu, to potem można zapomnieć - no chyba że ktoś chce kuć ściany... Samą centralkę zamontujemy po jakimś cudownym przypływie gotówki...:D

WOJSKI
18-09-2011, 20:25
Nikt nie mówił o przyjęciu,wiem co wypada a co nie,ale-zatrudnił byś nianię do raczkującego dziecka która by weszła do pokoju na rozmowę o pracę w butach.Chodziło mi o to że goście wiedzą czy wchodzą do domu gdzie są małe dzieci,uważam że gości też obowiązuje co wypada....... :( i dla dobra dziecka zaryzykuję że ktoś bez wyobraźni nazwie mnie nie ważne jak:lol2::lol2::lol2:

Akurat trafiłem na taki artykuł i to że wrzuciłem linkę nie znaczy że mam takie poglądy. Traktuj to raczej jako ciekawostkę.

WOJSKI
18-09-2011, 20:28
Ja na razie zamontowałam tylko rury - kosztuje to bardzo niewiele. Jeśli nie zrobi się ich w początkowym etapie projektu, to potem można zapomnieć - no chyba że ktoś chce kuć ściany... Samą centralkę zamontujemy po jakimś cudownym przypływie gotówki...:D

Dokładnie tak zrobiłem, żona niespecjalnie jest za odkurzaczem centralnym, ale argument o koszcie samej instalacji zyskał jej aprobatę.
Koszt samej instalacji materiał około 500 pln-ów robocizna 0 pln-ów.
dla niezdecydowanych polecam taki wariant, potem zdecydowanie łatwiej podłączyć do tego odkurzacz. :D

emilus18
20-09-2011, 20:56
No i takie podejście mi się podoba:D

romisznajder
21-10-2011, 14:03
O mamo... Wżyciu bym nie pomyslała, że temat centralnego odkurzacza może być aż tak bardzo zajmujący :jawdrop:! :D!

Felutek
20-11-2011, 05:50
Mam i polecam - odkurzanie o niebo wygodniejsze - ja odkurzam nawet zamrazalnik w ktorym wciaz okruchy z mrozonego chleba, dodatkowo w szafkach, szufladach, na gorze szafek kuchennych itp itd...zastosowan wiele.

_lisa
02-12-2011, 09:27
Moją instalację wykonano za 800 zł (3 gniazdka + szufelka w kuchni).
Fachowcy nie z tej ziemi :) !!! Jeszcze się nie spotkałam z tak uczciwymi, porządnymi i przesympatycznymi specjalistami :)
Szybko i czysto, Panowie pracują z uśmiechem na ustach. A odkurzacz wybrałam Beam SC 335 LCD
Nie omieszkam podzielić się opinią po zamontowaniu odkurzacza - mam nadzieję, że będę zadowolona tak samo jak montażem :)

Wracam po przetestowaniu mojego ukochanego odkurzacza !!!
To jest coś wspaniałego, odkurzanie stało się moją ulubioną częścią sprzątania :)
Szufelka zamontowana w cokole szafki kuchennej to genialny wynalazek :)
I końcówka do czesania psa z którego wylatuje tona sierści (już nie unosi się w powietrzu masa kłaków - tylko leci sobie do garażu :))
Z czystym sumieniem polecam każdemu :D

ArchitektWro
05-12-2011, 13:19
Dobre rozwiązanie, ja od razu zamontowałem cały i jestem teraz z niego bardzo zadowolony, w szczególności w kuchni, gdzie bardzo często jest sporo okruchów na podłodze i wystarczy przyłożyć rurę i odkurzyć;) na prawdę ułatwia to życie.

jewrioszka
06-12-2011, 09:09
Dodam od siebie że w kuchni możemy teraz zastosować 3 różne urządzenia do szybkiego sprzątania bez konieczności wyciągania podstawowego węża od odkurzacza.
1. Szufelka (wszyscy znają), wymaga użycia zmiotki. Niewskazana dla alergików. (zastosowanie kuchnia, wiatrołap, okolice kominka)
2. Vroom , kaseta z wężem ssącym (dług. 5,5 i 6,5m), zajmuje miejsce w szafie, niemożliwy do zastosowania w kuchni z meblami "szufladowymi". Najbardziej kosztowne rozwiązanie. (zastosowanie kuchnia, wiatrołap, garaz przy suficie)
3. WallyFlex (http://www.bezkurzu.pl/wallyflex.html), (dług. ok.3,8m), z wyglądu przypomina suszarkę basenową. Cenowo pomiędzy szufelką i Vroom'em (zastsowanie: kuchnia, wiatrołap, suszarnia, miejsce pracy, garderoba)

Malcolm
07-12-2011, 18:04
ja od razu zamontowałem cały i jestem teraz z niego bardzo zadowolony, w szczególności w kuchni, gdzie bardzo często jest sporo okruchów na podłodze i wystarczy przyłożyć rurę i odkurzyć;) na prawdę ułatwia to życie.

Jaka jest różnica między przyłożeniem rury a przyłożeniem wtyczki do gniazdka?

Nie rozumiem również zachwytów nad nim. Sam użytkuję odkurzacz centralny od ponad 3 lat i w moim nowym domu na pewno go nie będzie.

qubic
07-12-2011, 18:32
Jaka jest różnica między przyłożeniem rury a przyłożeniem wtyczki do gniazdka?

Nie rozumiem również zachwytów nad nim. Sam użytkuję odkurzacz centralny od ponad 3 lat i w moim nowym domu na pewno go nie będzie.

napisz dlaczego chcesz zrezygnowac z odkurzacza centralnego?

Malcolm
07-12-2011, 22:02
napisz dlaczego chcesz zrezygnowac z odkurzacza centralnego?

Odkurzacz centralny był już w domu do którego się wprowadziliśmy. A dlatego nie chcę odkurzacza centralnego w moim nowym domu, ponieważ nie widzę sensu posiadania takiego odkurzacza. Aby odkurzyć pomieszczenia w domu wystarczy normalny odkurzacz z dobrą mocą. Przy normalnym odkurzaczu nie tracę miejsca na jednostkę centralną oraz długi wąż, który bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania.

Również kwestia finansowa ma tutaj duże znaczenie.

Szczerze nie rozumiem ludzi którzy zachwycają się centralnym odkurzaczem, ponieważ dla mnie jest to całkowicie zbędny oraz nieuzasadniony wydatek.

Pozdrawiam.

jewrioszka
07-12-2011, 22:02
A jaka jest różnica pomiędzy noszeniem kilku-kilogramowego odkurzacza a 0,5 kilogramowego węża po schodach?
A jaki jest koszt naprawy porysowanego parkiety przez urwane kółko?
A co powiedzą alergicy na recyrkulacje kurzu przy tradycyjnym odkurzaczu? Tak wiem są wodne, tylko trzeba je targać po schodach i myć filtry i żeby było weselej koszt jest wyższy.
Itp, Itd.

P.S.
Piszę to jako użytkownik, a nie sprzedawca.
Przyłączam się do prośby qubic, napisz dlaczego.

Malcolm
07-12-2011, 23:05
A jaka jest różnica pomiędzy noszeniem kilku-kilogramowego odkurzacza a 0,5 kilogramowego węża po schodach?
A jaki jest koszt naprawy porysowanego parkiety przez urwane kółko?
A co powiedzą alergicy na recyrkulacje kurzu przy tradycyjnym odkurzaczu? Tak wiem są wodne, tylko trzeba je targać po schodach i myć filtry i żeby było weselej koszt jest wyższy.
Itp, Itd.

P.S.
Piszę to jako użytkownik, a nie sprzedawca.
Przyłączam się do prośby qubic, napisz dlaczego.

Drogi sprzedawco odkurzaczy centralnych,
rozumiem czym się zajmujesz i dlaczego nie zgadzasz się z moim zdaniem. Każdy musi jakoś żyć.

We wcześniejszym poście napisałem z czego jestem niezadowolony. Specjalnie dla Ciebie sam siebie zacytuję:

"A dlatego nie chcę odkurzacza centralnego w moim nowym domu, ponieważ nie widzę sensu posiadania takiego odkurzacza. Aby odkurzyć pomieszczenia w domu wystarczy normalny odkurzacz z dobrą mocą. Przy normalnym odkurzaczu nie tracę miejsca na jednostkę centralną oraz długi wąż, który bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania.

Również kwestia finansowa ma tutaj duże znaczenie."


Wracając do Twojej wypowiedzi na temat wagi rury, muszę się nie zgodzić. Ponieważ moja rura jest długości 10m i na pewno nie waży 0,5kg.

A jaki jest koszt naprawy porysowanego parkiety przez urwane kółko? Tego nawet nie chce mi się komentować. Ale idąc Twoim tokiem myślenia, jaki jest koszt gdy niosąc rurę zbiję wazon? :rotfl:

WOJSKI kilka postów wcześniej napisał, że koszt materiałów bez robocizny wyniósł go 500zł. Ja za tą kwotę kupię odkurzacz bez-workowy, dobrej jakości (VAX) z filtrem HEPA12. Jak na moje potrzeby na pewno wystarczy. W razie jakiejkolwiek awarii zawsze mogę wymienić na nowy.

Pod tym linkiem są napisane koszta:

http://muratordom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/centralne-odkurzanie-w-zlotowkach,119_2329.html

Cytuję:

"Koszt systemu zależy od wielkości i złożoności instalacji oraz wybranego modelu jednostki centralnej. Można przyjąć, że kompletny system centralnego odkurzania dla domu o powierzchni około 200 m2 to wydatek od 3,5 do 5 tysięcy złotych. Cena zawiera koszty robocizny, materiałów, urządzeń i standardowego wyposażenia."

Pozdrawiam.

jewrioszka
08-12-2011, 07:05
Sądziłem że rozmowa jest merytoryczna, ale widze że mój rozmówca przyjmuje ton prześmiewczy, pomimo to postaram sie nie podejmować tego stylu.

1. Pisałem jako użytkownik i nadal tak piszę. Moja sprzedaż tych jednostek niema tu nic do rzeczy. Odkurzaczami zająłem sie wtedy gdy sam stałem się posiadaczem takiego urządzenia i stwierdziłem że jest wygodniejsze i cichsze.

Jako sprzedawca/wykonawca zabieram głos wtedy gdy trzeba doradzić w sprawie rozmieszczenia gniazd, doboru jednostki i akcesoriów.

2. Cyt." Przy normalnym odkurzaczu nie tracę miejsca na jednostkę centralną oraz długi wąż, który bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania."
O jakiej stracie miejsca mówimy? Jednostka wisi na ścianie np. w kotłowni lub garażu., natomiast odkurzacz mobilny wędruje po domu zależnie od tego gdzie mamy miejsce (szafa, spiżarnia, garaż) Po skończonym odkurzaniu i tak musimy to wszystko odłożyc na miejsce, a co jest wygodniejsze? Odwieszenie rury czy odstawienie odkurzacza, zwinięcie przewodu zasilającego....i próba postawienia rury tak aby sie nie przewracała.
3. Cyt. "bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania.", przeszkadza czy jest niewygodny? :) Poza tym posługiwanie się jedna rurą jest wygodniejsze od użerania sie z ze zbyt krótką rurą, ciąganiem za jej pomocą wyjącego potworka, i wieczne przełączanie wtyczki 230V bo zabrakło 30cm. Przy poprawnie rozplanowanej instalacji takich sytuacji niema.
4. Cyt. "A jaki jest koszt naprawy porysowanego parkiety przez urwane kółko? Tego nawet nie chce mi się komentować. Ale idąc Twoim tokiem myślenia, jaki jest koszt gdy niosąc rurę zbiję wazon?" A po co go nosić , wystarczy ciągnąć, nawet jak chcę go powiesić w miejscu do tego przeznaczonym , to ciągnę go po podłodze trzymając za rękojeść, dzięki temu sam sie prostuje i nie pętli.

5. Jeśli chodzi o porysowany parkiet to przykład z życia.
5. Wysokość inwestycji znam, bo sam sie tym zajmuję.

Pozdrawiam.

P.S.
Nikogo nie namawiam przedstawiam jedynie korzyści, każdy i tak wybiera to co uzna za wygodniejsze.

WOJSKI
08-12-2011, 07:57
To może i ja się podłączę do dyskusji. Aktualnie mieszkam w bloku i używam zwykłego odkurzacza. Odkurzacz ma kilka wad:
- wzbijanie "tumanów" kurzu podczas odkurzania (to powietrze wylatujące z tyłu odkurzacza)
- zapach "spalonego" kurzu
- hałas, nie ma nic bardziej irytujacego jak żona która podczas meczu wpada na pomysł odkurzania :D
- targanie/noszenie odkurzacza po schodach, niestety zwykły odkurzacz ma rurę o długości około 2 metrów
- częsta wymiana filtrów
zaletą odkurzacza mobilnego jest niewątpliwie jego cena

Podsumowując wady do najgorszych zaliczam chyba dziwne zapachy podczas odkurzania, wrażenie że pomimo odkurzania dalej mieszkanie jest nieodkurzone oraz hałas.
oczywiście są rady na powyższe można kupić lepszy odkurzacz i częściowo wyeliminować wady ale komfort zazwyczaj idzie z ceną a tu z kolei niwelujemy różnicę pomiędzy zwykłym "jamnikiem" i centralnym

żeby nie było, że ślepo jestem zapatrzony na centralny to przy decyzji instalacji należy brać pod uwagę po pierwsze komfort a po drugie opłacalność w odniesieniu do powieżchni domu, czy dom parterowy czy piętrowy. Z pewnością gdybym wybudował domek parterowy o powieżchni 100 metrów grubo bym się zastanawiał czy jest sens inwestować centralny czy nie lepiej zwykły. Niestety mam piętrowy i sporo metrów do odkurzania więc zdecydowałem się na centralny.

żeby było jasne nie jestem sprzedawcą a użytkownikiem na razie "jamnika" a niedługo centralnego. Swoją zdanie o centralnych opieram na opiniach z forum i znajomych którzy posiadają taki wynalazek.

Jak to mówią żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyboru pomiędzy centralnym, jamnikiem lub zwykłą miotłą :D

pewnie nie wymieniłem wszystkich wad czy zalet jamniczka czy centralnego ale zgrubsza tymi się kierowałem podczas mojej decyzji bo żona była przeciwna :D

pozdrawiam

WOJSKI
08-12-2011, 08:03
Sądziłem że rozmowa jest merytoryczna, ale widze że mój rozmówca przyjmuje ton prześmiewczy, pomimo to postaram sie nie podejmować tego stylu.

1. Pisałem jako użytkownik i nadal tak piszę. Moja sprzedaż tych jednostek niema tu nic do rzeczy. Odkurzaczami zająłem sie wtedy gdy sam stałem się posiadaczem takiego urządzenia i stwierdziłem że jest wygodniejsze i cichsze.

Jako sprzedawca/wykonawca zabieram głos wtedy gdy trzeba doradzić w sprawie rozmieszczenia gniazd, doboru jednostki i akcesoriów.

2. Cyt." Przy normalnym odkurzaczu nie tracę miejsca na jednostkę centralną oraz długi wąż, który bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania."
O jakiej stracie miejsca mówimy? Jednostka wisi na ścianie np. w kotłowni lub garażu., natomiast odkurzacz mobilny wędruje po domu zależnie od tego gdzie mamy miejsce (szafa, spiżarnia, garaż) Po skończonym odkurzaniu i tak musimy to wszystko odłożyc na miejsce, a co jest wygodniejsze? Odwieszenie rury czy odstawienie odkurzacza, zwinięcie przewodu zasilającego....i próba postawienia rury tak aby sie nie przewracała.
3. Cyt. "bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania.", przeszkadza czy jest niewygodny? :) Poza tym posługiwanie się jedna rurą jest wygodniejsze od użerania sie z ze zbyt krótką rurą, ciąganiem za jej pomocą wyjącego potworka, i wieczne przełączanie wtyczki 230V bo zabrakło 30cm. Przy poprawnie rozplanowanej instalacji takich sytuacji niema.
4. Cyt. "A jaki jest koszt naprawy porysowanego parkiety przez urwane kółko? Tego nawet nie chce mi się komentować. Ale idąc Twoim tokiem myślenia, jaki jest koszt gdy niosąc rurę zbiję wazon?" A po co go nosić , wystarczy ciągnąć, nawet jak chcę go powiesić w miejscu do tego przeznaczonym , to ciągnę go po podłodze trzymając za rękojeść, dzięki temu sam sie prostuje i nie pętli.

5. Jeśli chodzi o porysowany parkiet to przykład z życia.
5. Wysokość inwestycji znam, bo sam sie tym zajmuję.

Pozdrawiam.

P.S.
Nikogo nie namawiam przedstawiam jedynie korzyści, każdy i tak wybiera to co uzna za wygodniejsze.

tu niestety z większą większością się zgadzam :D
pominął bym może uszodzenia wywołane nieumiejętnym korzystaniem ogólnie z odkurzacza jakim jest np. stłuczenie wazonu oraz ten porysowany parkiet przez urwane kółko nigdy mi się to nie zdarzyło (choć parę lat już na tym padole żyję) i przykład troszkę lekko naciągany.

A wysokość inwestycji?
u mnie przy 5 punktach (łącznie z szufelkami x 2) za rurki zapłaciłem ok. 500 PLN + przewód linka 0,5 dwużyłowa niestety nie pamiętam ale coś może koło 30 pln-ów
to na razie tyle
do tego dojdą gniazdka oraz sam odkurzacz tu ceny może ogólnie Jewrioszka podać jeszcze nie wybrałem modelu na razie mam inne zmartwienia

Malcolm
08-12-2011, 10:12
Więc tak, nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że odkurzacz centralny jest zbyteczny. Jedynie piszę swoje odczucia jako użytkownik z trzyletnim stażem w temacie "odkurzacz centralny plusy i minusy". W moim przypadku większość to niestety minusy i dzielę się nimi.




2. Cyt." Przy normalnym odkurzaczu nie tracę miejsca na jednostkę centralną oraz długi wąż, który bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania."
O jakiej stracie miejsca mówimy? Jednostka wisi na ścianie np. w kotłowni lub garażu., natomiast odkurzacz mobilny wędruje po domu zależnie od tego gdzie mamy miejsce (szafa, spiżarnia, garaż) Po skończonym odkurzaniu i tak musimy to wszystko odłożyc na miejsce, a co jest wygodniejsze? Odwieszenie rury czy odstawienie odkurzacza, zwinięcie przewodu zasilającego....

Czyli jednostka centralna w kotłowni lub w garażu nie zabiera miejsca? Sama 10m rura zabiera znacznie więcej miejsca, niż odkurzacz mobilny. Taką rurę też trzeba zwinąć i powiesić co zajmuję trochę czasu. Natomiast z odkurzaczem mobilnym naciskamy przycisk, kabel zasilania sam się zwija i odstawiamy odkurzacz na wyznaczone miejsce.


i próba postawienia rury tak aby sie nie przewracała. Problem dla mnie nie istnieje. Kładę odkurzacz, przy nim rura i gotowe.



3. Cyt. "bardzo przeszkadza mojej żonie podczas odkurzania.", przeszkadza czy jest niewygodny? :) Poza tym posługiwanie się jedna rurą jest wygodniejsze od użerania sie z ze zbyt krótką rurą, ciąganiem za jej pomocą wyjącego potworka, i wieczne przełączanie wtyczki 230V bo zabrakło 30cm. Przy poprawnie rozplanowanej instalacji takich sytuacji niema.

Nie wiem dlaczego wszyscy biorą pod uwagę tylko długość rury w odkurzaczu mobilnym. Przecież jest jeszcze kabel zasilania o długości kilku metrów i to on decyduje w największym stopniu o zasięgu odkurzacza.
Odnośnie hałasu to uważam, że obydwa są głośne. Moja jednostka centralna jest w pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni i hałas jest naprawdę duży. W odkurzaczu mobilnym hałas "chodzi" razem z nami.



4. A po co go nosić , wystarczy ciągnąć, nawet jak chcę go powiesić w miejscu do tego przeznaczonym , to ciągnę go po podłodze trzymając za rękojeść, dzięki temu sam sie prostuje i nie pętli.

Ciągnąć 10 metrową rurę za sobą? Nie najlepszy pomysł.



5. Wysokość inwestycji znam, bo sam sie tym zajmuję. Zatem wiesz ile nowych odkurzaczy można kupić w cenie całości za odkurzacz centralny.




P.S.
Nikogo nie namawiam przedstawiam jedynie korzyści, każdy i tak wybiera to co uzna za wygodniejsze.
Ja również nikomu nie odradzam. To są moje wnioski jako użytkownika. Każda sytuacja jest inna, każdy ma inne potrzeby i każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Pozdrawiam.

radi79
08-12-2011, 12:54
Ja mam tylko kilkumiesięczny staż z odkurzaczem centralnym i zgadzam się z Malcolmem. Jak sobie tylko pomyślę o 10m rurze, która jest wiecznie dziwnie poskręcana to mi się odechciewa odkurzania. Oczywiście taką "rurkę" trzeba jeszcze przynieść, zanieść, w piętrowym domu ponosić po schodach - makabra.
Dla mnie jedyny plus odkurzacza centralnego to brak kurzu, wady natomiast to przede wszystkim niewygodna długa rura i cena z kosmosu.

WOJSKI
08-12-2011, 15:18
Cóż ja na razie mam doświadczenia praktyczne z jamnikiem i teoretyczne z centralnym. zobaczę i ocenię praktyczne walory po instalacji centralnego.
na razie jednostkę centralną celowo zaplanowałem w garażu by hałas nie przenosił sie do domu.
Cena kosmiczna Radi79 tu się z tobą zgodzę jest to niewątpliwa wada centralnego.
Do reszty kwestia przyzwyczajenia, przy jamniku też się rura wiecznie załamuje a traganie całości po schodach też nie należy do przyjemności.

podsumowałbym to tak tylu ilu ludzi na forum tyle opinii, każdy znajdzie wady i zalety, z pewnością wielu się znajdzie takich którzy nie wróciliby do tradycyjnego jamnika albo tacy co mają dosyć centralnego z takich czy innych względów.

piejar
12-12-2011, 18:06
Używam ponad 4 lata i jest to jeden z najlepszych "wynalazków" w naszej nowej chałupie. Wykonany we własnym zakresie, minimalistycznie - jedno gniazdko + 9m rura na kondygnację (w zupełności wystarczy!). Mam też gniazdko w garażu :-)

mea
27-12-2011, 20:51
przepraszam ze moze sie powtorze ale nie mam naprawde czasu na przeszukiwanie watku ...

dylemat
DRAINVAC PRO1 700
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro700-specjal-3dodat-i2005018359.html
kontra zloty beem ...

wiem ze sa tu fachowcy i uzytkownicy - mozecie powiedziec jakie jest wasze zdanie ??
sporo przeszukalam jednostek i ten drainvac ma znacznie wyzsza moc za porownywalna cene ... ale moze nie wiem o nim czegos co wiedziec powinnam

mea
27-12-2011, 21:01
Ja tam ostatnio zamontowałam sobie cyclonic firmy drainvac i nie muszę się niczym martwić. Sprzątam nawet wodę bez użycia żadnego separatora. Nawet zlew nim mogę przetkać :cool: Zero kosztów eksploatacji, żadnych worków, higiena i do tego 7 lat gwarancji na niego dostałam :-) wszystkie inne się chowają.

wlasnie sie nad nim zastanawim mozesz napisac po czasie jak sie go uzytkuje ??

czy z tym sciaganiem wody to nie ma potem w rurach probemu ?? bo z zasady rurki powinny byc suche non stop zeby syf sie w nich nie zbieral !!

CityMatic
27-12-2011, 21:49
przepraszam ze moze sie powtorze ale nie mam naprawde czasu na przeszukiwanie watku ...

dylemat ... ale moze nie wiem o nim czegos co wiedziec powinnam

CYCLON
pełen i tylko taki - nie wiem dlaczego nie masz czasu? przecież to odkurzacz:
Ma być wydajny, łatwy w obsłudze stały w parametrach, dostosowany do danego pomieszczenia-przeznaczenia - bo przecież można kupić jednostkę do hotelu...tylko po co?
Bez zestawu jako gratis bo to najprostsze i najmniej trwałe elementy które można kupić za niewielkie pieniądze o dużo większej jakości i te które potrzebujemy, a nie te które potem leżą w szafce
Odkurzacze z odwróconym workiem są może i dobre, ale sposób ich opróżniania i czyszczenia pozostawia wiele do życzenia.
Marek, firm jest wiele, ale warto rozważyć np : VacuMaid

vesila
27-12-2011, 22:07
To ja też zapytam:
która jednostka split będzie dobra do domu o powierzchni ok 300m2, warto w ogóle dopłacać do jednostek tego typu?

to część artykułu na jaki niedawno trafiłam:
"Odkurzacz z separatorem cyklonicznym.
Do oddzielania kurzu od powietrza jest w nim wykorzystane działanie siły odśrodkowej. Dzięki odpowiedniej konstrukcji jednostki centralnej kurz opada do zbiornika na śmieci, a oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz domu. Zaletą tego rozwiązania jest stała wydajność jednostki centralnej bez względu na ilość kurzu zgromadzonego w zbiorniku. Aby poprawić skuteczność filtracji powietrza, niektórzy producenci stosują dodatkowe filtry, np. elektrostatyczne (najczęściej wykonane z tworzywa) lub papierowe(...)
Odkurzacze typu split mają w oddzielnej obudowie silnik i w osobnej – filtry i zbiornik na kurz. Dzięki temu wyposażone są w dodatkowy filtr włosów i większą komorę cykloniczną, mają też większą sprawność. Ze względu na łatwy dostęp do filtrów, ich obsługa jest zdecydowanie prostsza niż kompaktowych jednostek centralnych. Niestety odkurzacze o konstrukcji split zajmują więcej miejsca niż kompaktowe i są droższe. Zawsze wyposażone są w separator cykloniczny.(...)
Ci, dla których najważniejsza jest wygoda użytkowania odkurzacza, powinni wybrać jednostkę cykloniczną o rozdzielonej budowie, a więc typu split.(...)"
Maciej Lichterowicz

CityMatic
27-12-2011, 22:15
To ja też zapytam:
która jednostka split będzie dobra do domu o powierzchni ok 300m2, warto w ogóle dopłacać do jednostek tego typu?
"Odkurzacz z separatorem cyklonicznym.
np: VacuMaid S1570


Odkurzacze typu split
To już wyższa technika, ale czy są aż na tyle droższe? bo jak widzę i powierzchnia jest niczego sobie...300m2
na pewno "złoty"sobie z taką powierzchnią nie poradzi.

mea
27-12-2011, 22:18
na pewno "złoty"sobie z taką powierzchnią nie poradzi.

co to znaczy ze sobie nei poradzi ?? braknie mu mocy na posprzatanie jednego pokoju ? przegrzeje sie ?? jakos nie przemawia do mnie takie stwierdzenie i prosilabym jasniej .. .

CityMatic
27-12-2011, 22:30
co to znaczy ze sobie nei poradzi ?? braknie mu mocy na posprzatanie jednego pokoju ? przegrzeje sie ?? jakos nie przemawia do mnie takie stwierdzenie i prosilabym jasniej .. .

300m2 to rozległe mieszkanie-dom = odpowiednia długość rurociągu i ilość gniazd, a więc tak jak każde urządzenie dobiera się moc do potrzeb stąd w opisie - do jakiej ilości gniazd /lub i powierzchni oraz podciśnieniu np 23,5 kPa

mea
27-12-2011, 22:38
300m2 to rozległe mieszkanie-dom = odpowiednia długość rurociągu i ilość gniazd, a więc tak jak każde urządzenie dobiera się moc do potrzeb stąd w opisie - do jakiej ilości gniazd /lub i powierzchni oraz podciśnieniu np 23,5 kPa

ja mam do sprzatania 280m2 /trzy poziomy piwnica parter i pietro/ i spokojnie na zlotym powinnam objechac - przynajmniej tak twierdza fachowcy !! mam jeden pion rury ok 4m - prosciutki - od ktorego na parterze odchodza dwa kilkumetrowe kawalki do szufelek ... lacznie jak by policzyc to do 10 metrow nie dobije raczej ...

mea
27-12-2011, 22:40
Koleżanko - sprawdziłem Twój dziennik budowy skąd u Ciebie 300m2?
4 gniazda 2-3 szufelki + gniazdo techniczne i 7 lub 9m wąż(lub to i to)

nie wiem teraz czy to do mnie czy do kolezanki pytajacej o cyklony ??

vesila
27-12-2011, 22:41
300m2 to rozległe mieszkanie-dom = odpowiednia długość rurociągu i ilość gniazd, a więc tak jak każde urządzenie dobiera się moc do potrzeb stąd w opisie - do jakiej ilości gniazd /lub i powierzchni oraz podciśnieniu np 23,5 kPa
To ja mam dom o takiej powierzchni i wyczytałam że odkurzacze split są lepsze od kompaktowych, ale i droższe
natomiast mea nie podawała m2 swojego domu, ale pytała o ten "złoty"

chyba nie zauważyłe(a)ś że tu dwie osoby zapytały ;)

edit: o juz napisała ...

CityMatic
27-12-2011, 22:44
ja mam do sprzatania 280m2 /trzy poziomy piwnica parter i pietro/ i spokojnie na zlotym powinnam objechac - przynajmniej tak twierdza fachowcy !! mam jeden pion rury ok 4m - prosciutki - od ktorego na parterze odchodza dwa kilkumetrowe kawalki do szufelek ... lacznie jak by policzyc to do 10 metrow nie dobije raczej ...

Masz rację- wystarczy - rurociąg jest bardzo krótki - coś źle myślałem.
Natomiast dalej podtrzymuję co do jednostki - łatwiej i czyściej się ją opróżnia, jest wydajniejsza i sprawniejsza=wydajniejsza niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika pracuje z jednakową mocą.

Przepraszam -faktycznie coś przeglądarka inaczej wyświetla posty i odpowiedzi

mea
27-12-2011, 22:45
Masz rację- wystarczy - rurociąg jest bardzo krótki - coś źle myślałem.
Natomiast dalej podtrzymuję co do jednostki - łatwiej i czyściej się ją opróżnia, jest wydajniejsza i sprawniejsza=wydajniejsza niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika pracuje z jednakową mocą.

do mnie przemawiaja konkrety - ile taka jednostka kosztuje ?? i co jest w zestawie w owej cenie ??

dobrza przeanalizowalam czego potrzebuje /jakich akcesoriow/
- waz 9m z wylacznikiem
- teleskopy i wieszak - mus
- szczotka do kafli
- szczotka do nielicznych dywanow
- szczelinowki
- uchwyty zebu mi sie to wszystko nie walalo po szafie!!

CityMatic
27-12-2011, 22:48
do mnie przemawiaja konkrety - ile taka jednostka kosztuje ?? i co jest w zestawie w owej cenie ??
Tak jak napisałem jeśli samemu złoży się "zestaw" wyjdzie naprawdę super i taniej niż już skompletowany a jakość dużo większa cena mniejsza.
nawet na allegro ;)

mea
27-12-2011, 22:49
jak myslicie czy zestaw garazowy mozna uzywac w domu /chodzi mi o gniazdka/ bo podobala by mi sie opcja wziecia go na gore a do garazu znosilo by sie go "okazjonalnie" :)

mea
27-12-2011, 22:52
Tak jak napisałem jeśli samemu złoży się "zestaw" wyjdzie naprawdę super i taniej niż już skompletowany a jakość dużo większa cena mniejsza.
nawet na allegro ;)

jak pieknie nieodpowiedziales na moje pytanie :D

CityMatic
27-12-2011, 22:56
jak pieknie nieodpowiedziales na moje pytanie :D

Domyślam się - ale cóż mogę doradzić ja nie sprzedaje sam jestem użytkownikiem takiego cuda to piszę na własnym doświadczeniu
Warto kupić szczotkę mop i miotełkę do kurzu a szczotkę z miękkim włosiem i szeroką powyżej 35cm aby łatwiej się odkurzało duże powierzchnie;)

CityMatic
27-12-2011, 22:58
Akcesoria (http://www.mawig.waw.pl/akcesoria.htm) są naprawdę różne i potrzebne bardziej lub mniej jak i ceny większe lub mniejsze
za 3000 kupi się zestaw i do domu i do samochodu

mea
27-12-2011, 23:09
Warto kupić szczotkę mop i miotełkę do kurzu a szczotkę z miękkim włosiem i szeroką powyżej 35cm aby łatwiej się odkurzało duże powierzchnie;)

bardzo dobra sugestia ... czy mop czysci na mokro czy raczej nie powinno sie tego robic ?? juz jakis czas temu sie nad tym zastanawialam jak to z tym mopem ...
a szczotka powyzej 35cm - bomba pomysl - nie myslalam wczesniej o takiej :)

CityMatic
28-12-2011, 07:12
bardzo dobra sugestia ... czy mop czysci na mokro czy raczej nie powinno sie tego robic ?? juz jakis czas temu sie nad tym zastanawialam jak to z tym mopem ...
a szczotka powyzej 35cm - bomba pomysl - nie myslalam wczesniej o takiej :)

Mop czyści na wilgotno - zbiera kurz z dużej powierzchni - roluje go a "rolki" wciąga super sprawa - to już ekstremalny bałagan, ale przydaje się bardzo często gdy sprząta się wokół stołu, po gościach zawsze coś komuś upadnie usunie i resztki i plamę

mea
28-12-2011, 07:46
u mnie na polerowanych gresach co chwile sa plamy!!

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:22
Witam
po pierwsze odkurzacz dobiera się do metrów całkowitych instalacji lub ilości gniazd ssących co do różnicy beam 5 lat gwarancj bez ograniczeń moto godzin serwis przez okres gwarancji darmowy nie są obowiązkowe przeglądy roczne jest to pełen cyklon
przepraszam ze moze sie powtorze ale nie mam naprawde czasu na przeszukiwanie watku ...

dylemat
DRAINVAC PRO1 700
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro700-specjal-3dodat-i2005018359.html
kontra zloty beem ...

wiem ze sa tu fachowcy i uzytkownicy - mozecie powiedziec jakie jest wasze zdanie ??
sporo przeszukalam jednostek i ten drainvac ma znacznie wyzsza moc za porownywalna cene ... ale moze nie wiem o nim czegos co wiedziec powinnam

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:27
Witam
po pierwsze odkurzacz dobiera się do metrów całkowitych instalacji lub ilości gniazd ssących co do różnicy beam 5 lat gwarancj bez ograniczeń moto godzin serwis przez okres gwarancji darmowy nie są obowiązkowe przeglądy roczne jest to pełen cyklon
przepraszam ze moze sie powtorze ale nie mam naprawde czasu na przeszukiwanie watku ...

dylemat
DRAINVAC PRO1 700
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro700-specjal-3dodat-i2005018359.html
kontra zloty beem ...

wiem ze sa tu fachowcy i uzytkownicy - mozecie powiedziec jakie jest wasze zdanie ??
sporo przeszukalam jednostek i ten drainvac ma znacznie wyzsza moc za porownywalna cene ... ale moze nie wiem o nim czegos co wiedziec powinnam

mea
28-12-2011, 16:27
instalacji - jak juz pisalam - mamm niecale 10m ... dwa gniazda i dwie szufelki ...

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:33
cyklonu są dużo mniejsze koszty utrzymania na pewno beama 1 filtr który wymienia się raz na około 4 lata a koszt utrzymania odkurzacza typu split jest dużo większy a co do filtracji zanieczyszczeń to trochę bajer bo przecież powietrze i tak jest wyrzucane na zewnątrz
To ja też zapytam:
która jednostka split będzie dobra do domu o powierzchni ok 300m2, warto w ogóle dopłacać do jednostek tego typu?

to część artykułu na jaki niedawno trafiłam:
"Odkurzacz z separatorem cyklonicznym.
Do oddzielania kurzu od powietrza jest w nim wykorzystane działanie siły odśrodkowej. Dzięki odpowiedniej konstrukcji jednostki centralnej kurz opada do zbiornika na śmieci, a oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz domu. Zaletą tego rozwiązania jest stała wydajność jednostki centralnej bez względu na ilość kurzu zgromadzonego w zbiorniku. Aby poprawić skuteczność filtracji powietrza, niektórzy producenci stosują dodatkowe filtry, np. elektrostatyczne (najczęściej wykonane z tworzywa) lub papierowe(...)
Odkurzacze typu split mają w oddzielnej obudowie silnik i w osobnej – filtry i zbiornik na kurz. Dzięki temu wyposażone są w dodatkowy filtr włosów i większą komorę cykloniczną, mają też większą sprawność. Ze względu na łatwy dostęp do filtrów, ich obsługa jest zdecydowanie prostsza niż kompaktowych jednostek centralnych. Niestety odkurzacze o konstrukcji split zajmują więcej miejsca niż kompaktowe i są droższe. Zawsze wyposażone są w separator cykloniczny.(...)
Ci, dla których najważniejsza jest wygoda użytkowania odkurzacza, powinni wybrać jednostkę cykloniczną o rozdzielonej budowie, a więc typu split.(...)"
Maciej Lichterowicz

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:51
złoty jest w promocji tylko do końca miesiąca to po pierwsze a co do tego że wystarczy to może i prawda ale nie za bardzo wiem o co chodzi tym fachowcom że nie doradzili większego modelu
ja sprzedaję BEAMA już kilka ładnych lat i mam trochę doświadczenia i ja bym go nie polecił do tej waszej instalacji
dlaczego?
są 3 gniazda i szufelki a więc co najmniej 2szt a więc mamy całość punktów ssących 5 szt a więc jest to jego maximum bedzie to działało prawidłowo ale przez rok potem turbina w odkurzaczu się trochę zużyje filtr się trochę zapcha i odkurzacz będzie miał trochę słabszą siłę ssania i nie będziemy zadowoleni z odkurzacza co odbije się na reputacji BEAMA itp. ja bym polecił model 355 z tym zestawem a na gratis to nadaje sie tylko do garażu bo nie ma sterowania w rękojeści i odkurzacz załącza się po włożeniu rury do gniazda a co do bonu 200zł to trzeba zrobić zakupy u producenta za minimum 150 zł żeby dostać bon
do mnie przemawiaja konkrety - ile taka jednostka kosztuje ?? i co jest w zestawie w owej cenie ??

dobrza przeanalizowalam czego potrzebuje /jakich akcesoriow/
- waz 9m z wylacznikiem
- teleskopy i wieszak - mus
- szczotka do kafli
- szczotka do nielicznych dywanow
- szczelinowki
- uchwyty zebu mi sie to wszystko nie walalo po szafie!!

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:54
mogę wam sprzedać Beama 355 z zestawem do sprzątania progresion za 3200 i dołożę wam jeszcze zestaw garażowy gratis lepiej mieć zapas macy niż za mało
instalacji - jak juz pisalam - mamm niecale 10m ... dwa gniazda i dwie szufelki ...

KRUSZYNO
28-12-2011, 16:57
co do akcesori do sprzątania to szczotka 35 cm rewelacji pokrowiec na wąż bardzo fajna sprawa nie rysuje podłogi drewnianej oraz nie zrywa narożników co do szczotki mop może i fajne ale jak do instalacji dostanie się wilgoć to bedzie się przyklejał kurz i w przyszłości zapcha się instalacja
Mop czyści na wilgotno - zbiera kurz z dużej powierzchni - roluje go a "rolki" wciąga super sprawa - to już ekstremalny bałagan, ale przydaje się bardzo często gdy sprząta się wokół stołu, po gościach zawsze coś komuś upadnie usunie i resztki i plamę

CityMatic
28-12-2011, 17:16
Witam
po pierwsze odkurzacz dobiera się do metrów całkowitych instalacji lub ilości gniazd ssących co do różnicy beam 5 lat gwarancj bez ograniczeń moto godzin serwis przez okres gwarancji darmowy nie są obowiązkowe przeglądy roczne jest to pełen cyklon

Jest różnica ale to " cyklon, samooczyszczający się filtr GORE" potocznie odwrócony worek gdy odkurzacz nie pracuje worek spada do pojemnika - ma to na zasadzie siły ciężkości się oczyścić.....;)
Co do gwarancji to pewnie kolega ma rację że 5 lat...a może i więcej obecnie większość sprzętu czy to w zwyczaju czy za dodatkową opłatą ma 5 lat.
Mnie chodzi tylko o jedno - jest tak że taki odkurzacz pracuje i pracuje aż worek się nie zapełni - jeśli ma 15l to szybciej niż ten z 25l, dodatkowo jeśli mamy 100% pewność że zapełnienie pojemnika nie wpływa na moc ssącą to komfort samego odkurzania jest jeszcze większy(ale to zrozumie tylko ten kto obsługuje takie urządzenie) dodatkowo liczy się również serwis tutaj trzeba przeanalizować co i jak bo jeśli faktycznie jednostka padnie w czasie do 5 lat to wybaczcie ale to jakiś "szajs" i tyle jednak gdyby to =- telefon i kurier odbiera sprzęt po naprawie przywozi - wszystko w ramach gwarancji - to rozumiem i chwalę.
Nie neguję i nie chwalę żadnego z producentów ale warto jest przemyśleć urządzenie proste,pojemne i skuteczne, a nie w rewelacyjnie modnych barwach , z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem itp jak i tak wisi w garażu,lub schowku i praktycznie rzez 6mc nikt się nim nie interesuje.
Najważniejszy jest OSPRZĘT i powtórzę to czym posługujemy się przy odkurzaniu ma być przede wszystkim trwałe i wygodne, to ma nam ułatwiać a nie utrudniać pracę a przyjemniej jest wziąć foliowy worek po śmieciach wyjąc ze zbiornika i nie zaglądając zawiązać i umieścić w koszu głównym, niż trzepać jakiś materiał aby poprawić wydajność ssania.
Ja to brałem pod uwagę nim zakupiłem swój za 1970 zł(jednostkę centralną) reszta sprzęty to różnych producentów ale głownie Beam i VACU-MAID

mea
28-12-2011, 17:21
kruszyno skoro 335 to malo mocy to moze jednak pokusic sie na tego drainvaca 700AW ??

w zestawie progresion o ile dobrze pamietam tez nie ma wylacznika w rekojesci !! a nexe to juz spory koszt !!

CityMatic
28-12-2011, 17:31
bedzie się przyklejał kurz i w przyszłości zapcha się instalacja
Bajka, jak wciągniesz sok, miód, i inne lepkie płyny ok, woda nie widziałem jak pracuje centralny odkurzacz podłączony do kanalizacji - wymieniano nim wodę w 300l akwarium sprzątano terraria po żółwiach, wężach i nic się nie działo z instalacją(wykonaną rurami Beam)
A jeśli kolega wie to prócz PIPE CLEANER stosuje się już ich odpowiedniki do usuwania i zatorów z gum do żucia, taśm klejących i właśnie płynów lepkich - po prostu czyści się instalacje.
Ok ale ja się nie znam widziałem raptem 3 instalacje które działają i jedną co ma ponad 20 lat postanowiłem że zrobię sobie u mnie jak będę budował dom co też uczyniłem i jestem bardzo zadowolony - I wszystkim polecam odkurzacz centralny, a czy on będzie zielony czy srebrny, czy będzie z radiem tv czy bez - aby był do odkurzania i to po prostu robił.

CityMatic
28-12-2011, 17:37
DRAINVAC


Tutaj coś takiego (http://www.youtube.com/watch?v=CJjgdjBIjjc)
albo tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=t_TyM7IT6Qs)

Pozdrawiam

KRUSZYNO
28-12-2011, 17:47
bardzo podoba mi się ten opis bo wszystko się zgadza z firmą odkurzaczy jakie sprzedaje BEAM
gwarancja bez żadnych kosztów a więc jeżeli coś się dzieje odkurzacz zabiera kurier i po paru dniach przywozi naprawiony
cyklon a więc nie ma worka tylko pojemnik z którego wysypujemy śmieci
wlot instalacji z boku odkurzacza a więc odkurzacz cięgnie zanieczyszczenia a nie podnosi śmieci z pojemnika dlatego ma taką samą siłę ssania
a co do psucia się sprzętu to każdy sprzęt sie psuje ale jeden bardziej a drugi mniej BEAM należy do tych drugich dlatego odkurzacz do serwisu jest wysyłany na ich koszt jeżeli by to się psuło często to na pewno by sobie na to nie pozwolił
firma produkuje odkurzacze już ponad 50 lat a więc musi robić dobry sprzęt bo utrzymuje się nadal a rynku

Jest różnica ale to " cyklon, samooczyszczający się filtr GORE" potocznie odwrócony worek gdy odkurzacz nie pracuje worek spada do pojemnika - ma to na zasadzie siły ciężkości się oczyścić.....;)
Co do gwarancji to pewnie kolega ma rację że 5 lat...a może i więcej obecnie większość sprzętu czy to w zwyczaju czy za dodatkową opłatą ma 5 lat.
Mnie chodzi tylko o jedno - jest tak że taki odkurzacz pracuje i pracuje aż worek się nie zapełni - jeśli ma 15l to szybciej niż ten z 25l, dodatkowo jeśli mamy 100% pewność że zapełnienie pojemnika nie wpływa na moc ssącą to komfort samego odkurzania jest jeszcze większy(ale to zrozumie tylko ten kto obsługuje takie urządzenie) dodatkowo liczy się również serwis tutaj trzeba przeanalizować co i jak bo jeśli faktycznie jednostka padnie w czasie do 5 lat to wybaczcie ale to jakiś "szajs" i tyle jednak gdyby to =- telefon i kurier odbiera sprzęt po naprawie przywozi - wszystko w ramach gwarancji - to rozumiem i chwalę.
Nie neguję i nie chwalę żadnego z producentów ale warto jest przemyśleć urządzenie proste,pojemne i skuteczne, a nie w rewelacyjnie modnych barwach , z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem itp jak i tak wisi w garażu,lub schowku i praktycznie rzez 6mc nikt się nim nie interesuje.
Najważniejszy jest OSPRZĘT i powtórzę to czym posługujemy się przy odkurzaniu ma być przede wszystkim trwałe i wygodne, to ma nam ułatwiać a nie utrudniać pracę a przyjemniej jest wziąć foliowy worek po śmieciach wyjąc ze zbiornika i nie zaglądając zawiązać i umieścić w koszu głównym, niż trzepać jakiś materiał aby poprawić wydajność ssania.
Ja to brałem pod uwagę nim zakupiłem swój za 1970 zł(jednostkę centralną) reszta sprzęty to różnych producentów ale głownie Beam i VACU-MAID

mea
28-12-2011, 18:09
drainvac tez ma serwis door to door

KRUSZYNO
28-12-2011, 18:09
co do odkurzacza tej firmy to nie za wiele moge powiedzieć ponieważ na polskim ryku jest on kilka lat i nie zna konkretnych opinii a co do beama to zestaw progresion jest z włącznikiem w rękojeści
oto link do niego http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-beam-sc-355-prog-do-8-gniazd-i2008288756.html

kruszyno skoro 335 to malo mocy to moze jednak pokusic sie na tego drainvaca 700AW ??

w zestawie progresion o ile dobrze pamietam tez nie ma wylacznika w rekojesci !! a nexe to juz spory koszt !!

KRUSZYNO
28-12-2011, 18:34
to wszystko jest fajne jak to testują i gniazdo mają przy odkurzaczu ale nikt nie pokazuje co się dzieje domku jak odkurzamy tylko kurz a mi się wydaje że właśnie odkurzacz do tego służy a jak ktoś go używa do wody to powinien sobie kupić przemysłowy :)
DRAINVAC

Tutaj coś takiego (http://www.youtube.com/watch?v=CJjgdjBIjjc)
albo tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=t_TyM7IT6Qs)

Pozdrawiam

mea
28-12-2011, 18:59
mnie to odkurzanie wody nie kreci ale raczej ta wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :) i glownie z tego powodu wogole szukam centralnego ...

KRUSZYNO
28-12-2011, 19:41
różnica w mocy nie jest aż tak wielka pomiędzy odkurzaczami nie miałem do czynienia jeszcze z tym odkurzaczem a więc nie wiem jaka jest prawdziwa mac ssania a beam jednak ma dosyć pozytywne opinie decyzja należy do was :)
mnie to odkurzanie wody nie kreci ale raczej ta wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :) i glownie z tego powodu wogole szukam centralnego ...

CityMatic
28-12-2011, 19:43
mnie to odkurzanie wody nie kreci ale raczej ta wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :) i glownie z tego powodu wogole szukam centralnego ...

Tak szczerze to jak kolega wcześniej wspomniał Beam ma już renomę, działa jakiś czas na rynku i nie wierzę w tą super moc odkurzaczy drainvac, być może jest to chwyt marketingowy bo znając rynek potencjalny użytkownik kupuje zawsze "z zapasem" odkurzacz.
Podejrzane wydaje się również to, że przy mocy 1370W/2480mmH2O chce obsłużyć 9 gniazd(511m2)napiszę tak nikt ze znanych i ceniących producentów nie podał by takich osiągów a te parametry są wykładnią mocy dla potencjalnego użytkownika "kurzozjadacza"

CityMatic
28-12-2011, 19:54
wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :)

Mam pomysł;)
Proszę wypożyczyć odkurzacz KRES lub Hilti przemysłowy na 1 dzień i wypróbować go jako centralny jeśli spełni oczekiwania to kupując jednostkę Beam lub VacuMaid
spełni oczekiwania z dużym zapasem ;)
http://zluzuj.pl/files/Image/5136/gallery/2_5136_4.jpg

jewrioszka
28-12-2011, 20:29
Ok. Żeby nie przedłużać.
Do Drainvaca jest potrzebna specjalna instalacja.
Beam sie sam nie czyści tylko w miarę zapychania sie filtra ciągnie coraz słabiej (pokazywałem juz filmik z opadającym workiem), ale za to filtruje coraz lepiej ...tylko po co? :). (Jak zauważył Kruszyno ).

Splita nie rozumiem...bo po co dokładać kolanka ...to dodatkowy opór czyli potrzebna większa jednostka czyli większy koszt.

Jeśli chodzi o sprzątaną powierzchnię, ktoś powyżej proponował ssawkę 35 cm, ok tylko że taka ssawka zbyt dobrze nie odkurzy ponieważ podciśnienie rozkłada sie na bardzo dużej powierzchni.

KRUSZYNO
28-12-2011, 20:44
i kolega rozwiązał problem z wyborem odkurzacza jeżeli nie macie instalacji do tego odkurzacza to pozostaje nam BEAM
Ok. Żeby nie przedłużać.
Do Drainvaca jest potrzebna specjalna instalacja.
Beam sie sam nie czyści tylko w miarę zapychania sie filtra ciągnie coraz słabiej (pokazywałem juz filmik z opadającym workiem), ale za to filtruje coraz lepiej ...tylko po co? :). (Jak zauważył Kruszyno ).

Splita nie rozumiem...bo po co dokładać kolanka ...to dodatkowy opór czyli potrzebna większa jednostka czyli większy koszt.

Jeśli chodzi o sprzątaną powierzchnię, ktoś powyżej proponował ssawkę 35 cm, ok tylko że taka ssawka zbyt dobrze nie odkurzy ponieważ podciśnienie rozkłada sie na bardzo dużej powierzchni.

mea
28-12-2011, 20:48
i kolega rozwiązał problem z wyborem odkurzacza jeżeli nie macie instalacji do tego odkurzacza to pozostaje nam BEAM

nie no chyba troche upraszczasz temat ... nie da sie dac darainvaca /czego nie omieszkam skonsultowac/ ale na beamie nie konczy sie gama jednostek centralnych !!
i nadal nie rozumiem twojego toku myslenia ze 335 nie da rady z 10m instalacja skoro dedykowany jest do 25metrowej ?? patrze na ciebie jak na sprzedawce - zawsze zachwali mocniejszy model bo niby dlaczego nie mialby zarobic wiecej ??

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:16
nie zarobie więcej bo dodałem zestaw garażowy nie chodzi mi o to żeby był większy tylko żeby był odpowiedni co do 10m ok ale jest jeszcze 4 punkty ssące i nad tym się zastanawiam mógł bym powiedzieć że 335 będzie ok ale wiem z doświadczenia że w przyszłości będzie za słaby jak kolega wspomniał z czasem filtr się zapycha na większym modelu będzie to nie odczuwalne
nie chodzi mi na forum żeby sprzedać odkurzacz tylko żeby doradzić a jeżeli odbiera to ktoś inaczej to przykro mi badzo :(
nie no chyba troche upraszczasz temat ... nie da sie dac darainvaca /czego nie omieszkam skonsultowac/ ale na beamie nie konczy sie gama jednostek centralnych !!
i nadal nie rozumiem twojego toku myslenia ze 335 nie da rady z 10m instalacja skoro dedykowany jest do 25metrowej ?? patrze na ciebie jak na sprzedawce - zawsze zachwali mocniejszy model bo niby dlaczego nie mialby zarobic wiecej ??

mea
28-12-2011, 21:21
nie zarobie więcej bo dodałem zestaw garażowy nie chodzi mi o to żeby był większy tylko żeby był odpowiedni co do 10m ok ale jest jeszcze 4 punkty ssące i nad tym się zastanawiam mógł bym powiedzieć że 335 będzie ok ale wiem z doświadczenia że w przyszłości będzie za słaby jak kolega wspomniał z czasem filtr się zapycha na większym modelu będzie to nie odczuwalne
nie chodzi mi na forum żeby sprzedać odkurzacz tylko żeby doradzić a jeżeli odbiera to ktoś inaczej to przykro mi badzo :(

przepraszam jesli cie urazilam ale po prostu zastanawiam sie nad sensownoscia wydawania kolejnych stow ... ktorych nawiase mowiac nie mam ... filtry chyba tez sie co jakis czas wymienia prawda ?? /chyba ze sie myle/ poza tym majac jeden waz nie uzywam na raz 4 gniazd ... powiedzmy ze maksymalnie wg moich wyoibrazen moga isc dwa gniazda /maz odkurza a ja wlasnie zamiatam okruszki w kuchni - mozliwe acz malo prawdopodobne bo po co zamiatac jak maz zaraz wjedzie tam z odkurzaniem :)/


edit ... no chyba ze uruchamiajac instalacje to ciagnie ze wszystkich gniazd ?? wyjasnijcie mi to :)

TINEK
28-12-2011, 21:34
Witam

Pogubiłem się już. W końcu ten beam355 to ma cyklon (taki pełen, bez żadnych worków do trzepania) czy nie
na wiosnę czeka mnie zakup
na górze 2 gniazda
dół jedno gniazdo centralnie w domu, drugie przy wejściu (takie z szufelką, podnoszoną) trzecie szufelkę w kuchni w cokole mebli
tę szufelkę do kuchni muszę juz zakupić, bo "meblarze" mają ją zamontować w cokole (tak powiedzieli)

pozdrawiam
TINEK

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:35
odkurzacz musi w instalacji wytworzyć takie podciśnienie żeby dociągnąć wszystkie gniazda na których nie pracujemy żeby to gniazdo na którym pracujemy działało prawidłowo dlatego odkurzacz dobiera się też do ilości gniazd bo jak wszystkie gniazda będą nam syczeć tz. będą nie szczelne to tam gdzie sprzątamy będzie słaba moc ssania
mam nadzieje że wytłumaczyłem zrozumiale :/

a co do sprzątania na kilka gniazd na raz to nie na tych odkurzaczach żeby sprzątać na 2 gniazda na raz to musi być odpowiednia jednostka która kosztuje dużo więcej
przepraszam jesli cie urazilam ale po prostu zastanawiam sie nad sensownoscia wydawania kolejnych stow ... ktorych nawiase mowiac nie mam ... filtry chyba tez sie co jakis czas wymienia prawda ?? /chyba ze sie myle/ poza tym majac jeden waz nie uzywam na raz 4 gniazd ... powiedzmy ze maksymalnie wg moich wyoibrazen moga isc dwa gniazda /maz odkurza a ja wlasnie zamiatam okruszki w kuchni - mozliwe acz malo prawdopodobne bo po co zamiatac jak maz zaraz wjedzie tam z odkurzaniem :)/


edit ... no chyba ze uruchamiajac instalacje to ciagnie ze wszystkich gniazd ?? wyjasnijcie mi to :)

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:40
to pełen cyklon tylko że z filtrem który raz na jakiś czas trzeba wymienić
co do szufelki we wiatrołapie to proponuję ją zmienić na zwykłą a nie z gniazdem ta z gniazdem jest nie wydajna i źle się do niej zamiata
co do szufelki w kuchni to niech stolarz ją założy bo potem może być problem
Witam

Pogubiłem się już. W końcu ten beam355 to ma cyklon (taki pełen, bez żadnych worków do trzepania) czy nie
na wiosnę czeka mnie zakup
na górze 2 gniazda
dół jedno gniazdo centralnie w domu, drugie przy wejściu (takie z szufelką, podnoszoną) trzecie szufelkę w kuchni w cokole mebli
tę szufelkę do kuchni muszę juz zakupić, bo "meblarze" mają ją zamontować w cokole (tak powiedzieli)

pozdrawiam
TINEK

mea
28-12-2011, 21:47
to pełen cyklon tylko że z filtrem który raz na jakiś czas trzeba wymienić
co do szufelki we wiatrołapie to proponuję ją zmienić na zwykłą a nie z gniazdem ta z gniazdem jest nie wydajna i źle się do niej zamiata
co do szufelki w kuchni to niech stolarz ją założy bo potem może być problem

jaka to jest zwykla szufelka bo ja mam przygotowane pod taka pionowa ... faktycznie ma maly otwor!! ale w meble nic juz nie wloze!!

sa jeszcze jakies inne szufelki ktore moge tam dac ??

mea
28-12-2011, 21:47
odkurzacz musi w instalacji wytworzyć takie podciśnienie żeby dociągnąć wszystkie gniazda na których nie pracujemy żeby to gniazdo na którym pracujemy działało prawidłowo dlatego odkurzacz dobiera się też do ilości gniazd bo jak wszystkie gniazda będą nam syczeć tz. będą nie szczelne to tam gdzie sprzątamy będzie słaba moc ssania
mam nadzieje że wytłumaczyłem zrozumiale :/

a co do sprzątania na kilka gniazd na raz to nie na tych odkurzaczach żeby sprzątać na 2 gniazda na raz to musi być odpowiednia jednostka która kosztuje dużo więcej

jak najbardziej wytlumaczyles :) dziekuje :)

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:54
szufelka pozioma taka co jest montowana w cokole mebla ale jeżeli nie ma już możliwości zrobienia poziomej to niech zostanie pionowa ale jest mniejsza i przy zamiataniu będziemy miotłą obijać ścianę i pionowa częściej się psuje bo załącza się przy podnoszeniu a z tyłu są takie blaszki kture się z bardzo szybko wyginają i potem ta szufelka nie łączy
jaka to jest zwykla szufelka bo ja mam przygotowane pod taka pionowa ... faktycznie ma maly otwor!! ale w meble nic juz nie wloze!!

sa jeszcze jakies inne szufelki ktore moge tam dac ??

KRUSZYNO
28-12-2011, 21:58
to jest szufelka zwykła
http://beam-sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=17&flypage=flypage.tpl&product_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=28
a to jest szufelka z gniazdem o jakiej wy piszecie
http://beam-sklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=28
jaka to jest zwykla szufelka bo ja mam przygotowane pod taka pionowa ... faktycznie ma maly otwor!! ale w meble nic juz nie wloze!!

sa jeszcze jakies inne szufelki ktore moge tam dac ??

TINEK
28-12-2011, 22:10
dzięki kruszyno za wyjaśnienie
właśnie stolarz woła tej szufelki do cokołu

a w wiatrołapie mam takie wyjście jak w pokojach (z 20 cm nad podłogą), czyli pewnie musi byc coś takiego jak w drugim linku

pozdrawiam

jewrioszka
28-12-2011, 22:24
1. Na Beam'ie się nie kończy :)
2. Każda jednostka z filtrem zawsze z czasem ciągnie słabiej. I niema tu znaczenia czy jest dopasowana do instalacji czy nie.
3. Stałą siłe ssania niezależna od stopnia zapełnienia pojemnika zapewnia czysty cyklon bez filtra. np. jednostki Vacuflo serii True Cyclonic.
4. Szufelki z gniazdem (pionowe) są bardzo awaryjne i albo nie załączają (jak pisze Kruszyno) lub mają "boczne pobory " czyli gwiżdżą i są nieszczelne.
5. Są szufelki do zastosowania w ścianie murowanej poziome np. LeoVac z mojej oferty.

Pozdrawiam.

vesila
28-12-2011, 22:24
uff...
Szukam jednostki centralnej do swojego domu ok 300m2, gniazd ssących jest 5 i dwie szufelki, długości instalacji nie mierzyłam jeszcze, ale dom ma dwa poziomy( dól 110m2 + góra 250m2 + garaż 40m2)
Potrzebuje jednostki:
-z cyklonem
-z conajmniej 5letnią gwarancją
-serwisem takim,że ja nie musze zawozić sprzetu, tylko kurier zabiera, lub przyjeżdża serwisant
-która nie zabije mnie ceną
No i nie wiem:
-spilt czy kompakt?
-z gniazdem w jednostce bo jednostka będzie w garażu i nie ma tam gniazda, czy muszę jeszcze gniazdo tam montować?
-jakich producentów brać pod uwagę?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, wiem tyle że Borysowski odpada bo nie mam pod niego instalacji...

mea
28-12-2011, 22:26
szufelka pozioma taka co jest montowana w cokole mebla ale jeżeli nie ma już możliwości zrobienia poziomej to niech zostanie pionowa ale jest mniejsza i przy zamiataniu będziemy miotłą obijać ścianę i pionowa częściej się psuje bo załącza się przy podnoszeniu a z tyłu są takie blaszki kture się z bardzo szybko wyginają i potem ta szufelka nie łączy

czyli mamy (_|_) ... ale nie pierwsza i nie ostatnia w tym domu :)

CityMatic
28-12-2011, 23:16
Szufelka do wiatrołapu i kuchni to :
http://www.vacdom.pl/images/szu2_d.jpg
W okolice kominka:
http://www.doman.com.pl/sites/default/files/szufelka-leovac-mala.jpg
To są szufelki - pozostałe to zabawki które rozlatują się po kilkakrotnym użyciu :(

mea
28-12-2011, 23:25
dobra ja zaczynam powaznie myslec o vacuflo TC488Q ... mocy nie ma jakiejs zabijajacej ale z tego co czytam bedzie sobie radzil i urzekla mnie 7 letnia gwarancja :) jak ktos daje tyle to raczej jest za ten sprzet pewny !!!
teraz poprosze o szczegoly kto cos o tym moze napisac ??

jewrioszka
29-12-2011, 07:39
Jeśli chodzi o moc ssącą to jednostki bez-filtrowe zawsze będą ja miały niższą od jednostek z filtrem. Spowodowane jest to faktem że jednostki z filtrem muszą już na samym początku pokonać opór jaki stawia filtr, a potem ten opór stale wzrasta w miarę osadzania się na jego powierzchni kolejnych zanieczyszczeń.
.

TC488Q.
Opatentowana metoda separacji cyklonicznej CFT™ pozwala uzyskać 100% siły ssącej przez cały czas eksploatacji, niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń i poziomu zapełnienia zbiornika.
7 lat gwarancji na wszystkie modele True Cyclonic. Door-to-Door.(bez żadnych limitów i dodatkowych przeglądów)
Pół-przejrzysty zbiornik pozwala na szybka ocenę poziomu zebranych zanieczyszczeń, bez konieczności jego odpinania.
Prawdziwa filtracja cykloniczna (zasada odwróconego stożka) bez żadnych dodatkowych worków i filtrów na zanieczyszczenia.
Bardzo wydajny silnik AMETEK gwarantujący cichą i bezawaryjna pracę.
w 100% Produkowane w USA przez amerykańską firmę HP Products, posiadającą 56 lat doświadczenia w branży.
Skuteczna eliminacja 100% brudu, alergenów, bakterii i wirusów z domu.
Anty-wibracyjne mocowanie do instalacji, zapobiega przenoszeniu drgań na rurociąg co obniża hałas.
Nie szkodzi im zassanie wody. (sprawdzone w praktyce). W przeciwieństwie do urządzeń z filtrami gdzie woda + kurz daje błotko, które nie przepuszcza powietrza co może skutkować uszkodzeniem silnika.

Od czasu kiedy zdecydowałem się na sprzedaż tylko tej jednej firmy, rezygnując jednocześnie ze sprzedaży innych "wiodących" marek miałem tylko jeden wyjazd gwarancyjny.


Szufelka do wiatrołapu i kuchni to :
http://www.vacdom.pl/images/szu2_d.jpg
W okolice kominka:
http://www.doman.com.pl/sites/default/files/szufelka-leovac-mala.jpg
To są szufelki - pozostałe to zabawki które rozlatują się po kilkakrotnym użyciu :(

Obydwie prezentowane szufelki mają dość złożone mechanizmy, przez co też nie są bez wad. Zresztą na przestrzeni kilku lat właśnie jedną z nich wymieniałem kilkakrotnie. (górne zdjęcie). Ta dolna jest na rynku bardzo krótko 2-3 lata, i doskonale nadaje się do wmurowania w ścianę. Dodam jeszcze że jest to polska szufelka.
Jeśli chodzi o trzeci wzór to nie do końca jest prawda co piszesz. Problem w tym że na rynku pojawiły sie podróbki oryginalnego VacPana II. Oryginały kosztują ponad 150 PLN, w zamian są bardzo trwałe. Ich odpowiedniki faktycznie pozostawiają wiele do życzenia.

KRUSZYNO
30-12-2011, 10:39
wszystko fajnie tylko zastanawiam się w jaki sposób jest to filtrowane a po drugie troche przesadna cena 3700zł :(
dobra ja zaczynam powaznie myslec o vacuflo TC488Q ... mocy nie ma jakiejs zabijajacej ale z tego co czytam bedzie sobie radzil i urzekla mnie 7 letnia gwarancja :) jak ktos daje tyle to raczej jest za ten sprzet pewny !!!
teraz poprosze o szczegoly kto cos o tym moze napisac ??

KRUSZYNO
30-12-2011, 10:46
drogi kolego zastanawia mnie tylko jedna sprawa wszędzie piszesz że 7 lat a w sklepie masz 5 lat czy po prostu zapomniałeś zmienić w sklepie ???
czy gwarancja jest udzielana przez producenta czy przez ciebie i gdzie jest serwis tych odkurzaczy

a i jeszcze jedno pytanko bo tak się zastanawiam w jaki sposób jest to filtrowane jeżeli nie ma filtra tz. oglądałem zdjęcie tego odkurzacza i zastanawia mnie jedno tam gdzie wpadają zanieczyszczenia jest taki walec i czy na nim jest jakiś filtr czy coś innego jak to działa jak masz możliwość pokaż nam jakieś zdjęcie :)
Jeśli chodzi o moc ssącą to jednostki bez-filtrowe zawsze będą ja miały niższą od jednostek z filtrem. Spowodowane jest to faktem że jednostki z filtrem muszą już na samym początku pokonać opór jaki stawia filtr, a potem ten opór stale wzrasta w miarę osadzania się na jego powierzchni kolejnych zanieczyszczeń.
.

TC488Q.
Opatentowana metoda separacji cyklonicznej CFT™ pozwala uzyskać 100% siły ssącej przez cały czas eksploatacji, niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń i poziomu zapełnienia zbiornika.
7 lat gwarancji na wszystkie modele True Cyclonic. Door-to-Door.(bez żadnych limitów i dodatkowych przeglądów)
Pół-przejrzysty zbiornik pozwala na szybka ocenę poziomu zebranych zanieczyszczeń, bez konieczności jego odpinania.
Prawdziwa filtracja cykloniczna (zasada odwróconego stożka) bez żadnych dodatkowych worków i filtrów na zanieczyszczenia.
Bardzo wydajny silnik AMETEK gwarantujący cichą i bezawaryjna pracę.
w 100% Produkowane w USA przez amerykańską firmę HP Products, posiadającą 56 lat doświadczenia w branży.
Skuteczna eliminacja 100% brudu, alergenów, bakterii i wirusów z domu.
Anty-wibracyjne mocowanie do instalacji, zapobiega przenoszeniu drgań na rurociąg co obniża hałas.
Nie szkodzi im zassanie wody. (sprawdzone w praktyce). W przeciwieństwie do urządzeń z filtrami gdzie woda + kurz daje błotko, które nie przepuszcza powietrza co może skutkować uszkodzeniem silnika.

Od czasu kiedy zdecydowałem się na sprzedaż tylko tej jednej firmy, rezygnując jednocześnie ze sprzedaży innych "wiodących" marek miałem tylko jeden wyjazd gwarancyjny.



Obydwie prezentowane szufelki mają dość złożone mechanizmy, przez co też nie są bez wad. Zresztą na przestrzeni kilku lat właśnie jedną z nich wymieniałem kilkakrotnie. (górne zdjęcie). Ta dolna jest na rynku bardzo krótko 2-3 lata, i doskonale nadaje się do wmurowania w ścianę. Dodam jeszcze że jest to polska szufelka.
Jeśli chodzi o trzeci wzór to nie do końca jest prawda co piszesz. Problem w tym że na rynku pojawiły sie podróbki oryginalnego VacPana II. Oryginały kosztują ponad 150 PLN, w zamian są bardzo trwałe. Ich odpowiedniki faktycznie pozostawiają wiele do życzenia.

KRUSZYNO
30-12-2011, 10:53
ja proponuje BEAMA model 385 z zestawem PROGRESION ma wbudowane gniazdo jest pełen cyklon gwarancja 5 lat dor tu dor mo i cena w miarę przystępna
ale proponuje go jestem ich sprzedawcą
są jeszcze odkurzacze vacuflo z 7 lat gwarancji tylko czekam na odpowiedz kolegi z forum w jaki sposób jest filtrowany o z tego co pisze to naprawde fajne odkurzacze
uff...
Szukam jednostki centralnej do swojego domu ok 300m2, gniazd ssących jest 5 i dwie szufelki, długości instalacji nie mierzyłam jeszcze, ale dom ma dwa poziomy( dól 110m2 + góra 250m2 + garaż 40m2)
Potrzebuje jednostki:
-z cyklonem
-z conajmniej 5letnią gwarancją
-serwisem takim,że ja nie musze zawozić sprzetu, tylko kurier zabiera, lub przyjeżdża serwisant
-która nie zabije mnie ceną
No i nie wiem:
-spilt czy kompakt?
-z gniazdem w jednostce bo jednostka będzie w garażu i nie ma tam gniazda, czy muszę jeszcze gniazdo tam montować?
-jakich producentów brać pod uwagę?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, wiem tyle że Borysowski odpada bo nie mam pod niego instalacji...

photos
30-12-2011, 13:30
kruszyno a model 335 to tez jest cyklon?? Mam taki ale szczerze powiem ze nie mam zielonego pojecia czym sie charakteryzuje

CityMatic
30-12-2011, 16:41
kruszyno a model 335 to tez jest cyklon?? Mam taki ale szczerze powiem ze nie mam zielonego pojecia czym sie charakteryzuje
przekrój cyklon, w tych jednostkach przed nr 5 pojawia się worek(czy z materiału czy z innego materiału)
http://pomiar.szczecin.pl/_maingraphics/przekroj_jednostki_cyklonicznej.jpg
przekrój Spilit
http://aerovac.pl/foto/splitprzekrojzopisem_203c20deb1.jpg

CityMatic
30-12-2011, 16:45
A najlepiej tutaj jest nawet wykres wydajności (http://www.vacdom.pl/index.php?id=9)

wejdź w zakładkę "zasada działania"

jewrioszka
30-12-2011, 17:05
Dla ciekawych.
Jednostki serii TC posiadają cykloniczny separator zanieczyszczeń. System opiera się na odwróconym ściętym stożku, który wymusza coraz mniejsza drogę po okręgu. dzięki temu powietrze wiruje coraz szybciej wytwarzając potężna siłę odśrodkową. Siła ta powoduje wyrzucenie elementów stałych na zewnątrz wirującego strumienia powietrza. Następnie specjalnie wyprofilowane dno pojemnika powoduje ruch pionowy powietrza wewnątrz wiru. Ponieważ to powietrze wznosi się dość szeroką kolumną nie posiada juz siły wystarczającej nośnej. W związku z tym zanieczyszczenia pozostają na dnie pojemnika.

P.S.
Prosze tego systemu nie mylić z cyklonem w innych jednostkach. Z powodu średnicy wszystkie centralne odkurzacze maja wprowadzone powietrze po ścianach cylindra. Musi to byc tak zrobione, w innym przypadku powietrze wpadając do jednostki uderzałoby z ogromna siła w ściankę po przeciwnej stronie odkurzacza. Takie rozwiązanie oprócz wyjątkowo dużego hałasu powodowałoby znaczne tłumienie ciągu.
P.S. bis.
W sklepie jest błąd wrótce go poprawię.
Gwarancja jest Door-to-Door, udzielana przez przedstawiciela HP Products na Polskę.
Serwis w Rumii.
W przypadku lżejszych usterek (99%) napraw w domu klienta dokonują autoryzowani przedstawiciele regionalni.

mea
30-12-2011, 17:25
a gdzie ja znajde najblizszego "przedstawiciela regionalnego" :)?? okolice rybnika!

photos
30-12-2011, 17:50
no to u mnie jest odwrocony worek...czyli najslabszy jaki moze byc..dobrze rozumiem??

jewrioszka
30-12-2011, 19:05
mea a po co ci regionalny? Jest gwarancja i serwis Door to Door :). Ja się bawię w coś takiego w swojej okolicy bo lubię :). W twoich okolicach bywam :).
photos odwrócony worek nie znaczy najsłabszy, tyle tylko że moc ssąca spada wraz zapełnianiem się filtra. Tak jak w każdym odkurzaczu z filtrem :)

Jeśli chodzi o ceny.....to sprawa indywidualna, więc zapraszam do negocjacji :)

mea
30-12-2011, 20:11
dobra ... jak bywasz to bedziesz wpadal na herbatke i patrzyl czy wszystko gra :)

teraz tylko zorganizowac kase ... odkad skonczyl sie kredyt trzeba ostro rzezbic!!

danielsq
30-12-2011, 20:22
Słuchajcie te wszystkie nowości to czysty marketing. Proponuję proste doświadczenie polegające na zebraniu sierści domowych zwierzaków i gwarantuję że te wszystkie cyklony nawet jak będą n - tego stopnia to i tak w końcu te kudły trafią do SILNIKA wkręcając się w turbinę. Cyklony są skuteczne w przypadku zbierania np. ziarenek piasku itp. śmieci. Cyklon jest w stanie prawie w 100% odfiltrować 1kg mąki od powietrza, wiem bo sprawdzałem osobiście wciągając worek mąki później nawet to zważyłem. Ale bardzo słabo sobie radzi ze śmieciami typu włosy i np. pozostałości styropianu takie kuleczki styropianowe które są skutecznie unoszone przez ten "komin ssący" w cyklonie ponieważ właściwie nie mają masy a mają sporą objętość trafiają prosto do turbiny. Reasumując sprzątane śmieci są różne i tak naprawdę o ile te śmieci nie będą mokre to najlepiej sprawdzi się odwrócony worek, nie ma się co obawiać jego zapychania o ile będzie dobrej jakości już kilka lat taki system mam zamontowany i nigdy nie trzepałem worka i dalej nie widzę konieczności i nie odczuwam spadku mocy. Te wszystkie wykresy potwierdzające wyższość cyklonów nad workowcami to bzdury które między bajki można włożyć, to tylko kolejny chwyt marketingowy.
Dopiero przed chwilą zauważyłem że i SPLITE ma na samej górze coś w rodzaju filtra "3" i to właśnie tu osadzi się ten najgorszy syf. A więc niedosyć że opróżniamy pojemnik to jeszcze wymieniamy ten filterek "3" o ile się go nie da wytrzepać a więc suma sumarum konserwacja bardziej upierdliwa niż zwykłego workowca i na dodatek zajmuje więcej miejsca.

KRUSZYNO
30-12-2011, 20:51
ok prawie rozumiem tylko jeszcze jedno z czego wykonany jest ten stożek z MATERIAŁU??? bo i tak do niego docierają zanieczyszczenia grubsze spadają a drobniejsze się przyklejają czy jest on zawsze czysty???

a co do odkurzaczy i wlotu zanieczyszczeń do środka to prawie każdy odkurzacz cyklon ma kolanko zaraz na wlocie i zanieczyszczenia wlatują po okręgu do pojemnika :)
Dla ciekawych.
Jednostki serii TC posiadają cykloniczny separator zanieczyszczeń. System opiera się na odwróconym ściętym stożku, który wymusza coraz mniejsza drogę po okręgu. dzięki temu powietrze wiruje coraz szybciej wytwarzając potężna siłę odśrodkową. Siła ta powoduje wyrzucenie elementów stałych na zewnątrz wirującego strumienia powietrza. Następnie specjalnie wyprofilowane dno pojemnika powoduje ruch pionowy powietrza wewnątrz wiru. Ponieważ to powietrze wznosi się dość szeroką kolumną nie posiada juz siły wystarczającej nośnej. W związku z tym zanieczyszczenia pozostają na dnie pojemnika.

P.S.
Prosze tego systemu nie mylić z cyklonem w innych jednostkach. Z powodu średnicy wszystkie centralne odkurzacze maja wprowadzone powietrze po ścianach cylindra. Musi to byc tak zrobione, w innym przypadku powietrze wpadając do jednostki uderzałoby z ogromna siła w ściankę po przeciwnej stronie odkurzacza. Takie rozwiązanie oprócz wyjątkowo dużego hałasu powodowałoby znaczne tłumienie ciągu.
P.S. bis.
W sklepie jest błąd wrótce go poprawię.
Gwarancja jest Door-to-Door, udzielana przez przedstawiciela HP Products na Polskę.
Serwis w Rumii.
W przypadku lżejszych usterek (99%) napraw w domu klienta dokonują autoryzowani przedstawiciele regionalni.

jewrioszka
30-12-2011, 21:17
Pod tym linkiem jest film opisujący oproznianie TC488 . http://www.youtube.com/watch?v=4XYf_IAsUQs&feature=youtube_gdata_player

Jest tam opisana konstrukcja filer cyclonica. Zwracam uwagę na jednolitą bryłę, która przetacza się od worka. Jest to mieszanka kurzu i sierści moich dwóch owczarków. Bajką jest że coś dostaje się do turbiny.
Co filtrów, w samochodzie też nie czujemy spadku mocy dopóki nie wymienimy filtra, wtedy czujemy jej wzrost. Dzieje Sie tak dlatego że spadek jest bardzo powolny.

A tu jest dowolny odkurzacz z odwroconym workiem. Czy ten filtr zapewnia swobodny przepływ powietrza? http://www.youtube.com/watch?v=qf1gVmOjdiU&feature=youtube_gdata_player

I czy się oczyścił?

I jeszcze jedno sprzedawalem kiedyś jednostki z taką filtracją i nadal mam je w ofercie. Są to jednostki TQD i Element. Oprócz tego mam modele z filtrem plisowanym. Kiedyś miałem w domu Beama. Przeszedł do historii.:'(

P.S.
Filtracją cykloniczn nie jest nowinką, Vacuflo jest na rynku 6 lat dłużej niż Beam.

KRUSZYNO
30-12-2011, 21:35
ale nadal nie wiem z czego jest wykonany stożek ten przed silnikiem a nie ten na dole bo ten na dole nie zabardzo wiem do czego chyba troche bajer bo jeżeli mamy cyklon to po wyłączeniu odkurzacza wszystkie zanieczyszczenia opadają do wiaderka i jak na nowo go włączamy to odkurzacz ciągnie powietrze z instalacji a zanieczyszczeń nie podnosi z pojemnika do góry

a więc z czego jest stożek pomiędzy silnikiem a drugim stożkiem ????????????????????
Pod tym linkiem jest film opisujący oproznianie TC488 . http://www.youtube.com/watch?v=4XYf_IAsUQs&feature=youtube_gdata_player

Jest tam opisana konstrukcja filer cyclonica. Zwracam uwagę na jednolitą bryłę, która przetacza się od worka. Jest to mieszanka kurzu i sierści moich dwóch owczarków. Bajką jest że coś dostaje się do turbiny.
Co filtrów, w samochodzie też nie czujemy spadku mocy dopóki nie wymienimy filtra, wtedy czujemy jej wzrost. Dzieje Sie tak dlatego że spadek jest bardzo powolny.

A tu jest dowolny odkurzacz z odwroconym workiem. Czy ten filtr zapewnia swobodny przepływ powietrza? http://www.youtube.com/watch?v=qf1gVmOjdiU&feature=youtube_gdata_player

I czy się oczyścił?

jewrioszka
30-12-2011, 22:00
Qrcze, spytaj dystrybutora VacuMaid'a. :)

KRUSZYNO
30-12-2011, 22:27
Qurcze sprzedajesz odkurzacze tej firmy i nie znasz ich budowy ????? szukam wszędzie w internecie i nie mogę znaleźć a przecież pomiędzy turbiną a plastikowym stożkiem na dole jest komora w której odbywa się najważniejszy etap pracy odkurzacza
w BEAM,TQD,BORYSOWSKI,HUSKY,DUOWAC itp są filtry w jednych papierowe w drugich materiałowe a winnych z tworzywa są to filtry stałe lub na zasadzie worka odwróconego
zasada worka odwróconego jest najczęściej stosowana i to nie dlatego że jest najprostsza tylko dlatego najprostsza w obsłudze bo każdy odkurzacz musi mieć jakiś filtr tylko jedne firmy mają do niego łatwiejszy dostęp a inne robią to tak żeby klient wzywał serwis po tym jak się skonczy gwarancja

na beama jest gwarancja 5 lat ale w Polsce za to w kanadzie gdzie jest produkowany gwarancja na te odkurzacze jest 10 lat
a jeżeli odkurzacz nam się popsuje po gwarancji lub bedzie trzeba wymienić filtr na nowy to nie ma problemu z dostępnością filtra,silnika,turbiny,szczotek itp.
ja wymieniam filtry po gwarancji w odkurzaczach BEAM Z 1999r i pracują dalej
miałeś kiedyś BEAMA i piszesz że nie masz ile czasu miałeś i co się stało że nie masz ???????
popsuł się czy po prostu stwierdziłeś że pora zmienić na inny ????
Qrcze, spytaj dystrybutora VacuMaid'a. :)

jewrioszka
30-12-2011, 22:46
O ranyy....Sprzedaje Vacuflo, a ty pytasz o VacuMaida !!! Taki przynajmniej zamieściłeś schemat.


Jak widać na przykładzie Vacuflo odkurzacz nie musi mieć filtra.

Workowca wywaliłem po pomiarach przepływu powietrza zrobionych na egzemplarzu czystym (do dalszej sprzedaży) i moim domowym. Pomiary robił mi kolega zajmujący sie wentylacją. Różnica była znaczna. Od tamtej pory stałem sie orędownikiem True Cyclonica.

Potem służył mi jako jednostka do pomiarów podciśnienia.

P.S.

Filtr w postaci worka ma taka formę po to by zwiększyć powierzchnię tegoż filtra (tak samo jak plisy na innych filtrach.)

KRUSZYNO
30-12-2011, 23:02
ale cały czas unikasz odpowiedzi na moje pytanie z czego zrobiony jest stożek ?????przed turbiną z metalu z drzewa czy tworzywa ,materiału proste pytanie prosta odpowiedź chyba że to jest tajne :)
a co do pomiarów to nie jest tak do końca bo są różne jednostki o różnych mocach i jaka jest moc w nich po kilku latach pracy

sprawdzałeś moc dwóch nowych odkurzaczy o podobnych parametrach i na tej samej instalacji :/ ???
O ranyy....Sprzedaje Vacuflo, a ty pytasz o VacuMaida !!! Taki przynajmniej zamieściłeś schemat.


Jak widać na przykładzie Vacuflo odkurzacz nie musi mieć filtra.

Workowca wywaliłem po pomiarach przepływu powietrza zrobionych na egzemplarzu czystym (do dalszej sprzedaży) i moim domowym. Pomiary robił mi kolega zajmujący sie wentylacją. Różnica była znaczna. Od tamtej pory stałem sie orędownikiem True Cyclonica.

Potem służył mi jako jednostka do pomiarów podciśnienia.

P.S.

Filtr w postaci worka ma taka formę po to by zwiększyć powierzchnię tegoż filtra (tak samo jak plisy na innych filtrach.)

KRUSZYNO
30-12-2011, 23:26
Życzę wszystim forumowiczom szczęśliwego NOWEGO ROKU :)

danielsq
31-12-2011, 07:21
Te filmiki niczego nie dowodzą, jakbym się uparł zrobiłbym taki który świetnie pokazuje ułomności cyklonów. A co do tego worka, to na tym filmiku jest chyba zrobiony z worka po kartoflach, jakoś worek w moim odkurzaczu tak nie wygląda ale jest wykonany z jakiegoś śliskiego materiału bardziej przypomina worek foliowy, pewnie dlatego nie zbiera się na nim tyle zanieczyszczeń. Ja jeszcze przed założeniem pojemnika wykładam go workiem na śmieci i nie muszę później przesypywać jego zawartości tylko wyciągam ten worek.

goshia7
02-01-2012, 12:38
Potwierdzam. To jest jakaś dziwna funkcja odkurzacza centralnego, o której milczą wszelkie foldery reklamowe producentów.

W naszym domu to właśnie JA zajmuję się odkurzaniem. Dodam więcej, robię to z całą przyjemnością.

Żonę mam niezwykle wyrozumiałą i na szczęście nie ogranicza mnie w tym moim "hobby" :wink: :P


Również zastanawiam się nad CO i muszę przyznać, że jest to największy argument przemawiający za ;)
Pozdrawiam :bye:

mea
02-01-2012, 13:50
Również zastanawiam się nad CO i muszę przyznać, że jest to największy argument przemawiający za ;)
Pozdrawiam :bye:

u nas tez maz odpowiedzialny jest za odkurzanie i dlatego tak zalezy mu na CO :D ale my juz wybralismy Vacuflo TC488Q :D

jewrioszka
02-01-2012, 18:48
Kruszyno: napisze jeszcze raz. Sprawdzałem na tej samej instalacji, na tym samym modelu tej samej marki, na nowym odkurzaczu i na używanym od roku z "pełnym filtrem".


ale nadal nie wiem z czego jest wykonany stożek ten przed silnikiem a nie ten na dole bo ten na dole nie zabardzo wiem do czego chyba troche bajer bo jeżeli mamy cyklon to po wyłączeniu odkurzacza wszystkie zanieczyszczenia opadają do wiaderka i jak na nowo go włączamy to odkurzacz ciągnie powietrze z instalacji a zanieczyszczeń nie podnosi z pojemnika do góry

Nie do końca prawda.

Nie unikam odpowiedzi na twoje pytanie, raczej to ty nie czytasz ze zrozumieniem!!!!!
W Vacuflo NIEMA STOŻKA PRZED TURBINĄ. Jak mnie zapytasz o stożek w komorze (czyli ten na dole to odpowiem)

Danielsq, To widocznie w moim Beamie był worek jutowy. :-) Ty zapewne masz worek Gore-tex.
Nie chcesz chyba powiedzieć że brudny filtr przepuszcza tyle samo powietrza co czysty?
Proszę Cie abyś się uparł i nakręcił taki film. Tylko czy o to tu chodzi? Klienta interesuje:
1. Niezawodność (Nie dotyczy chininy)
2. Walory użytkowe (tu niema wątpliwości że centralny lepszy od jamnika) :-)
3. Stała siła ssąca (True Cyclonic Rulez) :-)
4. Brak dodatkowych kosztów (Każdy filtr kiedys się zapcha i trzeba kiedyś wymienić z mojej oferty w serii FC raz do roku, w ELEMENTACH i innych odwróconych workach podobno nie trzeba)
5. Długiej gwarancji

P.S.
Ten temat zaczyna przypominać przelewanie z pustego w próżne, Od kilku dni te same pytanie.
To ma być pomoc dla kupujących, a nie jałowa dyskusja. (nawet pomiędzy fachowcami)

mea
02-01-2012, 19:18
jakem kupujacy przemawiaja do mnie konkrety a nie stwierdzenie "wez mocniejsza jednostke bo za chwile w tej slabszej bedzie za malo mocy" ... albo raczej to stwierdzenie uswiadomilo mi ze w beamie SPADA MOC z czasem uzytkowania !! a mnie nie na tym zalezy ... chce miec cos czego nie bede zalowala i co bede uzywac dlugie lata bez koniecznosci szukania zastepstwa :)

vesila
03-01-2012, 08:02
Wiem, że nic nie wiem....
tyle sie dowiedziałam z ostatnich postów...
do wyboru mam więc trzy jednostki
1. VACUMAID S2500 split / cena ok 3.225 zł
2. VACUFLO TC 488Q / ok 3.110 zł
3. BEAM SC 385 PLATINUM / ok 3.264 zł
jak widać cena poniżej 3tyś nie spada :confused: to cholernie dużo, nie wiem na który sie zdecydować bo każdy swoje chwali... chyba zrobię wyliczankę i na który trafi tego kupie, bo i tak będzie lepszy od zwykłego Zelmera...
zastanawia mnie jednak to, że w innych jednostkach są filtry przed silnikiem a w Vacuflo TC nie na filtrów i faktycznie nic a nic do silnika nie trafia??? rozumiem,że filtry powodują opory, ale chyba mają chronić silnik przez zabrudzeniem i zniszczeniem, czy tak???
jewrioszka jesteś na 200% pewny, że brak filtra nie wpływa w jakiś sposób na jakość silnika w vacuflo tc??

R&K
03-01-2012, 11:25
jak widać cena poniżej 3tyś nie spada :confused:

2800 ?? kosztuje VACUFLO TC 488Q (http://www.przyjaznydom.com/page9.php) i ja tego na 90% biorę - tj wersja Basic + dokupię to co potrzebuje



zastanawia mnie jednak to, że w innych jednostkach są filtry przed silnikiem a w Vacuflo TC nie na filtrów i faktycznie nic a nic do silnika nie trafia??? rozumiem,że filtry powodują opory, ale chyba mają chronić silnik przez zabrudzeniem i zniszczeniem, czy tak???
jewrioszka jesteś na 200% pewny, że brak filtra nie wpływa w jakiś sposób na jakość silnika w vacuflo tc??

dają gwarancje? dają - wiec chyba działa :D

vesila
03-01-2012, 12:12
R&K
2800zł kosztuje VACUFLO TC 280, słabszy do 5 punktów ssących :P

dają gwarancje? dają - wiec chyba działa
gwarancje ostatnio dają nawet na żarówki "niby"energooszczędne, które spalają sie po paru miesiącach :rolleyes:
ja niedowiarek jestem, jak czegoś nie zobaczę to nie uwierzę...

jewrioszka
03-01-2012, 12:40
Vesila.
Tak, jestem pewien że brak filtra w przypadku Vacuflo nie wpływa na silnik.

Vesila i R&K piszcie na priv lub mail. Ile macie gniazdek i szufelek, co jeszcze potrzebujecie. W mailu wpiszcie nick z forum i numer telefonu. Sądzę że mogę coś konkretnego zaproponować.
Do TC dokładam jeszcze separator popiołu zestaw garażowy lub Vroom. Niestety nie wiem kiedy to sie skończy :-(

R&K
03-01-2012, 12:41
sorki - wrzucilem na szybko w googla i to mi wyskoczylo
nie zwrocilem uwagi na to ze to nizszy model

zaraz znajde Ci cos taniego :D


tu 2850 zł model 488 (http://www.grzejdom.pl/tc488q-zestaw-basic-9m-p-164.html)

jak poszukasz znajsziesz jeszcze taniej
nie wspominajac o "negocjacjach" ze sprzedawca

R&K
03-01-2012, 12:54
Vesila.

Vesila i R&K piszcie na priv lub mail. Ile macie gniazdek i szufelek, co jeszcze potrzebujecie. W mailu wpiszcie nick z forum i numer telefonu. Sądzę że mogę coś konkretnego zaproponować.
Do TC dokładam jeszcze separator popiołu zestaw garażowy lub Vroom. Niestety nie wiem kiedy to sie skończy :-(

ja już pisałem - lada moment będę coś gdzieś zamawiał
ps. na stronie importera zestaw garazowy + 1 z 2 urzadzen separator lub Vroom
chyba ze ja czytac ze zrozumieniem nie umiem ??
http://isops.pl/web/vacuflo/popup/promocja.jpg

jewrioszka
03-01-2012, 12:58
Cóż moge rzec ?

Zestaw garazowy i separator popiołu

lub

Vroom

R&K
03-01-2012, 13:22
inaczej

zestaw GARAŻOWY

+

separator popiołu lub Vroom


?? ?? ??

mea
03-01-2012, 13:29
nie no klania sie czytanie ze zrozumieniem lub zwyczajnie "znajomosc cen"
vroom lub (zestaw garazowy+ separator popiolu)

R&K
03-01-2012, 13:41
wiec przeczytaj uwaznie opis z ulotki - i nie sugeruja sie grafika

zobacz gdzie sa przecinki , i , lub

jewrioszka
03-01-2012, 18:06
ok.
żeby nie było możliwe kombinacje

TC + zestaw garażowy i separator
TC + Vroom

Element + zestaw garażowy i separator

FC + zestaw garażowy
FC + separator

Mam nadzięję że wszystko jasne :-)

dawidos_rys
05-01-2012, 10:24
Czy naprawdę warto miec taki odkurzacz?

mea
05-01-2012, 11:25
Czy naprawdę warto miec taki odkurzacz?

odpowiem ci na to pytanie za kilka dni :D ale jak to ktroas kobietka pisala na forum "warto kupic CO chocby dla samej sadysfakcji zobaczenia meza, ktory z przyjemnoscia odkurza mieszkanie" :D

CityMatic
05-01-2012, 17:09
Czy naprawdę warto miec taki odkurzacz?

Warto jest go mieć, cichsze sprzątanie, efektywniejsze, większy zakres i urozmaicenie osprzętu do sprzątania,wszelkie roztocza trwale usuwane są na zewnątrz, a nie podgrzewane i namnażane by znów wrócić do pomieszczeń.

mea
05-01-2012, 18:21
musze sie pochwalic ze odkurzacz juz zajechal :D narazie moge powiedziec ze w podstawowym zestawie Magnum Plus jest wszystko co potrzeba ja dobieralam tylko mopa!! mam nadzieje ze to wszystko zda egzamin :)
a wiecie co narazie podoba mi sie najbardziej ?? POKROWIEC NA WAZ I TO ZE SIE NIE TLUCZE NA PANELACH :D

photos
06-01-2012, 03:50
mozesz zalinkowac tego mopa?? Jak to wyglada??

mea
06-01-2012, 09:25
mozesz zalinkowac tego mopa?? Jak to wyglada??
ja mam zielony z mikrofibry

http://sklep.vacuflo.pl/img/produkty_duze/958969.jpg

photos
06-01-2012, 12:26
i w czym to ma pomagac?? To jest do zmywania jak dobrze rozumiem... Ale odkurzeczem?

mea
06-01-2012, 16:57
mikrofibra ma taka wlasciwosc ze wilgotna wyciera podloge ale wody do odkurzacza sie nie wciaga!! czyli syfy ida w rure a wklad po kilku sprzataniach idzie do prania ... dlatego tez wzielam dwa wklady zeby nie prac co chwile!!

KRUSZYNO
08-01-2012, 20:46
ok to proszę odpowiedz mi na takie pytanie co to jest to niebieskie nad stożkiem chyba że mam złe zdjęcie http://www.vacuflo.pl/layout/tc_zasada.gif
Kruszyno: napisze jeszcze raz. Sprawdzałem na tej samej instalacji, na tym samym modelu tej samej marki, na nowym odkurzaczu i na używanym od roku z "pełnym filtrem".



Nie do końca prawda.

Nie unikam odpowiedzi na twoje pytanie, raczej to ty nie czytasz ze zrozumieniem!!!!!
W Vacuflo NIEMA STOŻKA PRZED TURBINĄ. Jak mnie zapytasz o stożek w komorze (czyli ten na dole to odpowiem)

Danielsq, To widocznie w moim Beamie był worek jutowy. :-) Ty zapewne masz worek Gore-tex.
Nie chcesz chyba powiedzieć że brudny filtr przepuszcza tyle samo powietrza co czysty?
Proszę Cie abyś się uparł i nakręcił taki film. Tylko czy o to tu chodzi? Klienta interesuje:
1. Niezawodność (Nie dotyczy chininy)
2. Walory użytkowe (tu niema wątpliwości że centralny lepszy od jamnika) :-)
3. Stała siła ssąca (True Cyclonic Rulez) :-)
4. Brak dodatkowych kosztów (Każdy filtr kiedys się zapcha i trzeba kiedyś wymienić z mojej oferty w serii FC raz do roku, w ELEMENTACH i innych odwróconych workach podobno nie trzeba)
5. Długiej gwarancji

P.S.
Ten temat zaczyna przypominać przelewanie z pustego w próżne, Od kilku dni te same pytanie.
To ma być pomoc dla kupujących, a nie jałowa dyskusja. (nawet pomiędzy fachowcami)

mr6319
03-02-2012, 13:22
A ja mam pytanie do już użytkujących.
Czy można z odkurzacza Beam wyjąc filtr by go porządnie wytrzepać i włożyć z powrotem, czy wyjęty filtr ulega zniszczeniu i trzeba kupować nowy?

jewrioszka
03-02-2012, 15:26
A ja byłem użytkującym :) i sprzedającym Beama, więc pozwolę sobie na odpowiedź.

Tak można, jak dobrze spojrzysz od dołu to zobaczysz kółeczko, do niego jest przymocowana żyłka. Jak za nie pociągniesz to odepniesz worek. Nie pytaj mnie jak go założyć z powrotem bo już nie pamiętam :/

ewanz
05-02-2012, 19:35
witam,
czy jednostkę odkurzacza centralnego można zamontowac w kotłowni na ekogroszek? Jakie są wady czy przeciwskazania do takiego usytuowania?
Będę wdzięczna za wszelkie opinie i podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam :)

jewrioszka
05-02-2012, 19:44
Tak można.
Masz jakieś konkretne powody żeby montować akurat w kotłowni?
Najlepszym pomieszczeniem jest garaż.

ewanz
05-02-2012, 20:01
tak montarzysta - hydraulik poprowadził instalację
po drugiej stronie sciany jest jednak garaż i zastanawiam się, czy nie ma koniecznosci przeniesienia tego gniazda

m@rio
05-02-2012, 20:34
A dla czego jednostki centralne są droższe od mobilnych?
Przecież
-nie muszą mieć kółek,
-nie muszą mieć wytrzymałe lekkie obudowy,
-nie muszą być zminiaturyzowane,
-nie muszą być lekkie,
-nie muszą być ciche,
-nie muszą mieć filtrów,
-nie muszą mieć zwijacza itd.

Czy to nie jest tak, że cena jest na wysokim poziomie bo urabia się opinię, że to towar luksusowy czy jakoś tak
- a jak do domu jednorodzinnego to można więcej zdzierać bo klient zamożniejszy itp.
Ja tego nie rozumiem, chyba, że o czymś nie wiem.

magdalena84
28-03-2012, 18:31
Od jakiej powierzchni domu/mieszkania zaczyna sie cenowo oplacac montowanie odkurzacza centralnego??

jewrioszka
28-03-2012, 19:03
Tak naprawdę od żadnej :)
Zawsze będzie droższy niż tradycyjny i tańszy niż wodny (do 700m2) wyłączając Hide-a-Hose.
Instalując odkurzacz centralny wybierasz pakiet korzyści takich jak: cisza, brak worków, brak recyrkulacji kurzu w domu, dużą siłę ssania, stałą siłę ssania (jednostki bez filtrowe), miejsce, łatwość posługiwania się i niewielką masę (ma duże znaczenie szczególnie domach z poddaszem lub piętrem) itp.

Instalacje dzielisz na 2 etapy i wcale nie jesteś zobligowana do wykonania drugiego etapu. Ale np. jeśli w domu pojawi się alergik masz juz wykonana instalację z wyrzutem na zewnątrz budynku.

Wyślij mi rzuty lub zadzwoń to zrobię wycenę i swobodnie porozmawiamy. Lub po prostu odwiedź mnie w moim sklepie gdzie zobaczysz działająca instalację.
Grójec, Armii Krajowej 25 , wjazd od Warszawy po prawej stronie zaraz za rondem.

Pipefighter
04-04-2012, 13:37
Powodów jest kilka:
- z pewnością jest kilka firm które pozycjonują swoje wyroby bardzo wysoko co nie ma żadnego uzasadnienia w wartości sprzętu.
np. pralka kosztuje ok 1000-2000plz , ma duży silnik, wielką obudowę, bębęn, elektonikę , szklane drzwi, elektozawory, filtry ect. więc jak odkurzacz może
kosztować ponad 3000plz??
- odkurzcze centralne zawsze będą droższe od mobilnych bo jest to produckja raczej małoseryjna, stosowane silniki są o zupełnie innej wydajności i żywotności.
Chiński plastikowy mobilny odkurzacz za 150plz jak przetrwa 3 lata to jest sukces, centralny jeśli ma cały metalowy koprus i silnik od renomowanej firmy może
działać i kilkadziesiąt lat.
- co do hałasu to nie do końca tak, są centralne bardzo głośne i naprawdę nieźle wyciszone ( ma to znaczenie jeśli drzwi do pomieszczenia z centralnym są kiepskie akustycznie), przy takich mocach i przepływach powietrza naprawdę nie jest łątwo pozbyć się hałasu.

malka
04-04-2012, 14:25
Dobre odkurzacze mobilne, wcale nie są tanie , niewiele tańsze od jednostki centralnej - mało tego są kosztowne w eksploatacji (worki, filtry). Suma sumarum, moim zdaniem na jedno wychodzi - pod względem ekonomicznym.

jewrioszka
05-04-2012, 08:58
Są na polskim rynku marki odkurzaczy centralnych w których żaden element na oczy nie widział Chin i Meksyku, a to wpływa na ich jakość i cenę. Są też takie których koszt wyprodukowania to miska ryżu lub fasoli, a dorównują cenowo tym wspomnianym wcześniej, o ich jakości wolę nie pisać. Przodują w tym szczególnie duże i uznane marki gdzie płaci się za metkę.

Silnik w dobrej jednostce centralnej jest konstrukcją dużo bardziej zaawansowaną od silnika w pralce, jednym z powodów jest choćby jego odporność na kurzu i pył.
A jak zapylone środowisko wpływa na urządzenia mechaniczne można się dowiedzieć czytając o Rajdzie Paryż - Dakar.

Elektronika to najtańszy podzespół w każdym urządzeniu, jego cena jest windowana przez handlowców i popyt ze względu na korzyści wynikające z jej zastosowania. Czasem wątpliwe.

QBELEK
10-04-2012, 18:17
Kolego jewrioszka o ile cichsza jest jednostka centralna z serii Quiet od podstawowych np. tc288Q od tc288? Dodam że tc288Q znalazłem niestety tylko u jednego dystrybutora, może słabo szukam?

jewrioszka
10-04-2012, 18:53
Szanowny kolego, nie istnieje coś takiego TC 288Q.

QBELEK
10-04-2012, 19:57
Szanowny kolego, nie istnieje coś takiego TC 288Q.

podaję link http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-vacuflo-tc288q-promocja-i2261707885.html

jewrioszka
10-04-2012, 22:42
Już napisałem, niema czegoś takiego :)

WOJSKI
11-04-2012, 07:15
Już napisałem, niema czegoś takiego :)

Czyli ktoś sobie doprodukował w garażu kolejny model :D

QBELEK
11-04-2012, 07:25
A więc cichsze jednostki zaczynają się od tc488?
W niedalekiej przyszłości planuję zbudować garaż, wybierając teraz większą jednostkę mógłbym ją przenieść tam a rurociąg przedłużyć o przeszło 20 m, teraz 25 m które oferuje tc288 jest nawet na wyrost.

gaga33
28-08-2012, 13:45
mam pytanie,ponieważ nie mam czasu przekopywać się przez cały wątek,przed wylewkami kładzie się instalację,ale co dokładnie i kto to robi,hydraulik? J chciałam zrobić instalację i jednostkę kupić dopiero jak będziemy mieszkać.

jewrioszka
28-08-2012, 14:45
Instalacje kładzie sie przed wylewkami i najlepiej przed hydraulikiem. (mniej łuków i mniejsze opory) Instalacje najlepiej zlecić wykwalifikowanej ekipie, pomimo że jest w miare prosta, bardzo często spotykam błędy.

gaga33
28-08-2012, 14:48
czyLi taka instalacje wykona firma ,ktora sprzedaje odkurzacze centralne,tak? A moze ktoś może polecić firme z Radomia badz okolic?

jewrioszka
28-08-2012, 14:56
Czy mogę polecić sam siebie?

mea
28-08-2012, 21:08
Od jakiej powierzchni domu/mieszkania zaczyna sie cenowo oplacac montowanie odkurzacza centralnego??

zdecydowanie od kazdej :) tzn w mieszkaniu nie bawilabym sie w centralny - chyba ze apartament wielopoziomowy - ale dom ... musze przyznac ze CO to moja najulubiensza fanaberia w domu :) uparla sie i juz :) a efektem jest min to ze jak NIENAWIDZILAM wyjca ... za chiny ludowe i wietnam poludniowy unikalam RAINBOWA ... tak teraz odkurzam min 2 razy w tyg i sprawia mi to przyjemnosc :)


ciekawe czy ktos juz tu wymyslil taka ladna reklame :)

annacyrana
11-09-2012, 14:43
Niestety jest to bardzo drogie rozwiązanie. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę warto zainwestować. Cisza i spokój. Bez kurzów. Polecam założyć.

hubnik
13-11-2012, 10:55
przerost formy nad treścią dla mnie, ale mogę sie mylić:)

yaiba83
15-11-2012, 11:25
W małym domu, mały metraż to rzeczywiście przerost formy nad treścią.
Jak masz dom powyżej 200m2 to już warte jest grzechu. Mnie cieszy to że aby odkurzyć mój dom podłączam się 2 razy do gniazdka raz u góry i raz na dole. Odkurzam prawie godzinę zegarową mój metraż. Tradycyjnym odkurzaczem byłoby to dość mocno upierdliwe.

Uczciwie trzeba też napisać, że do odkurzenia jednego pomieszczenia to nie chce się rozwijać 9 metrowego węża. Ale na cotygodniową, kompleksową obsługę domu super sprawa. Ja sobie chwalę. Wszędzie panele podłogowe, albo płytki.

Pozdrawiam

yaiba83
15-11-2012, 11:28
Dobre odkurzacze mobilne, wcale nie są tanie , niewiele tańsze od jednostki centralnej - mało tego są kosztowne w eksploatacji (worki, filtry). Suma sumarum, moim zdaniem na jedno wychodzi - pod względem ekonomicznym.

A tani odkurzacz do domu 250m2 to za długo też nie pożyje...
A dobry tak jak piszesz swoje też kosztuje...

Whoever
13-12-2012, 21:29
http://www.centralvacuumstores.com/meta/videos/cvs/hah_full.wmv
Polecem tym ktorzy martwia sie o przechowywanie weza

Jarek.P
13-12-2012, 22:06
Fajne, ale ciekaw jestem, ile miejsca wymaga po drugiej stronie ściany.
A ile kosztuje... chyba nawet nie chcę wiedzieć...

J.

Wakmen
14-12-2012, 06:34
Fajne, ale ciekaw jestem, ile miejsca wymaga po drugiej stronie ściany.
A ile kosztuje... chyba nawet nie chcę wiedzieć...

J.
Węże są w długości od 9 do 15m a instalacja dla jedego hide a hose kosztuje od 2k. Wadą kolejną to to, że jednostki centralne muszą być sporo mocniejsze jak dla standardowych gniazd.

jewrioszka
14-12-2012, 08:30
Nie wiem skąd te informacje. 1 etap dla jednego węża kosztuje ok. 1100 zł. Jeśli chcecie wiedzieć więcej zapraszam www.bezkurzu.pl, 601781801

Jarek.P
14-12-2012, 09:29
Teraz dopiero doczytałem, że ten wynalazek nie wymaga po drugiej stronie ściany wielkiego pudła na te 15m węża wraz ze zwijadłem (szkoda, że żaden z was wyraźnie tego nie napisał, pytałem o to przecież), wąż w stanie spoczynku chowa się po prostu w rurach OC. Brzmi to ciekawie, ciekaw jestem tylko, jak na chowanie się rury wpływają zakręty w instalacji, czy nie jest to problem.

J.

jewrioszka
14-12-2012, 09:44
System HaH ma specjalne łuki o duzo większym promieniu niż standardowa instalacja. Nie powinno być ich wiecej niż 4. Jeśli ktoś z mazowsza jest zainteresowany wycena to zapraszam.

Wakmen
14-12-2012, 15:57
Nie wiem skąd te informacje. 1 etap dla jednego węża kosztuje ok. 1100 zł. Jeśli chcecie wiedzieć więcej zapraszam www.bezkurzu.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bezkurzu.pl), 601781801
Nie "Nie wiem skąd te informacje" tylko sam napisałeś "1 etap dla jednego węża kosztuje ok. 1100 zł". Dolicz do tego wszystko co potrzebne również w drugim etapie plus usługa z 8% FV i masz 2k. Ja osobiście nie lubię ukrywać kosztów całościowych. Lepiej przedstawić klientowi, że to będzie tyle a tyle kosztowało jak najpierw w pierwszym etapie tylko 1,1k a później to jakoś tam będzie. Nie wspomniałeś również, że do tych systemów producent zaleca większe jednostki co również nie może być bez znaczenia dla całościowej inwestycji. Nie oszukujmy się: rozwiązanie sooper ale ... i też swoje kosztuje.

Wakmen
14-12-2012, 15:59
System HaH ma specjalne łuki o duzo większym promieniu niż standardowa instalacja. Nie powinno być ich wiecej niż 4. Jeśli ktoś z mazowsza jest zainteresowany wycena to zapraszam.
Owszem i każdy łuk sporo kosztuje. Biorąc pod uwagę długość węża np 9m to te rury trzeba gdzieś je schować a trzeba również dodać, że na trasie owych 9m nie mogą być podłączenia do innych gniazd - tylko tzw. "magazyn na rurę".

jewrioszka
14-12-2012, 16:41
Jak napisałeś 2k sądziłem że masz na myśli pierwszy etap. Więc żeby była ścisłość. 1 punkt HaH ok 1100, do tego jednostka ponad 3000 = wąż 9m i kaseta 1200. To jest cena za najmniejsza instalację.

olekman
04-01-2013, 11:28
Rozważaliśmy to ale w kocu się z tego wycofaliśmy jako zbędny bajer, zainwestujemy w coś innego w naszym domu, tak u nas priorytety się ustawiły.

karniej18
24-06-2013, 08:49
U mnie 110 m2 parterówka , kupiłem już rurki do instalacji (koszt 150 zł), ale jak zobaczyłem ceny szufelek i tych pierdół oraz jednostka centralna coraz bardziej mi się odechciewa ,kasa się kurczy a to jednak bajer za który trzeba słono zapłacić .
Człowiek budują dom nakręca się strasznie i nie ma opamiętania .
Mimo nacisków żony rezygnuję !!!!!!!!!!!!!

adamfcb
24-06-2013, 11:26
Może rozłóż chociaż te rurki co kupiłeś, może cię kiedyś będzie stać na jednostkę to wtedy kupisz, a jak instalacji nie zrobisz to potem nie będzie możliwości, przemyśl to. Ja właśnie tak planuję, najpierw same rurki w ścianach a jak kasy styknie to kupie odkurzacz.

gahan
24-06-2013, 13:13
karniej,
nie rezygnuj !!! Połóż instalację jak radzi wyżej kolega, to zaledwie kilkaset złotych. A jednostkę kupisz jak Ci przyjdzie kasa i ochota, nawet po kilku latach.

WOJSKI
24-06-2013, 13:33
A ja właśnie tak zrobiłem, najpierw rurki a niedawno założyłem odkurzacz. Zrobienie instalacji jak już będziesz mieszkał jest prawie niemożliwe.

yaiba83
24-06-2013, 15:04
Też tak zaczynałem. Koszt instalacji w skali całego domu jest dość niski, więc można sobie na to pozwolić.

ChłopZmazur
26-06-2013, 15:37
Podpowiedzcie, kupić gotowy zestaw jest ich trochę w necie np http://allegro.pl/zestaw-4-gn-2xszuf-odkurzacz-centralny-cd-film-i3333988594.html czy osobno kompletować.
Jak zamontować szufelkę w kuchni, która będzie się wysuwała spod szafki kuchennej. Samą rurę w ścianie a potem przedłużkę-rurę z końcówką szufelki?

CityMatic
26-06-2013, 22:28
Podpowiedzcie, kupić gotowy zestaw jest ich trochę w necie np http://allegro.pl/zestaw-4-gn-2xszuf-odkurzacz-centralny-cd-film-i3333988594.html czy osobno kompletować.

Osobno, i taniej i inne rzeczy będą Ci potrzebne.


Jak zamontować szufelkę w kuchni, która będzie się wysuwała spod szafki kuchennej. Samą rurę w ścianie a potem przedłużkę-rurę z końcówką szufelki?
Tak są elementy elastyczne z którymi łączy się szufelki - inaczej było by to zbyt kłopotliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe do podłączenia - dodatkowo pod szafkami również się sprząta, więc co by trzeba było zdemontować gdyby listwa maskująca mebli, była połączona z rurociągiem na sztywno?

desmear
29-06-2013, 20:41
Może rozłóż chociaż te rurki co kupiłeś, może cię kiedyś będzie stać na jednostkę to wtedy kupisz.

... albo tak jak ja podłączysz do instalacji centralnego odkurzacza, odkurzacz przemysłowy. Ponieważ eksperyment powiódł się i wszystko działa a piękniejsza połowa nie widzi różnicy pomiędzy taką instalacją a elektroluxem którego używaliśmy do tej pory, jesteśmy jakiś tysiączek z haczykiem do przodu

ChłopZmazur
30-06-2013, 15:41
Odkurzacz przemysłowy do ok 300 zł więć nie tys a 2-3 tys jesteście do przodu. Desmear jak się sprawuje ten odkurzacz przemysłowy? Jaki model podaj link do niego jeśli masz.

desmear
30-06-2013, 18:50
ja zamontowałem ten http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/odkurzacze/odkurzacz-uniwersalny-wd-3-200-kaercher,p140488,l879.html

Do tego domontowałem układ startujące odkurzacz (jakieś 35 zł + godzina roboty) + układ podłączenia odkurzacza - rury i przejściówki (20 zł + godzina pracy)

Piszę tysiąc w kieszeni bo brałem pod uwagę odkurzacze centralne za ok 1500 zł.

Będę miał chwilkę czasu to zrobię i załączę zdjęcia.

ps
jak sobie porównacie parametry odkurzaczy przemysłowych i centralnych to tam różnica jest tylko w jednym parametrze który - uważam - wcale nie musi być istotny

ChłopZmazur
02-07-2013, 21:29
W sumie to odkurzacz uniwersalny :-). Skąd masz układ sterujący? do kupienia gotowy czy trzeba lutować poszczególne elementy? Podeślij foto. W sumie to niezły biznes mógłby ktoś zrobić sprzedając taki odkurzacz wraz z gotowym układem sterującym.
PS jakim parametrem różnią się odkurzacze centralne od tego poza oczywiście ceną ! :-)

Na aledrogo są za 208 z presyłką 236 zł. Ktoś nawet sprzedaj używany bez rur za 20 zł !

Piszą na aukcji, że " Charakteryzuje go głośna praca silnika. " - napisz coś o jego głośności.

qubic
02-07-2013, 23:18
ja zamontowałem ten http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/odkurzacze/odkurzacz-uniwersalny-wd-3-200-kaercher,p140488,l879.html

Do tego domontowałem układ startujące odkurzacz (jakieś 35 zł + godzina roboty) + układ podłączenia odkurzacza - rury i przejściówki (20 zł + godzina pracy)

Piszę tysiąc w kieszeni bo brałem pod uwagę odkurzacze centralne za ok 1500 zł.

Będę miał chwilkę czasu to zrobię i załączę zdjęcia.

ps
jak sobie porównacie parametry odkurzaczy przemysłowych i centralnych to tam różnica jest tylko w jednym parametrze który - uważam - wcale nie musi być istotny

też się właśnie do tego przymierzam,a jakie rurki dodatkowe trzeba dokupić i gdzie najlepiej ? mam tego samego karchera

desmear
05-07-2013, 20:59
odkurzacz jest głośny (tak mi żona mówi) , ale trudno mi porównywać go z innymi centralnymi, bo ich nie słuchałem.
Przyłącze zrobiłem z kawałka rurki i mufki od instalacji odkurzacza (tych rur które się rozkłada na samym początku) oraz rury elastycznej od odkurzaczy przemysłowych ktora ma średnicę wewnętrzną 50mm. Jest to bardzo ważne, gdyż to jest standard przemysłowy i rura jest zrobiona tak że bardzo ładnie wkłada się na sztywne rury od odkurzacza i ładnie ją uciska, niczym nie trzeba tego dodatkowo uszczelniać.
Ja rurę elastyczną kupiłem w sklepie z akcesoriami przemysłowymi dla firm: http://www.tecnocenter.pl/index.php

ale widzę, że to samo można kupić wysyłkowo, tutaj:

http://clean-expert.pl/pl/rury-i-akcesoria/92-waz-elastyczny-fi-50mm.html
http://www.edomex.com.pl/waz-do-odkurzacza-50mm-elastyczny-p-27.html
http://www.odkurzaj.eu/pl/p/Waz-elastyczny-50-mm/101

Układ startujący zrobiłem sam. Jutro będzie trochę więcej czasu to zrobię zdjęcia i zobaczycie.

qubic
05-07-2013, 21:41
o to mi się podoba,drobiazgowo to przemyślałeś. a ile masz punktów tzn. gniazdek i czy masz piętro?

qubic
05-07-2013, 21:45
a tej rury elastycznej ile potrzeba tak mniej więcej? ile metrów?

ChłopZmazur
06-07-2013, 14:26
Desmear podaj schemat połączenia układu sterowania.

qubic
06-07-2013, 15:52
i schemat gdzie i jaką rurę bo już sam nie wiem czy dobrze rozumiem

mdchris
07-07-2013, 23:06
Witam
Ponieważ właśnie planuję wykonanie instalacji centralnego odkurzania przeczytałem wiele postów na tym forum oraz innych informacji w necie. Mam jednak kilka wątpliwości dotyczących wykonania instalacji samemu. W związku z tym że mam dość duży domek parterowy i moja instalacja będzie trochę rozbudowana planują ją wykonać samemu. Jak to przy budowie odkurzacz pewnie będzie zamontowany dużo później niż zakończenie budowy. Docelowo moja instalacja będzie miała 6 gniazd 3 szufelki Vroom oraz dwa wallyflexy. Tak gwoli wyjaśnienia dlaczego tyle ano dlatego że chciałbym używać krótszego zestawu sprzątającego niż 9 metrów bo będzie wygodniejszy a cena samych rur do instalacji nie jest znów aż taka duża.
Pierwszy mój dylemat powstał dzisiaj gdyż w jednym z postów na forum przeczytałem że rury i kształtki borysowskiego są dużo lepsze niż rury białe. W kilku postach podnoszono że białe rury są miękkie natomiast kształtki białe są twarde stąd mogą się rozszczelniać . Na stronie Borysowskiego natomiast podają że rury białe mają cieńsze ścianki i się uginają i nawet mogą pękać przy osiadaniu wylewki. Te informacje zmartwiły mnie bardzo bo już dokonałem zakupu tych białych rur i nie wiem czy dobrze zrobiłem a kosztowały mnie one 900 zł. Rozszczelnienie mnie tak nie przeraża bo ponieważ i tak sam wykonuję instalację więc nie mam jak sprawdzić szczelności po klejeniu stąd wpadłem na pomysł dodatkowego zabezpieczenia połączeń taśmą samowulkanizującą o szerokości 38mm więc nawet jak coś było by niedoklejone to i tak taśma uszczelni(zwłaszcza że tu mamy do czynienia z podciśnieniem). Koszt 10m taśmy to 20 zł więc niewiele. Natomiast martwi mnie opcja pęknięcia rury z powodu nacisku wylewki i styropianu. Czy ktoś mógłby się do tego ustosunkować.
Drugi dylemat to czym ciąć te rury. W kilku postach znalazłem informację że nie można ich ciąć brzeszczotem piłką czy czymś podobnym bo niszczy się powłokę elektrostatyczną tych rur. W jednym poście instalator podawał że taki nóż do cięcia to kosztuje 300 zł. W katalogu Borysowskiego są dwa takie noże do cięcia wyglądają podobnie jak noże do cięcia rur miedzianych. Czy taki obcinak do rur z allegro za 50 zł będzie dobry do ich cięcia czy wy może czymś innym je obcinacie?
Kolejny dylemat to nie mam wyobrażenia jak wykonać podejście pod standardową szufelkę automatyczną. Wiem że ma być to rura elastyczna tylko nie bardzo mogę wyobrazić sobie jak mam wykonać dziurę w ścianie przed tynkami tak żeby nie okazała się za duża, a w necie nie mogę znaleźć schematu bądź zdjęcia jak to jest wykonane. Może ktoś ma zdjęcie jak to trzeba zrobić?.
Tak jak osoby które pisały wcześniej interesuje mnie schemat układu sterowania odkurzaczem przemysłowym w układzie centralnego odkurzania gdyż pewnie raczej do tego zastosuję jednak odkurzacz przemysłowy z dwoma silnikami o dużej mocy niż kupię jednostkę centralną gdyż w moim przekonaniu tak będzie lepiej i pewno za te same pieniądze będę miał lepsze podciśnienie niż kupując jednostkę centralną. Mam co prawda mglista wizję jak w prosty sposób to sterowanie wykonać posługując się stycznikiem lub przekaźnikiem Ale jak by kolega taki schemat udostępnił to na pewno było by miło.

Jarek.P
08-07-2013, 06:43
Tak po kolei:

1 - oczywiście rury nie są drogie i rób, jak chcesz, ale podejrzewam, że w praktyce szybko zweryfikujesz swe poglądy. Obecnie przeraża cię wąż 9m, ale używając krótkiego i musząc go co i rusz przepinać do innego gniazdka szybko za dłuższym zatęsknisz.
2 - Borysowski się reklamuje tym, że jego rury są grubsze i mocniejsze. Zgoda, ale tak naprawdę... po co one mają być mocniejsze? One są przecież ukryte w styropianie, który i tak jest miękki i to on się podda, nie rura. Zaś, jeśli gdzieś wylewka opiera się bezpośrednio na rurze, a ta od spodu jest podparta na sztywno, to jest to poważny błąd montażu i żadna rura tu nie wydoli, Borysowskiego też. Decydując się zaś na Borysowskiego skazujesz się na osprzęt Borysowskiego bądź kombinowanie z przejściówkami.
3 - doszczelnianie nie ma sensu, porządnie poklejone rury będą o wiele szczelniejsze, niż uzyskasz to za pomocą taśmy.
4 - Jak będziesz miał firmę i zawodowo będziesz montował OC, to sobie kupisz profi obcinak do rur. Do amatorskiej roboty spokojnie wystarczy piłka do metalu i ostry nożyk "łamany" i/lub półokrągły pilnik do obrobienia krawędzi cięcia na gładko. Bo o te krawędzi chodzi, nie o żadną powierzchnię rury.
5 - Wymiary szufelki automatycznej znajdziesz w necie. Rysunek montażowy też. Całość jest spora i nie wiem, czy uda Ci się zmieścić to w ścianie. Może w grubej nośnej?... Generalnie szufelki montuje się w meblach i zabudowach raczej.
6 - chwilę wcześniej piszesz o drogiej instalacji z mnóstwem kosztujących setki złotych rozwiązań, a zaraz potem chcesz oszczędzać na jednostce centralnej na rzecz jakichś zbójeckich rozwiązań, nie rozumiem... Patent z przemysłowym jest dobry jako tymczasowe rozwiązanie, jako docelowe i to w dodatku "lepsze" nie ma sensu. Za cenę dobrego przemysłowego (piszesz o jakimś dwusilnikowym) spokojnie kupisz dobrej klasy jednostkę centralną Profi. Podciśnienie będzie takie samo lub lepsze, za to wygoda użytkowania nieporównywalna.

J.

desmear
08-07-2013, 20:22
przepraszam Was, ale czasu mało, goście, dzieci, rowery i czas mija.
Kilka zdjęć tutaj: http://www.fotosik.pl/u/desmear/album/1476095

Jak mówiłem, mufa sklejona z kawałkiem rury plastikowej (tej instalacyjnej) potem to już łączy się elastyczną (ładnie się samo zaciska). Elastycznej potrzeba tyle, żeby połączyć odkurzacz z systemem rur który jest u Was ( mnie wystarczył 1 metr, ale to przecież indywidualny temat). Póki co jeszcze nie zrobiłem wydmuchiwania powietrza (wydmuchuje mi do pomieszczenia gospodarczego, tam gdzie stoi odkurzacz). Z wydmuchiwaniem, jest trochę bardziej skomplikowana sytuacja, ale to w następnym poście. Mufa u mnie była ciiut za duża (nie chciała się wsuwać w odkurzacz, kilkanaście minut i papier ścierny załatwił temat.

Sterowanie można zrobić na wiele sposobów, ja wybrałem taki, żeby za dużo się nie narobić. Kupiłem przelotową wtyczkę 230V , do tego zasilacz antenowy 12V, gniazdko natynkowe , przekaźnik z cewką na 12VDC i stykami przystosowanymi do 230V i obciążalnością tak dużą jak się uda kupić (u mnie było dobrze ponad 10A), do tego gniazdko od kolumn głośnikowych
Wszystko do kupienia w sklepie elektronicznym + market budowlany.
Przekaźnik wbudowałem do gniazda natynkowego do którego przymocowałem gniazdo głośnikowe służące do przyłaczenia kabla który macie rozprowadzony razem z rurami odkurzcza. Gniazdo głośnikowe lutujemy szeregowo z zasilaniam 12V oraz cewką przekaźnika (powstaje obwód sterowania). Przez styk(i) robocze przekaźnika podaje napięcie 230V do gniazda natynkowego . Panowie(panie) generalnie połączenie jest banalne, ale jeśli nie dacie rady sami tego narysować, to raczej poszukajcie kogoś kto Wam to polutuje i zrobi żeby nie było nieszczęscia. W tym urządzenie są dwa obwody, sterowniczy z napięciem bezpiecznym i drugi 230V, więc żartów nie ma lepiej żeby się nie pomylić i nic nie pomieszać. Przekaźniki również są różnie wykonywane, trzeba troszkę umiejętności żeby zlokalizowac odpowiednie wyjścia.
Jeżeli jednak chcecie, to schemat mogę namalować i wrzucić (ale już nie dzisiaj).


domek mam z poddaszem, na górze dwa gniazda, na dole dwa gniazda, dodatkowo dwie szufelki (póki co nie mam ich, rurociąg zaślepiony)

Jak macie pytania to śmiało, nie obiecuje jednak natychmiastowej odpowiedzi :)

desmear
08-07-2013, 20:44
Patent z przemysłowym jest dobry jako tymczasowe rozwiązanie, jako docelowe i to w dodatku "lepsze" nie ma sensu. Za cenę dobrego przemysłowego (piszesz o jakimś dwusilnikowym) spokojnie kupisz dobrej klasy jednostkę centralną Profi. Podciśnienie będzie takie samo lub lepsze, za to wygoda użytkowania nieporównywalna.

J.


generalnie się zgadzam, póki co mam ważniejsze wydatki niż jednostka centralna, ale nie wykluczam za jakiś czas zakupu. Wadą jest wyrzut powietrza z odkurzacza przemysłowego które jest wykorzystywane do chłodzenia silnika. Mimo, że odkurzacz ma gniazdo do "łapania" wyrzucanego powietrza, ma też dodatkowe otwory którym to powietrze także wychodzi. Prawdopodobnie to jest właśnie część systemu chłodzenia (nie wiem dokładnie, musiałbym rozkręcić odkurzacz a póki jest na gwarancji to nie grzebię).
Natomiast co do samego rozwiązania, to nie tyle rozwiązanie jest zbójeckie co ceny jednostek centralnych są zbójeckie. Ale odkurzacze przemysłowe kiedyś też drogie były.... kwestia czasu

Jarek.P
08-07-2013, 21:10
Natomiast co do samego rozwiązania, to nie tyle rozwiązanie jest zbójeckie co ceny jednostek centralnych są zbójeckie. Ale odkurzacze przemysłowe kiedyś też drogie były.... kwestia czasu

Amen! :)

J.

mdchris
08-07-2013, 21:40
Tak po kolei:

1 - oczywiście rury nie są drogie i rób, jak chcesz, ale podejrzewam, że w praktyce szybko zweryfikujesz swe poglądy. Obecnie przeraża cię wąż 9m, ale używając krótkiego i musząc go co i rusz przepinać do innego gniazdka szybko za dłuższym zatęsknisz.

J.

Ok jak będę już użytkował to zobaczę czy wąż długi czy krótki będzie lepszy .




2 - Borysowski się reklamuje tym, że jego rury są grubsze i mocniejsze. Zgoda, ale tak naprawdę... po co one mają być mocniejsze? One są przecież ukryte w styropianie, który i tak jest miękki i to on się podda, nie rura. Zaś, jeśli gdzieś wylewka opiera się bezpośrednio na rurze, a ta od spodu jest podparta na sztywno, to jest to poważny błąd montażu i żadna rura tu nie wydoli, Borysowskiego też. Decydując się zaś na Borysowskiego skazujesz się na osprzęt Borysowskiego bądź kombinowanie z przejściówkami.

J.
Za tą informację bardzo dziękuję rozwiałeś moje wątpliwości




4 - Jak będziesz miał firmę i zawodowo będziesz montował OC, to sobie kupisz profi obcinak do rur. Do amatorskiej roboty spokojnie wystarczy piłka do metalu i ostry nożyk "łamany" i/lub półokrągły pilnik do obrobienia krawędzi cięcia na gładko. Bo o te krawędzi chodzi, nie o żadną powierzchnię rury.
J.

Ok Dzięki mam już jasność.



5 - Wymiary szufelki automatycznej znajdziesz w necie. Rysunek montażowy też. Całość jest spora i nie wiem, czy uda Ci się zmieścić to w ścianie. Może w grubej nośnej?... Generalnie szufelki montuje się w meblach i zabudowach raczej.
J.

Hm wiedziałem że w meblach ale na kilku filmach i zdjęciach widziałem że są zamontowane w ścianie a obok nich jest cokół od podłogi z dwóch stron więc myślałem że można taką szufelkę zamontować w ścianie. Może wieśz ile cm grubości potrzeba by taką szufelkę w ścianie schować?.



6 - chwilę wcześniej piszesz o drogiej instalacji z mnóstwem kosztujących setki złotych rozwiązań, a zaraz potem chcesz oszczędzać na jednostce centralnej na rzecz jakichś zbójeckich rozwiązań, nie rozumiem... Patent z przemysłowym jest dobry jako tymczasowe rozwiązanie, jako docelowe i to w dodatku "lepsze" nie ma sensu. Za cenę dobrego przemysłowego (piszesz o jakimś dwusilnikowym) spokojnie kupisz dobrej klasy jednostkę centralną Profi. Podciśnienie będzie takie samo lub lepsze, za to wygoda użytkowania nieporównywalna.
J.

Hm trochę racji masz może źle się wyraziłem .Taki odkurzacz przemysłowy mam w firmie i się sprawdza jest niezawodny. Przy czytaniu o odkurzaczach centralnych na różnych forach natrafiłem na posty w których ludzie narzekali na jednostki centralne że się psują trzeba o nie bardzo dbać itd. Niektórzy pisali o psujących się turbinach i horrendalnych cenach za wymianę turbin. Stąd dlatego mój pomysł na zastosowanie odkurzacza przemysłowego który znam. Ale jak będę już miał coś kupować to zorientuję się co ile kosztuje i jeżeli tak jak piszesz jeżeli jednostka profi jest trwała i dobra i w cenie odkurzacza przemysłowego to na pewno kupię jednostkę profi.
A kończąc bardzo dziękuję za cenne uwagi dla mnie

Jarek.P
08-07-2013, 21:56
Sam nosiłem się z zamiarem wsadzenia szufelki w ścianę, wtedy temat przerabiałem dokładniej. To było kilka lat temu, więc szczegółów nie pamiętam, zwłaszcza że u mnie pomysł okazał się nierealny z powodu zbyt małej grubości ściany właśnie (działówka), ale coś mi chodzi po głowie, że sama głębokość szufelki to 11cm, czyli niby niezbyt dużo, w nośną mogłoby wejść, ale do tego jeszcze musisz wykombinować podłączenie od góry i również je jakoś osłonić.

A co do jednostek centralnych - żebyśmy się dobrze rozumieli, nie chodziło mi o modele profi (w sensie, że profesjonalne), tylko o Profi - taka marka, produkowana przez naszego Zelmera. Tanie i bardzo dobre, choć bez bajerów typu wyświetlacze LCD na obudowie. Tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30)masz cały wątek na ich temat.

J.

qubic
08-07-2013, 22:28
desmear -brawa dla ciebie za inwencję i takie szczegółowe rozpracowanie tematu. fajnie że tak szczegółowo opisałeś i poświęciłeś swój czas.dzięki i oby działał jak najdłużej!

qubic
08-07-2013, 22:31
A co do jednostek centralnych - żebyśmy się dobrze rozumieli, nie chodziło mi o modele profi (w sensie, że profesjonalne), tylko o Profi - taka marka, produkowana przez naszego Zelmera. Tanie i bardzo dobre, choć bez bajerów typu wyświetlacze LCD na obudowie. Tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30)masz cały wątek na ich temat.

J.

o tym to nie wiedziałem , jak się rozpadnie mój odkurzacz DIY to pewnie ten będzie następnym kandydatem :cool:

ChłopZmazur
09-07-2013, 20:14
desmear a jak połączyłeś kabelki od każdego gniazda w tym styczniku, co za stycznik możesz schemat elektroniczny podesłać?

ChłopZmazur
10-07-2013, 20:50
Jak teraz to opisałeś łopatologicznie to schemat mam w głowie. Na zdjęciu nie obczaiłem. Do tego mętlik miałem jak jest łączone bo można do każdego gniazda kabel prowadzić lub z gniazda do gniazda.

ChłopZmazur
11-07-2013, 08:49
Ja szeregowo nie mam zamiaru prowadzić żadna to oszczędność. Rzeczywiście cena spoko z zestawem. OC staje się standardem to i cena się normalizuje.

CityMatic
11-07-2013, 09:45
Ja temat hand made czy dedykowany mam z głowy - jest teraz w promo amerykański aerovac sr07 z kompletem za 1150zł. Moc ssania większa od wszystkich warsztatowych a to ma służyć do wciągania śmieci a nie wentylacji więc nie muszę też i w samoróbki się bawić.

I tu się zgodzę, cóż z tego że przemysłowy ma podobną moc czy nawet taką samą siłę ssania, ale one są inaczej liczone - mają mieć oryginalne długości węży, bez spadku na sprężanie, bez spadku na nieszczelności. Każda rzecz jest stworzona do czegoś innego inaczej.....
Taki ciągnik rolniczy ma 100kM i auto osobowe też i porównajmy moc!
Albo zwykła słomka do picia wypijmy przez nią oranżadę i jest ok, a weźmy słomkę o dł. 5m i wypijmy - życzę sukcesu.

Uwierzcie mam Kärcher-a i podłączyłem pod swoją instalację i działał bo ciągnął, ale potem podłączyłem swojego AeroVac- ka i jest o niebo sprawniej.
Natomiast tymczasowo na czas prób i sprawdzań nadaje się nawet samochodowy byle by miał czas wyciągnąć powietrze z rurociągu.

desmear
12-07-2013, 20:29
Taki ciągnik rolniczy ma 100kM i auto osobowe też i porównajmy moc!


a świstak siedzi...;)
100kM to jest właśnie moc i jeśli zarówno ciągnik jak i auto osobowe ma 100kM to nie masz co porównywać, bo moc mają identyczną i nie wiem jakbyś kombinował to nie wykombinujesz.
Z odkurzaczami jest podobnie, wystarczy porównać kilka parametrów (zakładając, że producenci podali je rzetelnie i mierzyli w tych samych warunkach)
- moc elektryczna Karchera i Aerowaca odpowiednio 1400W i 1390W
- podciśnienie 21 i 23 kPa (o mały włos lepiej Aerowac)
- przepływ powietrza 245 i 214 m3/godzinę (o mały włos lepiej Karcher)

czyli po parametrach to do bólu podobne odkurzacze.

Maksymalny przepływ określony zapewne dla pracującego odkurzacza bez instlacji, czyli tyle odkurzacz "przewali" powietrza, bez podłączonych żadnych instalacji/rurek.

Podciśnienie jakie osiąga podane dla kompletnie zamkniętego toru ssawnego, czyli takie podciśnienie wytworzy kiedy ma zamknięty otwór ssawny.

Rzeczywista praca odkurzacza to "wędrówka" punktu pracy po tej charakterystyce ograniczonej wcześniej wspomnianymi skrajnymi punktami.

Żeby dobrze zrozumieć oba parametry. Jeśli nie masz za długiej instalacji i odkurzasz podłogę szczotką która za bardzo nie przywiera (czyli odkurzacz swobodnie zaciąga powietrze) lepszy powinien być Karcher (bo więcej tego powietrza wciągnie, osiągane podciśnienie nie ma w tym miejscu większego znaczenia). Kiedy natomiast wciągnie Ci się niechcący w instalacje podkoszulek, to większa jest szansa, że przeciągnie go przez rury Aerovac, bo osiągnie większe podciśnienie -większą siłę ssania(maksymalny przepływ w tym momencie nie gra żadnej roli).

Twoje odczucia słabszego ciągnięcia mogą mieć trzy przyczyny:
1. efekt placebo
2. Karcher oprócz worka ma solidny filtr powietrza . Nie znalazłem informacji w sieci, czy Aerocvac ma jeszcze jakiś filtr oprócz worka (pewnie cienką piankę). Choć z drugiej strony uzyskane parametry mierzono na pewno z filrami.
3. producenci podają parametry jak im się podoba

Milano2
13-07-2013, 12:19
Trochę z innej beczki... Ja już byłem zdecydowany na OC, dopóki nie trafiłem na wyniki badań szwedzkich naukowców: http://www.administrator24.info/artykul/id3152,odkurzacze-centralne-kurza-mikroorganizmami.
Co prawda, news dotyczy OC w budynków biurowych ale wystarczająco zniechęca mnie do takiej instalacji w domku jednorodzinnym. Przesadzam?

desmear
13-07-2013, 12:42
Trochę z innej beczki... (...)Przesadzam?

uwielbiam takie badania. Szkoda, że nie porównali do tego co wywalałby do biura zwykły odkurzacz. Ten pewnie zostawiałby tylko krystalicznie czyste powietrze ?

Oslo88
14-07-2013, 13:15
Pamiętacie te stare jamniki z filcowym workiem na odpady made in Poland ? I pamiętacie żeby wtedy co drugie dziecko miało alergie i inne dziadostwa ? No właśnie im czyściej, tym gorzej, ale to oczywiście tylko takie uproszczenie z przymróżeniem oka.

mdchris
15-07-2013, 19:56
Pamiętacie te stare jamniki z filcowym workiem na odpady made in Poland ? I pamiętacie żeby wtedy co drugie dziecko miało alergie i inne dziadostwa ? No właśnie im czyściej, tym gorzej, ale to oczywiście tylko takie uproszczenie z przymróżeniem oka.

Wcale nie z takim przymróżeniem a prawda potwierdzona w badaniach. W Polsce kilka lat temu przeprowadzono badania częstości występowania różnych alergii oraz spadków odporności u dzieci. Badaniem objęto województwo łódzkie. Okazało się że częstość występowania tych zmian jest znacznie większa u dzieci wychowujących się w miastach niż na wsi. Czyli wcale sterylna czystość nie popłaca.:)

Pyxis
16-07-2013, 10:52
Trochę z innej beczki... Ja już byłem zdecydowany na OC, dopóki nie trafiłem na wyniki badań szwedzkich naukowców: http://www.administrator24.info/artykul/id3152,odkurzacze-centralne-kurza-mikroorganizmami.
Co prawda, news dotyczy OC w budynków biurowych ale wystarczająco zniechęca mnie do takiej instalacji w domku jednorodzinnym. Przesadzam?

"Dzieje się tak, tym bardziej iż klapki osłaniające gniazda, zwykle dość szybko ulegają wyłamaniu, co odsłania wyloty kanałów. "

Ciekawe, czy piszacy mial pojcecie co sie tanie z instalacja jak sobie powylamujemy klapki do gnizadek? :)

IMHO to bzdura jakas im wyszla z tych "badan". Wg tego tradycyjny odkurzacz z workiem nie wymienianym przez 2 tygodnie powinien Cie zabic. I to natychmiast. ;)

yaiba83
21-07-2013, 09:10
Poraził mnie ten pseudo-naukowy tekst.
Ludzie już piszą, żeby cokolwiek pisać.

Jakiś czas temu jeden "uczony" wmawiał mi, że jak wiatr wieje to moje kolektory płaskie nie mają prawa działać, bo je niby wiatr wystudza, a one wbrew fizyce "uczonych" działają, że aż miło...

qubic
23-07-2013, 19:45
desmear ,ja już też mam przerobionego karchera.niestety nie znam się na przerabianiu ale elektrycy już tak ;) bardzo elegancko wbudowali jakiś przekaźnik za 120zł i na zewnątrz jest wyprowadzony taki kabelek jak od zasilacza.włączanie jest w momencie zwarcia chyba dwóch drucików
202217

Łukasz_Walo
28-07-2013, 22:09
Trochę z innej beczki... Ja już byłem zdecydowany na OC, dopóki nie trafiłem na wyniki badań szwedzkich naukowców: http://www.administrator24.info/artykul/id3152,odkurzacze-centralne-kurza-mikroorganizmami.
Co prawda, news dotyczy OC w budynków biurowych ale wystarczająco zniechęca mnie do takiej instalacji w domku jednorodzinnym. Przesadzam?

Drogi kolego, sytuacja w podanym teście nie możne mieć miejsca w domu jednorodzinnym jak i biurowcu z uwagi na fakt iż wyłamana klapka sprawia ze nasz system staje się nie efektywny i uniemożliwia to sprzątanie. Pozostawienie takiej klapki prawdopodobnie spowodowało brak użyteczności systemu i sprzątaczka latała z odkurzaczem i sprzątała jak pani na filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=XNqhop7nNDs

przez co system stał nie używany, zostawmy jakiś kąt w domu i nie sprzątajmy to zaczną się lęgnąć zarazki to jest proste, natomiast zamknięty system, używany do sprzątania samoczynnie ulega wyczyszczeniu, zwłaszcza w biurowcach gnie drobinki piasku czyszczą dosłownie wszystko a prawdopodobnie 102/105 l /s przepływu powietrza poradzi sobie z takimi rzeczami



Ps. artykuł sponsorowała pewnie firma produkująca urządzenia do sprzątania biur :)

yaiba83
11-08-2013, 12:19
To chyba pisał człowiek co instalacji OC na oczy nie widział. Chyba, że nie stać go na taką instalację i teraz próbuje na siłę usprawiedliwić swoje sumienie.

jollanta42
30-08-2013, 14:57
Moim zdaniem minusem jest to, ze rury nie wszędzie dochodzą (mam duży dom i parę gniazdek do odkurzacza ale i tak nie daję rady dosięgnąć) Poza tym to i tak uważam, że odkurzacz centraly jest dobry i polecam go innym osobom.

Jarek.P
30-08-2013, 15:00
To, o czym piszesz nie jest minusem odkurzacza centralnego, tylko partactwem kogoś, kto projektował/robił u Ciebie instalację.

J.

Pyxis
30-08-2013, 15:01
Dokladnie tak jest.