PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany spadnie mi na glowe



WojtekZDaleka
26-09-2003, 11:51
Chcialbym zwrocic sie do Szanownych Forumowiczow z prosba o rade:

Mam juz sufity podwieszane ale nie mam jeszcze oswietlenia. Jak zamontowac NORMALNE oswietlenie? Mam na mysli jakis wiszacy zyrandol, lampe, no wiecie...
Czy musze odkrecac plyty? Czy gosc montujacy plyty nie powinien zapytac sie o oswietlenie? :-?

:o

Wowka
26-09-2003, 12:02
Gość montujący płyty nie musi pytać się o oświetlenie.
Elektryk założył przewody el. które gość montujący płyty powinien wypuścić spod płyty wcześniej wzmacniając konstrukcję stelaża powyżej otworu wypustu przewodu. Takie wzmocnienie jest jego "psim" obowiązkiem. Jeśli tego nie zrobił - to nie był wart pieniędzy które mu zapłaciłeś.
Sufitowe oświetlenie przytwierdza się nie do płyty lecz przechodzi się przez nią blachowkrętami (kołkami) i kotwi w stelażu.
Pozdrawiam

WojtekZDaleka
26-09-2003, 12:27
Dziekuje za odpowiedz!
Nie wiem, czy jest wzmocnienie - moj nick tlumaczy dlaczego :lol:
Sprawdze to przy najblizszej okazji i ewentualnie urwe komus glowe :wink: .

Pozdrawiam!

pawel.k2
26-09-2003, 15:53
Śmiało zastosować śruby molly z haczykiem. Jeśli żyrandol jest lekki to nie potrzebujesz wzmocnień. Jednak powinno zawsze się montować wszelkie uchwyty w stelażu. A czy wzmocnienie specjalne winno być to zależy już od obciążenia.

A ten "psi" obowiązek Wowki to bardzo mi się podoba. Jak karać to od razu śmiercią.

WojtekZDaleka
26-09-2003, 16:07
I to powolna smiercia :wink:
Dziekuje za opinie

Ewunia
26-09-2003, 22:23
A ten "psi" obowiązek Wowki to bardzo mi się podoba. Jak karać to od razu śmiercią. Ale nie PSA :o

partner
27-09-2003, 02:07
A może założyłeś sufity podwieszane zapominając o położeniu instalacji? Żartuję. Jeżeli masz niezbyt ciężkie żyrandole to nie musi być wzmocnienia. Wystarczą kołki do "rygipsów". Są takie wkręcane i ściskające. Pozdrawiam.

WojtekZDaleka
29-09-2003, 10:16
Do Ewuni:
Oczywiscie, ze nie psa!

Do partnera:
Na szczescie nie zapomnialem o drutach 8) . Po prostu nie mam pojecia czy gosciu zrobil wzmocnienie. Ostatnio mialem 2 godziny czasu na zobaczenie wszystkiego na budowie.

partner
30-09-2003, 06:07
No to ciężka sprawa. Jeżeli żyrandol nie jest mosiężny to może się utrzyma na kołkach. A może nie masz wyszpachlowanego sufitu? Wtedy będzie widać czy są jakieś wkręty w płycie i czy jest tam stelaż. Pozdrawiam.

haczyk
30-09-2003, 07:23
Bardzo piękne są lampy stojące... :wink:

partner
02-10-2003, 05:57
Myślę że jest to dobre rozwiązanie