PDA

Zobacz pełną wersję : cena robocizny



piteriks
07-07-2008, 12:23
Ciao.....
Mamm pytanie, bo juz głupieje od różnych opini......... :roll: Jestem na etapie adaptacji projektu, w którym dach jest z dachówki. Zastanawiam się czy nie zamontować blachodachówki.....? Nie ukrywan , że chodzi o cenę. Wiem , że dobra blcha to porównywalnie cena dachówki cementowej......I pytanie jaka jest cena robocizny za m2 blachy a dachówki. I ile mozna kasy zaoszczędzić licząc także drewno w takim przypadku. Dach ma 260 m2 i jet to koperta czterospadowa z wykuszem ......
-zapozdrawiam

pilot1
08-07-2008, 21:18
za położenie dachówki liczą około 40 zł, blachy trochę mniej jakieś 25-30zł (cena od m2 w tym montaż okien rynien i wszystko)
woj.pom0morskie

arktyk
16-07-2008, 10:01
Nawet dobra blachodachówka zawsze powinna wyjść taniej niż dachówka cementowa. Koszt położenia dachówki - wyższy.

Pozdr,

dandi3
16-07-2008, 11:23
niekoniecznie wyższy. Wydaje mi się, że najbardziej ma na to wpływ region w którym prowadzone sa prace. Wiadomo, że w wielkich aglomeracjach jest to droższe ze względu na popyt

arktyk
18-07-2008, 08:14
Nie do końca się zgodzę. W wielkich aglomeracjach ceny rzeczywiście są wyższe ale proporcjonalnie do zakresu pracy. Tzn. wyższe są ceny położenia balchodachówki i dachówki ,ale na ogół zawsze drożej wychodzi dachówka. Powód - znacznie bardziej pracochłonne układanie, kosztowne dodatki, silniejsza więźba. W mniejszych miastach i miejscowościach sprawa ma się jednak podobnie. Proporcjonalnie niższe będą koszty robocizny ale dachówka zawsze powinna wyjść drożej niż blachodachówka. I to nie tylko ze względu na koszt samego materiału, bo ten może być nawet porównywalny, chodzi o ksozt więźby, robocizny, dodatków.

Pozdr.

angelb
24-07-2008, 18:00
co sadzicie o takiej cenie

-wykonanie wiezby dachowej,deskowanie,papa 40 zl za m2
-wykonanie wiezby ,folia,polozenie dachowki,obrobka,rynny 70 zl za m2

psed
25-07-2008, 15:59
Więźba + deskowanie + jeden raz papa 45 zł/m2
Blachodachówka 12 zł/m2 i 12 zł/mb obróbki blacharskie.
Ekipa z pod Iłży, ceny z czerwca br ale umówione jeszcze zimą.