PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przyklić papę do ław fundamentowych ?



martinez44
07-07-2008, 19:54
Zastanawiam się nad lepikiem wodnym izohan WL. A wy czym przyklejaliście?

edde
07-07-2008, 20:06
lepikiem na zimno, asfaltowym, nie wodnym, to ława tylko przecież, masa bitumiczna zawsze będzie bardziej izolująca niż wodna

beton44
07-07-2008, 20:22
lepik grzany w beczce na ognisku...

co romantyka budownictwa to romantyka
nie zastąpią jej jakieś nowomodne maźgi...

darsalam
07-07-2008, 20:56
Ja malowałem Izoplastem

pierwek
08-07-2008, 06:13
a po co ją wogóle przyklejać? jak na tej (nieprzyklejonej) papie postawisz dom to myślisz że ją coś stamtąd będzie w stanie ruszyć?

martinez44
08-07-2008, 07:11
Przykleiłem IZOHAN WL - mieszanka asfaltów i kauczku na wodzie. Coś nie chce schnąć pod tą papą. Wyschnie i sklei?

tres34
08-07-2008, 09:24
Ha, ha, swietne i b. logiczne. Dobra kontra przeciwko powszechnemu absurdowi. A przy okazji: u siebie polozylem tasme igelitowa. Produkuja takie na wymiar, specjalnie na lawy.


a po co ją wogóle przyklejać? jak na tej (nieprzyklejonej) papie postawisz dom to myślisz że ją coś stamtąd będzie w stanie ruszyć?

Darek G
08-07-2008, 09:50
a po co ją wogóle przyklejać? jak na tej (nieprzyklejonej) papie postawisz dom to myślisz że ją coś stamtąd będzie w stanie ruszyć?

Gdzieś.... nie pamiętam gdzie przeczytałem, że przy izolacji ław fundamentowych przy tradycyjnym 2 x papa na lepiku to lepik jest właściwą izolacją, natomiast papa jest tylko "zbrojeniem" tej warstwy. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Ja będe kładł 2 x pape termozgrzewalną, wydaje mi się, że jest to najrozsądniejsza alternatywa zarówno cenowo jak i jakościowo. Foliom jakoś nie wierze.

Barbossa
08-07-2008, 12:35
w kwestii formalnej: propomowałbym odróżniać lepiki od roztworów bitumicznych, do tego najczęściej wodorozcieńczalnych

martinez44
08-07-2008, 13:13
w kwestii formalnej: propomowałbym odróżniać lepiki od roztworów bitumicznych, do tego najczęściej wodorozcieńczalnych

W kwestii formalnej za nazwą izohan WL kryje się nazwa "izohan wodny lepik".

Barbossa
08-07-2008, 13:20
w kwestii formalnej: propomowałbym odróżniać lepiki od roztworów bitumicznych, do tego najczęściej wodorozcieńczalnych

W kwestii formalnej za nazwą izohan WL kryje się nazwa "izohan wodny lepik".
no to super, bo bałem się, że po 2-3 latach z tego gó.wna na ścianie, czy też pod nad przed za papą, praktycznie nic nie pozostanie (co można by zakwalifikować do izolacji i to li tylko p.wilgociowej)

a te stwierdzenie "wodny lepik" to rzeczywiście dobrze się schowało

mundi73
10-07-2008, 11:22
witam.w sklepie proponuje pape o nazwie fundament ale cena kosmos 200zł za rolke 10m.producent zduńska wola.ciekawe czy to nie ta sama co ta po 70zł za rolke tylko nazwa dumna:FUNDAMENT.we wtorek będe izolował i trzeba coś wybrać,piszcie co tam u was zastosowano.może dać 2x termozgrzewalną po 70 i tak taniej wyjdzie. warto jeszcze malować góre ławy dysperbitem czy papa wystarczy całkowicie.pozdrawiam :wink:

Aedifico
10-07-2008, 11:54
w kwestii formalnej: propomowałbym odróżniać lepiki od roztworów bitumicznych, do tego najczęściej wodorozcieńczalnych

W kwestii formalnej za nazwą izohan WL kryje się nazwa "izohan wodny lepik".

W kwestii formalnej jest to DYSPERSYJNA MASA ASFALTOWO-KAUCZUKOWA.