PDA

Zobacz pełną wersję : Radioaktywna terakota i glazura z Chin



Andrzej 1964
08-07-2008, 22:44
Kilka tygodni po ułożeniu płytek w łazience przeczytałem w prasie, że wybudowałem sobie radioaktywny grobowiec. Czy Was też zaniepokoiła ta wiadomość? Co o tym sądzicie?

Bigbeat
08-07-2008, 22:46
:o :lol: :lol: :lol: :lol:
A świeci w nocy?

Zadziwiające są chwyty marketingowe, do których potrafi sięgać konkurencja.

jacekp71
08-07-2008, 23:16
przynajmniej oszczedzisz na wodzie, bo sie myc nie musisz .... wejdziesz, pokrecisz sie troche, popatrzysz w lustro .... i juz jestes sterylny ;-)

08-07-2008, 23:41
czego to ludzie nie wymyślą ...

Killer_su
09-07-2008, 08:13
A co? Płytki z uranitu kolega zakupił???
Jeżeli masz stracha to kup sobie dozymetr 8)

Bigbeat
09-07-2008, 09:41
/.../przeczytałem w prasie, że wybudowałem sobie radioaktywny grobowiec.
I jeszcze jedno. Gdzie to pisali? W "Fakcie", "Życiu Na Gorąco", "Ekspresie Wieczornym"?

Bauricho
09-07-2008, 12:20
1. Dzisiaj wszystko jest w jakis tam sposob niebezpieczne.
2. Gdby czlwiek mial mozliwosc zycia w sterylynych warunkach bez zadnych zanieczyszczec itp to zylby wiecznie i to jest potwierdzone naukowo, mechanizmy sprzezenia zwrotnego, samo napedzanie itp Troche zachwialo wiara i tym podobnym, no bo jezeli czlowiek jest skonstruowany tak by nigdy nie umierac to co z tym co nam wpajano od dziecka.
3. Na cos trzeba umrzec. Jak ja kocham ten teskt ;P
4. Prawdopodbnie bardziej narazasz sie jedzac szynke z supermarketu niz myjac.
5. Nalezy to traktowac powaznie bez wzgledu gdzie to napisano, no bo jezeli 5 latek dzwoni i mowi ze jego dom sie pali to nienalezy mu dawac wairy bo ma tylko 5 lat ?
6. Nastepnym razem po plytki zagladnij np. do paradyzu i bedziesz spokojniejszy to raz, a dwa dumny ze wspierasz krajowy przemysl.
7. "Chłyt matetindowy" (made by Ani mru mru) - bardzo prawdopodbne, ale zawsze jakies ziarenko prawdy w tym jest. Mowia ze ludzia odbija na punkcie ekologi, a ja ciesze sie ze tobie nie odbilo na punkcie ntyekologi zwracasz uwage na takie rzeczy.
8. Wykorzystaj to ! Powiedz o tym rodzinie, a gwarantuje ci ze w lazience beda spedzac mniej czasu, ty rano zdazysz do pracy, a i rachunki beda mniejsze.

Andrzej 1964
09-07-2008, 15:12
Jak się okazuje było o tym głośno w wielu gazetach i TV. Pisała Gazeta Prawna, Wprost, Dziennik Zachodni. Patrz link:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080514/REGION/734460920

Mnie nie jest do śmiechu. :(
Płytki wybrałem właściwie nie dlatego, że były tańsze ale, że były ładne.
Z Cińskich rzeczy mam jeszcze umywalkę . Jest superowa. Żadna nasza fabryka nie produkuje takiego wzoru.

Bigbeat
09-07-2008, 15:28
Tutaj mowa o przekroczeniach norm na poziomie poniżej 10%.
Czy, jeśli kupicie serek w sklepie, i datę przydatności do spożycia ma do dziś, to jutro już jest niedobry?
Wszelkie normy szkodliwości zakładają splot wszystkich możliwych złych okoliczności (np. to, że 100% czasu spędzasz na leżeniu na tych kafelkach), a wynik pogarszany jest jeszcze o współczynnik bezpieczeństwa.
Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że nawet 2x przekroczenie zwykle nic nie oznacza.
Ponadto, w artykule jest (jak zwykle) b. poważny błąd logiczny, zakładający, że granica normy to tak jak granica Państwa - przekroczysz, to zastrzelą.
A w przypadku promieniowania, efekt jest proporcjonalny do jego natężenia.
Czyli absolutną bzdurą jest pisanie, z którego wynika, że skoro norma to 1.2 jakiejś jednostki, to 1.19 jest całkowicie bezpieczne, a 1.21 jest już całkowicie niebezpieczne (wręcz śmiertelne) - a tak poniekąd wynika z tego artykułu.
Myśląc w ten sposób, każdy człowiek, który choć raz przebywał w garażu obok działającego samochodu, powinien natychmiast umrzeć bądź ciężko zachorować - bo norma stężenia spalin w garażu w bezwietrzny dzień napewno jest przekroczona, i to nie o 10%, ale o dużo ponad 100%.

Kolejna sensacja pismaków. Lepiej już niech się wezmą za politykę - przynajmniej będzie się z czego pośmiać.

Mirek_Lewandowski
09-07-2008, 15:32
A nad Gdańskiem UFO, arbuz lepszy od Viagry... sezon ogórkowy na całego.

cieszynianka
09-07-2008, 19:26
A w ogóle, to życie jest szkodliwe i zawsze kończy się śmiercią :D

Pitu-pitu
09-07-2008, 19:42
tja :lol: a w to,że bramki w porcie w Gdyni "wyją"(mają system wykrywający promieniowanie radioaktywne) jak wyjeżdża tir z kontenerem pełnym chińskiej "porcelany" to mi pewnie juz nikt nie uwierzy :wink: -ale tak niestety jest :roll:

Monti2008
09-07-2008, 21:11
przynajmniej oszczedzisz na wodzie, bo sie myc nie musisz .... wejdziesz, pokrecisz sie troche, popatrzysz w lustro .... i juz jestes sterylny ;-)
Nie wprowadzajmy w błąd. Radioaktywność nie ma właściwości dezynfekcyjnych.

Bigbeat
09-07-2008, 21:30
tja :lol: a w to,że bramki w porcie w Gdyni "wyją"(mają system wykrywający promieniowanie radioaktywne) jak wyjeżdża tir z kontenerem pełnym chińskiej "porcelany" to mi pewnie juz nikt nie uwierzy :wink: -ale tak niestety jest :roll:
Ok, wierzę.
Ale o ile % przekroczona jest norma?
Bo bramki działają progowo - jak ten artykuł w gazecie: poniżej normy->OK, powyżej->żle. Ale ile powyżej?
Jeśli mniej, niż 2x, to zawracanie głowy.

Killer_su
10-07-2008, 09:52
Tak jak pisałem - jeżeli masz obawy to sam sprawdź. Pożycz skądś, albo kup licznik Geigera-Müllera i wszystko będzie jasne.

Mały
10-07-2008, 11:23
Ej! To ja mam radioaktywny dom! Bo drewno na niego jest z Ukrainy.
Ale się skubany w nocy świecic nie chce. A miałem nadzieję zaoszczędzić na oświetleniu. ;-)
PS - weźcie jakikolwiek artykuł/towar/wyrób i przeczytajcie dokładnie nalepkę na nim. 90% to "made in china".
Będąc w zeszłym tygodniu w Czechach i Słowacji chciałem kupić jakąś nietypową pamiątkę. I... wszystko "made in china".
Kupiłem tylko słowackie wino "Klaśtorne"

Bigbeat
10-07-2008, 11:26
A śliwowicy nie kupiłeś????? :o :o :o

Mały
10-07-2008, 11:30
A śliwowicy nie kupiłeś????? :o :o :o
Tej z półki w sklepie? Eeee... podobną mam u nas w Kauflandzie, poza tym po śliwowicy łeb n... że aż strach. 8)

adam_mk
10-07-2008, 11:36
Inne forum, ale temat podobny....
Też się bali, ze zaświecą!

http://ekowioska.pl/forum/viewtopic.php?t=230&highlight=radon

Adam M.

Bigbeat
10-07-2008, 11:41
A śliwowicy nie kupiłeś????? :o :o :o
Tej z półki w sklepie? Eeee... podobną mam u nas w Kauflandzie, poza tym po śliwowicy łeb n... że aż strach. 8)
Prawie robi różnicę ;)
Ta z Kauflandu jest znacznie droższa, i nie jestem w cale pewnie, czy równie dobra.
A że głowa boli - po winie nie boli? Zresztą, lepiej jak boli głowa, niż miałoby boleć coś innego.

10-07-2008, 11:53
... poza tym po śliwowicy łeb n... że aż strach. 8)
chaluparska - słowacka jest dobra, po niej nie n .... la

Bigbeat
10-07-2008, 12:35
brzoza dobrze gada - widać doświadczony, wie co dobre.
Ja tam uwielbiam śliwowicę.

adam_mk
10-07-2008, 18:01
Paschalna tez dobra...
Adam M.

Bigbeat
10-07-2008, 18:09
:o nie próbowałem :( :oops:

10-07-2008, 18:15
brzoza dobrze gada - widać doświadczony, wie co dobre ...

niom


:wink:

Bigbeat
10-07-2008, 18:21
Tak myślę, że trzeba będzie kiedyś może porównać doświadczenia i wyrównać wiedzę ;)

HenoK
10-07-2008, 20:26
Jak się okazuje było o tym głośno w wielu gazetach i TV. Pisała Gazeta Prawna, Wprost, Dziennik Zachodni. Patrz link:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080514/REGION/734460920

Mnie nie jest do śmiechu. :(
Płytki wybrałem właściwie nie dlatego, że były tańsze ale, że były ładne.
Z Cińskich rzeczy mam jeszcze umywalkę . Jest superowa. Żadna nasza fabryka nie produkuje takiego wzoru.

Wskaźnik f1 mówi o sumerycznej zawartości tych trzech pierwiastków.
Okazuje się, że nie tylko Chińczycy maczali w tym palce, ale także Sumerowie :lol: .