PDA

Zobacz pełną wersję : jak powinno się układać rury rozsączalnikowe w drenażu



robert8888
09-07-2008, 18:37
jak powinno się układać rury rozsączalnikowe w drenażu od oczyszcalni ekologicznej? Mam 48 mb drenażu w trzech nitkach. Rury mają nacięcia tak po przeciwnej stronie. Czy powinno sie je tak układać aby nacięcia były po bokach. Moze ktoś układał i podzieli się informacją.

AgaWus
09-07-2008, 19:52
My ułożylismy nacięciami po bokach. W końcu mają służyć do odprowadzenia wody. Jak da się nacięcia na górze i dole - to górne raczej nie maja jak działać, bo woda do góry nie popłynie... Przynajmniej taką przyjęliśmy logikę.

arkadius
09-07-2008, 21:17
U mnie też tez ułożyłe po bokach. Napewno dostałeś instrukcje montażu i zobacz jak się montuje.

robert8888
09-07-2008, 21:43
U mnie też tez ułożyłe po bokach. Napewno dostałeś instrukcje montażu i zobacz jak się montuje.
Dziekuje za odpowiedzi. Instrukcja faktycznie jest łącznie z ze schematami ale wlasnie brakowało tej "kropki nad i".

radek3p
09-07-2008, 21:45
My ułożylismy nacięciami po bokach. W końcu mają służyć do odprowadzenia wody. Jak da się nacięcia na górze i dole - to górne raczej nie maja jak działać, bo woda do góry nie popłynie... Przynajmniej taką przyjęliśmy logikę.

Jak da się nacięcia na górze i dole to mamy pewnosc ze po pewnym czasie dolne zostaną pozatykane przez jakieś "ustrojstwo"

Ułozenie naciec po bokach da nam pewnosc ze zadne "ustrojstwo" nie pozatyka nam tych na dole przez co dren nie będzie drożny

seblo
10-07-2008, 07:21
Właśnie kilka dni temu skończyłem montaż.
Dreny ułożone tak jak pisali "przedmówcy" z nacięciami po bokach.

Geowłókninę starałem sie układać zawijając boki w dół, ale nie wszędzie było to możliwe. Ciekawy jestem, czy zwracaliście na to uwagę. To niby szczegół, ale jak się zastanowić, to faktycznie z bokami do dołu mniejsze prawdopodobieństwo, że korzonki roślin dostaną się pod geowłókninę.

Czekam na opinię. Dzięki

robert8888
10-07-2008, 19:55
dziękuje za rady - dziś skonczyłem jedną nitkę drenażu. A przy okazji - to jednak ciężka robota