PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie ustawić LCD i jakiej wielkości ?



salmon969
09-07-2008, 21:23
W nie długim czasie będę instalował instalację elektryczną i rtv-sat .Gdzie waszym zdaniem powinien stać lub wisieć LCD i jakiej wielkości powinien on być do podanej wielkości salonu?
Do tego pewnie dam jakieś kino domowe a więc jeszcze gdzie powinno śię znajdować nagłośnienie .
Serdeczne dzięki za wszelkie mądre rady
http://images31.fotosik.pl/312/7ec35fae783823f9.jpg (www.fotosik.pl)

ghost34
09-07-2008, 21:36
Do takiego pokoju minimum 50 cali ja mam w pokoju 30m/kw 37cali i piszcze ze mały..a patrze na niego z około 5 metrów..( na poczatku myslałem ze za duzy ale to efekt przeniesienia z 29 cali)teraz uważam ze do mojego te 42 cale mogłyby byc śmiało..

Trociu
10-07-2008, 10:10
A przejrzyj proszę archiwum. Był podobny wątek nawet nie tak dawno, bo pamiętam ;)
Co do umiejscowienia - wysokości powieszenia - usiądź sobie wygodnie w fotelu i popatrz na ścianę. Tam gdzie będzie Ci się najwygodniej patrzyło umieść środek LCD.

salmon969
10-07-2008, 18:09
tak gdzieś to czytałem ale teraz nie mogę tego znaleść ale z tego co pamiętam to było to jakoś tak że 30cale to min 3m odległości od lcd i 50cali to min 5m itd

ola&tomek
10-07-2008, 18:59
My też się zastanawialiśmy gdzie umiejscowić telewizor, a okazało się, że to wcale nie było takie łatwe:
-ściana z kominkiem odpada (kominek gryzł by się z telewizorem);
- ściana z oknem balkonowym też;
a jeszcze musi to jakoś współgrać z miejscem na komplet wypoczynkowy.
U Ciebie wydaje się najbardziej włąsciwe miejsce wskazane w projekcie lub w prawym górnym rogu rzutu.

jamaju
10-07-2008, 19:56
tak gdzieś to czytałem ale teraz nie mogę tego znaleść ale z tego co pamiętam to było to jakoś tak że 30cale to min 3m odległości od lcd i 50cali to min 5m itd

Dokładnie tak:

"Prawidłowe ustawienie telewizora LCD ma kluczowe znaczenie dla jakości oglądanego obrazu i pełnej satysfakcji z nowego sprzętu. W związku ze wzrostem rozmiaru piksela wraz ze wzrostem przekątnej, konieczne jest zachowanie odpowiedniej odległości między ekranem a obserwatorem. Oglądanie obrazu ze zbyt małej odległości spowoduje, że widoczne bedą pojedyncze piksele. Zbyt duża odległość może spowodować zmęczenie oczu i mało wyraźny obraz. Zaleca się zachowanie proporcji od 4 do 5 długości przekątnej. Np. dla przekątnej 26' będzie to od 2,6m do 3,2m (1 cal to ok. 2,5 cm). Ponieważ zależność ta jest stała, wystarczy wstawić przecinek między cyfry oznaczające przekątną, aby uzyskać minimalną odległość oglądania, np. 32' – 3,2m, 36' – 3,6m itd. Dobrze jest upewnić się przed zakupem, czy możliwe jest zapewnienie wystarczającej odległości w miejscu, w którym ma być ustawiony telewizor. Nie ma wyraźnych zaleceń co do wysokości, z której powinno się patrzeć na ekran. Można jednak przyjąć, że pozioma linia wzroku powinna przebiegać na równi z wysokością ekranu lub nieco powyżej."
Źródło: http://www.topmarket.pl/porady_telewizory_lcd/

tuuska1
10-07-2008, 21:27
Mój salon -32m +otwarta kuchnia,Tv 40cal- przez trzy dni łzawiły mi oczy i bolała głowa- teraz wielkość telewizora wydaje mi się w sam raz ,ale naprawdę-jest w "czym" oglądać, poprzedni tv to 21 cal.

jacekp71
10-07-2008, 21:32
o kurcze ;-)
a mnie sie marzy 52" :lol:

salmon969
10-07-2008, 23:06
jamaju dzięki za info .
A jak to jest u was rozmieszczone i zainstalowane tv + kino ?

commor
11-07-2008, 13:34
Szukaj kolego bo już temat był wałkowany i to nie raz.....