PDA

Zobacz pełną wersję : Zalewanie stropu+schody



KasiaS
27-09-2003, 09:14
Witam,

Ostatni na mojej budowie mam nowego majstra - on mi powiedział że nie zalewa sięschodów wewnętrznych łącznie ze stropem, tylko powinno się kręcić z betonirki beton na schody. Mieliśmy lać strop dziś ale po decyzji jego szefa(głownego wykonawcy)który powiedział że schody i strop to całość i powinno się zalewać je razem przełożyliśmy lanie stropu na wtorek do momentu aż zrobią schody. I kto ma rację ? A może obaj bo już nie wiem. Mam takie problemy z tą budową a tu jeszcze taka rozbieżność opinii. Nie iwem czy ten główny to po prstu nie chce płacić dodatkowych pieniędzy za pracę(bo to jednak dłużej sięschodzi takie kręcenie z betoniarki) czy po prostu ma rację

pozdrawiam

automik
27-09-2003, 09:51
Mój kierownik za to jak najbardziej optuje za wylewaniem stropu ze schodami . Jakie plusy :
1. Szybkość ,
2. Jakość betonu ( w betoniarce trudno zrobić B25)
3. Dokładność i brak poszczególnych warstw (każda betoniarka na budowie innej jakości)

HenoK
27-09-2003, 11:25
Witam,

Ostatni na mojej budowie mam nowego majstra - on mi powiedział że nie zalewa sięschodów wewnętrznych łącznie ze stropem, tylko powinno się kręcić z betonirki beton na schody. Mieliśmy lać strop dziś ale po decyzji jego szefa(głownego wykonawcy)który powiedział że schody i strop to całość i powinno się zalewać je razem przełożyliśmy lanie stropu na wtorek do momentu aż zrobią schody. I kto ma rację ? A może obaj bo już nie wiem. Mam takie problemy z tą budową a tu jeszcze taka rozbieżność opinii. Nie iwem czy ten główny to po prstu nie chce płacić dodatkowych pieniędzy za pracę(bo to jednak dłużej sięschodzi takie kręcenie z betoniarki) czy po prostu ma rację

pozdrawiam
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zalewanie schodów razem ze stropem przy wykorzystaniu betonu z betoniarni.
Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że już następnego dnia po zalewaniu nie trzeba na piętro biegać po drabinie. :)

27-09-2003, 12:56
U mnie też schody były wylane razem ze stropem z betoniarki. Z powodów podanych wyżej. Pozdrawiam! Ivette

Drozdek
27-09-2003, 12:56
Oczywiście, że wraz ze schodami-oprócz zalet wymienionych wyżej dochodzi brak łączenia betonu na zbrojeniu (pręty ze stropu idą w schodach)

KasiaS
27-09-2003, 16:27
dzięki tak właśnie też zrobimy,

pozdrawiam