PDA

Zobacz pełną wersję : Idealny projekt dla rodziny 2+2+babcia



adaś32
09-07-2008, 22:39
Cześć

Zagadnienie tak jak zostało podane w temacie.

Jakie projekty zaproponowalibyście dla takiej rodzinki?

Działka szeroka 20 m.


Pozdrawiam

7point
10-07-2008, 08:27
Cześć

Zagadnienie tak jak zostało podane w temacie.

Jakie projekty zaproponowalibyście dla takiej rodzinki?

Działka szeroka 20 m.


Pozdrawiam

Podałes za mało informacji.
Jak duży to ma być dom, jaki dach,zm piwnicą?Parterowy czy z poddaszem itd itd
Napisz jak najwięcej informacji.

Pozdarwiam

adaś32
10-07-2008, 12:20
Domek mógłby być z użytkowym poddaszem (pokoje dla dzieci na górze?).

Na dole pokój dla babci , może sypialnia i salon + kuchnia i łazienka (wielkość taka bez przesady :) )

Częściowe podpiwniczenie na pom gosp i kotłownię, ale niekoniecznie.

Dach może być dwuspadowy, ale liczę na ciekawe podpowiedzi.

Pozdrawiam

reng
11-07-2008, 07:14
polecam ten: (nasz) http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

lub ten http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html - podobny ale większy. oba projekty posiadają fajne kotłownie, na paliwo stałe. nie trzeba budować piwnicy, co znacznie zmniejsza koszty. pokój nad garażem wychodzi spory, wszyscy odwiedzający mówią że jest najlepszy i nie warto marnować go na strych :) zatem mamy 4 spore pokoje na górze i 2 na dole, salon + gabinet, który można przerobić na pokój dla babci. w projekcie 49-12 dodatkowo jest przy tym pokoju łazienka, co dla babci na pewno byłoby dużym udogodnieniem.

z praktycznych rzeczy: warto zrezygnować z wykuszu, ale za to przedłużyć salon do poziomu kotłowni lub gabinetu, żeby tylna ściana była w jednej linii. żałujemy że tego nie zrobiliśmy. druga sprawa to niektórzy rezygnują z korytarzyka - przejścia do pokoju nad garażem i wtedy powiększa się ten mały pokój naprzeciw łazienki, a wejście robią przez łazienkę. wtedy nad garażem można zrobić pralnię. my zostawiliśmy korytarzyk, kiedyś może ktoś będzie używał tego pokoju i przechodzenie przez łazienkę nie byłoby wygodne.

jeśli chodzi o szerokość działki, to bez garażu dom powinien się zmieścić, ew. trzeba by zmienić ustawienie...

piwona
11-07-2008, 08:48
Chyba rzeczywiście w-49.12 z pracowni Dobreprojekty. Linku nie podaję, bo jest w poście powyżej. Buduję ten domek i jestem w identycznej sytuacji- 2+2+ babcia. Babcia dostała pokoik na parterze z łazienką i wyjściem na taras. W pomieszczeniu pod schodami zrobiliśmy też dla niej mini-kuchenkę.

adaś32
11-07-2008, 11:42
Zapytam dość przewrotnie (bo wszystko jeszcze przed nami) czy nie jest

wygodniej mieć swoją sypialnię jednak na parterze?

Pozdrawiam

piwona
11-07-2008, 14:17
Pewnie że wygodniej :wink: . Okazałam się jednak altruistką i nie każę babci drapać się po schodach. Zwłaszcza, że w moim przypadku więcej już za mną niż przede mną więc i babcia swoje latka ma.

adaś32
11-07-2008, 14:24
:oops:

Nie o to mi chodziło.

Myślałem, by zmieścić na parterze i pokój dla babci i dla nas.

Dlatego może lepsze jest częściowe podpiwniczenie, by zyskać miejsca na parterze? Na ten dodatkowy pokój.

Pozdrawiam

piwona
11-07-2008, 18:43
Ciężko znaleźć projekt z 2 sypialniami na dole no i żeby jeszcze nie miał 250mpu. Ja przeniosłam kotłownię do garażu i tak wygospodarowałam drugi pokój na dole. Życzę owocnych poszukiwań. Pozdrawiam.

mea
26-07-2008, 18:40
Moze w tym wypadku lepiej pomyslec o parterowce zamiast uzytkowego poddasza ... bo faktycznie salon z jadalnia kuchnia i dwa pokoje na dole i nad tym jeszcze poddasze ... lekka przesada w powierzchni ...

zainteresowalo to mnie bo jestem w podobnej sytuacji - 2+2(w planach) i babcia ...
w sumie zawsze lepiej niech babcia bedzie sobie zyla na dole a my z cala rodzinka na gorze ... pewien podzial pokoleniowy nie jest bezzasadny :)