PDA

Zobacz pełną wersję : CZY POTRZEBNY JESZCZE KIEROWNIK!!!



maniekmach
27-09-2003, 19:47
Kupiłem dom w stanie surowym otwartym.Mam wszystkie dokumentacje i dzienniki budowy.Chodzi mi o to czy jeszcze muszę mieć kierownika budowy,do jakiego etapu jest on potrzebny.Rozmawiałem z tym kierownikiem co prowadził budowę i mam wrażenie że chcę jeszcze pare groszy uszczypnąć.Poprzedni właściciel mówił ,że kierownik przyjoł już swoje hionorarium do odbioru.Do kiedy taki człowiek jest potrzebny?.

Wakmen
27-09-2003, 20:27
Jeżeli odbioru domu nie było to 9a chyba nie było), niestety, kierownik budowy jest obowiązkowy. Co się zaś tyczy, czy będzie to nowy czy stary kierownik to wydaje mi się, że niestety nowy. Tamten podpisywał umowę z poprzednim inwestorem a nie z Tobą.

jarpol
27-09-2003, 21:07
Kupiłem dom w stanie surowym otwartym.Mam wszystkie dokumentacje i dzienniki budowy.Chodzi mi o to czy jeszcze muszę mieć kierownika budowy,do jakiego etapu jest on potrzebny.Rozmawiałem z tym kierownikiem co prowadził budowę i mam wrażenie że chcę jeszcze pare groszy uszczypnąć.Poprzedni właściciel mówił ,że kierownik przyjoł już swoje hionorarium do odbioru.Do kiedy taki człowiek jest potrzebny?.

Jesli kupiles budowe to obowiazuje cie pozwolenie na budowe poprzedniego inwestora. W tym temacie nic sie nie zmienia.Natomiast kierownik budowy zawiera z nowym inwestorem zobowiazanie.Mozna od tego uciec gdy zostalo to zapisane w akcie notarialnym kupna.Przy tego rodzaju tranzakcjach nalezy zawsze korzystac z podpowiedzi kierownikow budow oni sa dobrze zorientowani jak pomniejszyc koszty budowy.Jesli nie korzystasz z doswiadczen ludzi ktorzy zjadli zeby na budowie to skutek jest taki jak w twoim przypadku zaplacisz jeszcze raz i to obojetnie jakiego wybierzesz kierownika budowy. A jest on potrzebny do momentu sporzadzenia wniosku o zamieszkanie i potem otrzymasz decyzje.

sanipro
27-09-2003, 22:00
Przed rozpoczęciem robót należy pamiętać o załatwieniu jeszcze jednej sprawy, to jest o przeniesieniu tej decyzji pozwolenia na budowę na rzecz obecnego właściciela. Jeżeli rozpoczniesz roboty bez przeniesienia, będzie to samowola.
Można to załatwić zgodnie z Art. 40. Prawa Budowlanego.
1. Organ, który wydał decyzję, określoną w art. 28, jest obowiązany, za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana, do przeniesienia tej decyzji na rzecz innego podmiotu, jeżeli przyjmuje on wszystkie warunki zawarte w tej decyzji oraz złoży oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2.
2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych, o której mowa w art. 51 ust. 3.
3. Stronami w postępowaniu o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę lub o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych są jedynie podmioty, między którymi ma być dokonane przeniesienie decyzji.