PDA

Zobacz pełną wersję : beton na taras



kama100
12-07-2008, 13:10
W umowie z wykonawcą mam równiez wykonanie tarasu ( 20 cm wysokości ) i schodów. Nie jest sprecyzowane czy z betonu z betoniarni czy rozrabianego w betoniarce. Mój wykonawca chce z betoniarni bo wiadomo szybciej. Powiedział, że nie będzie się bawił z betoniarką i przy kalkulacji umowy tego nie uwzględniał. Do tej pory sam nie rozrabiał betonu bo do fundamentów, wykusza i na podciągi kupowałam gotowy. Nawet silkę kleili na zaprawę cienkowarstwową, ale niestety moje koszty sa znacznie wyższe. Doradźcie czy jest różnica w jakości betonu z betoniarni a rozrabianego w betoniarce ( kiedyś przecież tylko tak się robiło ) i jak byście postąpili na moim miejscu

Atomic
12-07-2008, 21:18
Wszystko zależy od betoniarni, jakie znajdują się w Twojej okolicy.
U mnie po każdym zamówieniu przychodzi pocztą do domu certyfikat jakościowy, więc wiem co jest lane :D .
Tak samo jest z betonem kręconym na budowie. Majster też może mieć gorszy dzień i pomylić proporcje.

kama100
12-07-2008, 22:28
Na kupowany dotychczas beton tez miałam certyfikat tylko cena jest nieporównywalna B 20 290 + 22% Vat

edde
12-07-2008, 22:34
to może poszukaj tańszej betoniarni, dość wysoka ta cena, osobiście wolałbym beton z gruchy a nie z betoniarki (i jeśli mam możliwość to wybieram gruchę), lepszy B15 z gruchy niż "B20" z betoniarki...

fotograf
12-07-2008, 22:58
U mnie po każdym zamówieniu przychodzi pocztą do domu certyfikat jakościowy, więc wiem co jest lane :D .


dobre ;) ale żeby było prawdziwe, musiałbyś tam pilnować, czy próbka do badań i Twój beton mają coś wspólnego

Atomic
12-07-2008, 23:26
U mnie po każdym zamówieniu przychodzi pocztą do domu certyfikat jakościowy, więc wiem co jest lane :D .


dobre ;) ale żeby było prawdziwe, musiałbyś tam pilnować, czy próbka do badań i Twój beton mają coś wspólnego
Może i dobre, ale...
Badania przeprowadza niezależna firma i choć wiem, że firmy mogą się miedzy sobą ugadać, to i tak zawsze coś.

lepszy B15 z gruchy niż "B20" z betoniarki...
Nawet nie myśl o ukręceniu B20 w betoniarce, bo to nie możliwe.

edde
13-07-2008, 07:45
......

lepszy B15 z gruchy niż "B20" z betoniarki...
Nawet nie myśl o ukręceniu B20 w betoniarce, bo to nie możliwe.

właśnie o tym mówię, dlatego też jest cudzysłów, było na forum też już sporo o uzyskiwanych "klasach" betonu z betoniarki...
co oczywiście nie zmienia faktu że na taki obiekt jak taras zarówno jeden jak i drugi beton będzie OK, kwestia dogadania się z wykonawcą i przeliczenia kosztów (jeśli beton w twojej okolicy jest tak drogi to może i żwir, piach i cement też i może zacząć się nie kalkulować betoniarka, do tego dochodzą warunki lokalne czyli choćby to czy masz gdzie na działce wysypać żwir i piach, robić beton itp) , weź pod uwagę że do tarasu nie potrzebujesz raczej B20, B15 w zupełności wystarczy, powinien być tańszy

kama100
13-07-2008, 10:19
Najtaniej B15 mogę dostać po 230 netto. Oczywiście + grucha 120/h. Piasek 12,20/t żwir 15/t transport 120 za 25 t cement 460/t z transportem. Takie są ceny u mnie. Ze składowaniem nie ma problemu, tylko jak przekonać wykonawcę.

jacekp71
13-07-2008, 13:28
bardziej bym sie skupil na dobrym przygotowaniu podloza .... dobry piasek, zageszczony,izolacja, boki tarasu zaglebione, wykonane zbrojenie, wystarczy poskrecac cos z tego co zostalo na budowie,
wtedy spokojnie wystarczy i B10 (byle z betoniarni, ktora rzeczywiscie doatarczy B10 ;-)) ....

edde
13-07-2008, 17:46
Najtaniej B15 mogę dostać po 230 netto. Oczywiście + grucha 120/h. Piasek 12,20/t żwir 15/t transport 120 za 25 t cement 460/t z transportem. Takie są ceny u mnie. Ze składowaniem nie ma problemu, tylko jak przekonać wykonawcę.

to gruchy u Ciebie są na godziny ? :o czy piszesz może o pompie, która do tarasu wydaje sie być raczej zbędna

kama100
13-07-2008, 21:05
Tak zarówno betoniarka jak i pompa jest na godzinę (od wyjazdu z betoniarni do powrotu ), tylko pompa jest dużo droższa i wiem, że w przypadku tarasu zbędna. Thomas beton nie liczy za transport, ale beton jest tam dużo droższy. Kupowałam u nich na fundamenty i podciągi. Myslałam, że wszędzie jest na godzinę.

Atomic
13-07-2008, 21:37
. Myslałam, że wszędzie jest na godzinę.
No coś Ty. U mnie na godzinę jest tylko pompa. Grucha bierze jednorazowo od kilometrów. Maja budowa oddalona jest od betoniarni około 10km i za dojazd zapłaciłem 80zł.

edde
13-07-2008, 21:57
u mnie miejscowe betoniarnie (miasto powiatowe) nie liczą nic za transport (bo na terenie miasta) a nikt nie słyszał o opłacie za godziny, grucha przyjeżdza i mogę go choćby sam taczką wozić po działce aż wyładuję gruchę ;) w odległym o 40km mieście wojewódzkim betoniarnie np. Thomas i inne też nie liczą za h a za km przy transporcie (ceny betonu są całkiem przystępne, beton na porządnym kruszywie, tyle że koszt transportu niemały, no i na miejscu to mogę zamówić choćby 1m3 betonu a z thomasa całą gruchę trzebaby było 9m3, bo mniej to transport by zabił koszt betonu), oczywiście pompy na h to norma, choć niektóre firmy koszt pompy wliczają w m3 betonu, albo jest stała opłata za kurs w dane miejsce

Lesheck
13-07-2008, 22:27
Wg moich wyliczeń beton robiony w betoniarce kosztował mnie chyba więcej niż "z gruchy" Na 1m3 potrzebne było 400kg cementu = 180zł plus (nie pamiętam ile dokładnie kamyczków) po 85zł/tona. A beton B20 z transportem= 250zł nettto.

kama100
14-07-2008, 09:40
Przekalkuluję to jeszcze raz dokładnie. Podzwonie po betoniarniach, może uda mi sie cos załatwic z kosztami transportu. Ciekawe bo dotychczas wszystkie betoniarnie w okolicy gruszkę liczyły za godzine ( sprawdziłam to jeszcze raz bo już zwątpiłam ).
Pozdrawiam