PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI EKOLOGICZNY PIEC WEGLOWY?



enzo 30
28-09-2003, 17:33
Czy ktos uzytkuje piec weglowy-samozasypowy( na groszek)? Zastanawiam sie nad takim piecem, interesuja mnie 3 firmy- HEF,FIRMA Z RUDY SLASKIEJ nie znam nazwy i któraś z Pleszewa jest ich kilka. Moze ktos sie podzieli dobrymi i złymi radami? :D CENOWO WSZYSTKIE SA ZBLIZONE,CZY WARTO KUPIC Z DODATKOWYMI RUSZTAMI( HEF)?

jgk211
28-09-2003, 17:41
Polecam tylko kocioł z Kotły-Żywiec. Rewelacja!!!!

HenoK
28-09-2003, 17:56
Czy piec węglowy może być ekologiczny ?
Czy nie jest to nadużywanie tego słowa ?

Grzegorz63
28-09-2003, 18:26
Czy piec węglowy może być ekologiczny ?
Czy nie jest to nadużywanie tego słowa ?
Zgadzam się w zupełności. Ekologiczne źródła energii to wody geotermalne, elektrownie wiatrowe, wodne, fale morskie itp. Z tego wynika, że również nowoczesny kocioł spalający gaz nie jest urządzeniem, które zasługuje na miano "ekologicznego". No, ale jeżeli ktoś będzie się upierał, że kocioł spalający gaz jest urządzeniem ekologicznym, to również tak samo należy traktować nowoczesne kotły węglowe, których producenci dysponują m/inn takimi certyfikatami:

http://www.spyra.pl/certyfikaty/certyfikatnaznakbezpieczens.jpg

http://www.spyra.pl/certyfikaty/opiniaichpw.jpg

http://www.spyra.pl/certyfikaty/swiadectwobadanekologiczpcb.jpg

marcinos
29-09-2003, 11:45
Radze szukac producenta ktory ma zeliwny wymiennik ciepla .

enzo 30
29-09-2003, 17:58
Macie racje co do tej ekologii!! ale nie mam innego wyjscia i jedynie taki piec moge zamontować, ale dzieki za zainteresowanie tematem.
Moze ktos cos wiecej o tych piecach napisze?!

krzy
23-03-2004, 11:58
Czy w jakiś sposób można porównać emisyjność kotłów na groszek z kotłami na gaz i olej? Emisyjność kotłów na groszek jest podana powyżej. Brakuje tylko emisyjności kotłów na olej i gaz.
Krzy.

Slawek :)
23-03-2004, 12:20
Enzo, ja mam hefa od listopada.
Kupiłem bez dodatkowego rusztu z dwóch powodów.
1. Instalator (wskazany przez producenta) ostrzegał, że teoretycznie po każdym użyciu paleniska uniwersalnego należałoby wyczyścić cały kocioł.
2. Z paleniskiem uniwersalnym, które zagraża zagotowaniem wody, kocioł można wpiąć wyłącznie w otwartą instalację. Wbrew polskiej normie mam kociołek wpięty w instalację zamkniętą z rozbudowaną grupą bezpieczeństwa...

Co do Hefa, to mogę powiedzieć, że piec jest dbale wykonany, zarówno jeśli idzie o spawy, jak i materiały wykończeniowe (np. farba). Z mankamentów należy wymienić uszczelkę w dolnej wyczystce, która się po pierwszym otwarciu wykruszyła się.
Radzę poszukać instalatora, który specjalizuje się w takich kociołkach i wie, jak zrobic automatykę sterującą. Ja u siebie, po ostatecznym doregulowaniu różnych parametrów jestem zadowolony. Jedną z rzeczy, którą zweryfikowała eksploatacja - jest okres pomiędzy czyszczeniami kotła - niezależnie od węgla ok. 5 tygodni (nieźle się można przy tym ubrudzić :) ). Aha, oczywiście jak przy każdym kotle na węgiel, należy pamiętać o smutnej konieczności wyrzucania popiołu (u mnie raz na załadunek węgla).
Pozdrowienia

Bio
23-03-2004, 14:43
Grzegorz 63.Nic dodać do tego co przedstawiłeś.Gratulacje :)

nexus6
23-03-2004, 15:38
Cześć
Mam kocioł z Żywca już 2 lata. :D
Jestem z niego zadowolony zero poblemów. Dobre zabezpiecznie przed spaleniem silnika podającego węgiel (sprzęgło ślizgowe - gdy trafi się jakiś duży kawałek węgla zrywa 2 śruby i jest OK wystarczy wymienić 2 srubki M3). Piec trzeba czyścić dość regularnie ale dzięki temu jego sprawność jest wysoka.
Dom 182 m2. piec pracuje na 2 obiegi wody bierząca i CO. Obieg wody zamknięty + rozbudowane zabezpieczenia.
Tylko niech nikt nie grzebie przy cenach węgla :evil:

misiu36100
06-07-2012, 21:42
Posiadam w użytku piec na węgiel typu groszek z podajnikiem ślimakowym .Ten piec spala prawie wszystko co wydziela się w czasie spalania z węgla.Z komina wydostaje się bardzo mało dymu,trzeba chwilę się przyglądać żeby zobaczyć że coś się wydostaje.Dla porównania jak sąsiad zaczyna rozgrzewać zwykły piec CO na noc to zakopcone jest wszędzie.Nie mam zamiaru grzebać w tych cenach.:P Za miech zakładam piec z podajnikiem szufladkowym na miał od firmy Spyra,będę sobie taniej hajcował.

lukep3
06-07-2012, 22:04
ekologiczny piec węglowy hehe