PDA

Zobacz pełną wersję : agregat prądotwórczy



aanna
28-09-2003, 19:08
Na mojej działace nie ma doprowadzonego prądu a okres oczekiwania na przyłącze wynosi do 2 lat
Czy mogę wybudować dom bez prądu ?
Może ktoś budował dom z agregatem prądotworczym i podzieli się na forum z doświadczeniem?

_ZBYCH_
28-09-2003, 20:10
Mam dwóch klientów, którym firma budowała domy zasilając plac budowy z agregatu, ale to są domy budowane w technologii szkieletu drewnianego. Jeden klient już ma prąd, ale tylko budowlany (5kW).
Drugi klient ma wykończony dom, a prądu nie ma - czeka, aż wybudują stację trafo! System alarmowy ma zasilany z akumulatorów (bo wykończony dom przecież trzeba jakoś chronić, tym bardziej, że stoi na odludziu). Co dwa dni musi biedaczek jeździć wymieniać akumulatory :( , ale nie ma innego wyjścia.

Monopolista (energetyka) górą! Co za kraj :-? .

gg
29-09-2003, 07:28
U mnie jest jeszcze gorzej niż u Ciebie aanna.
Też nie mam prądu, Stoen doprowadzi mi, owszem , ale za trzy lata. Mogą mi wykonać przyłącze budowlane, ale podali mi taką cenę, że złapałam się za głowę.
Najśmieszniejsze jest to, że główna droga z linią jest oddalona od działki o niecałe 200m.
Ale wracając do tematu agregatu, mam zamiar postawić cały stan surowy przy pomocy agregatu. Żeby było śmieszniej kupno agregatu (dobrego) wychodzi mi taniej niż przyłącze budowlane.
Aanna poszukaj na forum, jakiś czas temu ten temat był poruszany.Parę osób budowało się z agregatem i nie narzekali.

_ZBYCH_
29-09-2003, 13:16
Przypadkiem wpadło mi w oko:

http://allegro.pl/show_item.php?item=16484594

Honorata
30-09-2003, 15:59
Ja mam termin przyłączenia wyznaczony na czerwiec 2004. dodam ze prad mam w działce,tzn. kabel pod ziemią, chodzi o kilka metrów kabla pod ziemią i skrzynkę! Na szybko, pracownicy zakładu "prywatnie" zawołali 3 tys zł, ale nie dam im skur....zarobic na lewo. W normlanym trybie zapłacę połowę tego. Teraz na budowie buduje na prądzie sąsiada :)), Myślałam tez o agregacie, który kosztuje ok. 3 tyś.