PDA

Zobacz pełną wersję : Pianka uszczeliająca - wycinać?



ambaran
29-09-2003, 07:46
W przyszłym tygodniu będą u mnie wstawiane okna.
Sciana ma być dwu-warstwowa 24BK + 15styrop. W chwili obecnej jest tylko BK a ocieplenie będzie robione na wiosnę ( może styropian pod koniec roku stanieje). I tu dochodimy do właściwego ptyania. Co zrobić z pianką uszczelniającą na zewnątrz budynku? Wyciąć i zabezpieczyć? Jak? A może lepiej zostawić tak jak będzie i wyciąć dopiero w momencie ocieplania?

Dzięki za uwagi,
Marcin

pchelek
29-09-2003, 08:09
Jak za długo będzie odkryta to od promieniowania słonecznego zacznie się kruszyć. Lepiej obetnij na równo [nożem] i posmaruj silikonem [zamknięcie porów]. Dobrze byłoby też osłonić od słońca - jakąś taśmą. Pamiętaj tez o odklejeniu folii ochronnej z ram okien [jak są z PVC]. Folia potrafi się tak przykleić, że żadna siła jej potem nie oderwie.

pitbull
29-09-2003, 08:41
Piekny podpis pod nickiem - nie za ogolny? :P

pchelek
29-09-2003, 09:32
cześć pitbull - o mnie chodzi ? - bo tego "podpisa" pod moim nickiem to mi przypisali odgórnie administratorzy z czego zbyt zadowolony raczej nie jestem. To jest piękne ale i zobowiązuje.
Wolę być jak ty - łagodny i spokojny a/co jak ugryzie to na wylot - jak to pitbull. Autorze płodny zbiżasz się do 3000!!!!!!!!!!! wypowiedzi - jak to robisz - nie śpisz chyba i internet masz na stałe chyba wszczepiony.
Pozdrawiam

pitbull
29-09-2003, 10:16
Oczywiscie ze spie :) "Nic co ludzkie nie jest mi obce"
To juz rozumiem i wiem skad sie wzial podpis. Moja wada jest to, ze lubie rozumiec :lol: a jak nie rozumiem to pytam. I to stad a nie bynajmniej z checi scierania siekaczy.
Milego dnia.

ambaran
29-09-2003, 10:29
Do pchełek.

Dzięki. Okna będą PCW z Radomia :wink: