PDA

Zobacz pełną wersję : odlesienie działki, zagmatwana sprawa z dokumentami...



hellboy
15-07-2008, 15:12
Witam
Jako, ze to moj pierwszy post, pragne wszystkich przywitac :)
Zaczynam swoja przygode z dzialka, byc moze z budowa i niestety pojawiaja sie problemy...
Dzialka ma 2 ha, posrodku dzialki stoi budynek (bez dachu, po ogledzinach fachowcow mury sa w dobrym stanie), do budynku jest doprowadzone przylacze energetyczne. Z wypisu gruntow (wypis robilem 4 tygodnie temu) wynika, ze 0,4ha to grunty rolne, 0,04 - mieszkalne, 1,59 - las. Wszystko ladnie pieknie :), podjechalem do Urzedu Gminy po plan zagospodarowania, kierownik referatu powiedzial, ze wg jego map i danych na tym terenie jest tylko i wylacznie las, poprosil, zebym podjechal jeszcze raz do Starostwa, do ewidencji gruntow i sprawdzil ta konkretna dzialke. Nieswiadomy co czynie, poprosilem o dokladne sprawdzenie i okazalo sie, ze w roku 1977 wlasciciele poprosili o przeklasyfikowanie gruntow ornych i mieszkaniowych w grunty lesne, co tez uczyniono, natomiast nie naniesiono tych zmian w dokumentach. W starostwie powiedziano mi, ze zgodnie z dokumentami, do ktorych sie dogrzebano (niestety na moja prosbe), 2 ha dzialki od teraz stanowaia grunty lesne.
Czy macie drodzy forumowicze jakies pomysly jak to mozna odkrecic, ewentualnie jak "odlesic" kawalek tej dzialki, zeby postawic sobie tam np "garaż" ;>

pozdr.

mynia_pynia
15-07-2008, 19:15
Geodety ci trzeba.
Albo jest ktoś taki jak klasyfikator gruntów - ale to jak sama nazwa wskazuje do określenia klas np. R IIIb

A nie powiedzieli ci w starostwie co nalezy zrobić?

mynia_pynia
15-07-2008, 19:18
Skoro na działce nie ma lasu - a rozumiem z postu że na dużym kawałku go nie ma to tylko nalezy stwierdzic stan faktyczny, pomierzyć zakres użytków - ale szczerze nie wiem jak wyglada ta procedura, bo nigdy sie tym nieinteresowałam.

oskar0259
15-07-2008, 22:24
Nie czytając myni_pyni odpowiedziałem coś w innym wątku ("decyzje...").