PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana grubości ścian zewnętrznych



Oceanos
19-07-2008, 23:23
Witam serdecznie.
Mam taki problem ze ścianami.
Mam już wydane pozwolenie na budowę - po prawie 14 miesiącach od początku gromadzenia kwitów. Nie mam jeszcze kierownika budowy i jeszcze nie rozpoczynam budowania.
Ale.
W projekcie domu mam ścianę fundamentową 25cm z bloczków betonowych i później scianę z porothermu 25 cm plus docieplenie styropianem 15 cm.
Czyli razem 40cm ściana. Teraz wyszło, że chciałbym zamienić tą ścianę dwuwarstwową na jednowarstwową - zona nie toleruje styropianu - na porotherm 38 cm plus tynk to byłoby 40cm.
Czy można postawić na ścianie fundamentowej 25 cm - - pustak ceramiczny 38cm z nawisem po bokach po 6,5 cm, albo 13 cm na zewnątrz zamiast tego docieplenia. Czy takie zmiany może wprowadzić kierownik budowy lub np. odwrócenie bloczka fundamentowego w poprzek.
czy takie zmiany wiążą się z - nie wiem zmianą pozwolenia na budowę - albo jakimś aneksem do pozwolenia czy wcale nie zgłasza się tego.
Poproszę o opinie lub porady.
Pozdro

edde
20-07-2008, 08:01
......... - zona nie toleruje styropianu - ............

:lol: :lol: :lol:

panda
20-07-2008, 09:26
......... - zona nie toleruje styropianu - ............

:lol: :lol: :lol:

Najlepiej byłoby zmienić żonę - wyjdzie taniej niż do końca życia becelować dużą kasę za ogrzewanie :lol:

Oceanos
20-07-2008, 09:45
No może trochę przesadnie , po prostu. Nie lubi styropianu na budynku.

czandra
20-07-2008, 10:23
Ciekawy przypadek. Z reguły inwestor chce ziększać grubość ocieplenia, a ty chcesz z niego zrezygnować. Jeżeli decydujesz się na ścianę 1 warstwową, to polecam ci zatem zmianę materiału z porotermu na beton komórkowy. Najlepiej zastosować jakieś systemowe rozwiązanie, bo ono zagwarantuje ci najmniejsze straty ciepła. Porządne firmy produkujące BK mają to w ofercie - nadproża, wieńce, płyty balkonowe. Jeżeli wykonasz wszystko poprawnie, to będziesz miał bardzo ciepły dom, jak na ścianę 1W. Mój sąsiad buduje aktualnie ścianę 1W z ceramiki i z tego co widzę, to jest masakra. O takiej dokładności i rozwiązaniach jak przy BK można zapomnieć, a to potem wszystko wpływa na koszty eksploatacji domu. Koszty budowy w obydwu przypadkach będą bardzo podobne.

jajmar
20-07-2008, 11:17
No może trochę przesadnie , po prostu. Nie lubi styropianu na budynku.

To możesz ociepic wełną. Pomysł zamiany conajmniej dziwny, przelicz o ile wzrosną koszty grzania. Żona szybko polubi styro. :)

beton44
20-07-2008, 11:59
Najprostsze rozwiązanie będzie takie:

1. buduje się dom taki jak w projekcie ściany 25 cm

2. wysyła się żonę na wczasy/sanatorium/do teściowej/ na 2 tygodnie

3. w te 2 tygodnie oblepia się ściany styropianem/wełną
i przykrywa warstwę ocieplenia tynkiem

4. żona wraca i nie widzi styropianu - uczulenie się nie włącza :-?

Oceanos
20-07-2008, 12:29
Dobre rozwiązanie.
Wszystko wskazuje na to że jednak ten styropian chyba zostanie, według waszych rad. Myślałem że ten pustak 38cm załatwi sprawę ciepłochronności.
Jeśli zastosować porotherm 25cm plus styropian, to jeszcze się zastanawiam czy nie pustak U-220 lub Max.

beton44
20-07-2008, 12:49
Jak się zastanawiasz to ja Ci podrzucę coś najlepszego:

http://www.wasik.pl/dsc04390.jpg

pustak betonowy - materiał ładny mocny łatwy w układaniu
każda ekipa sobie poradzi...

jacekp71
20-07-2008, 16:54
Jeśli zastosować porotherm 25cm plus styropian, to jeszcze się zastanawiam czy nie pustak U-220 lub Max.

weż co tansze, jak docieplisz styropianem, to detale pustaka przestaja mniec znaczenie ;-)

czandra
20-07-2008, 20:25
Dobre rozwiązanie.
Wszystko wskazuje na to że jednak ten styropian chyba zostanie, według waszych rad.

Mądry wybór.