PDA

Zobacz pełną wersję : okna drewniane a malowanie ???



kret
30-09-2003, 09:31
Jestem prawie :roll: całkowicie zdecydowany na okna drewniane Stolarki Wołomin, jednak niepokoi mnie jeden szczegół - na forum piszecie że okna drewniane trzeba malować;
znajomy sprzedawca zapewnia mnie że okien tzw. Lazurów (z widoczną fakturą drewna) nie trzeba malować - są pokryte lakierem bezbarwnym kilkakrotnie; malować wg niego trzeba tylko białe lub kolory pokryte farbami kryjącymi;
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Bo jeśli trzeba je malować to biorę PCV... :roll:

księgowa
30-09-2003, 09:49
Wszystkie okna drewniane po kilku latach trzeba będzie malować. Częstotliwość zależy od warunków atmosferycznych jakim dane okno będzie poddawane. Im ciemniejsze okno tym bardziej będzie narażone na wysokie temperatury. Okno piwniczne natomiast będzie się szybciej brudziło a jeszcze isniejąca wilgoć spowoduje, że jako pierwsze będzie się nadawało do malowania. Mimo tego mam drewniane (wg. mnie plastiki same przyciągają brud-popytaj użytkowników) porządne drewniane okna wytrzymają 50 lat - wiem bo w obecnym mieszkaniu nie były wymieniane od wojny. Co do plastików nie chcę wywoływać następnej burzy - każdy wybiera to co mu się bardziej podoba :wink:.

30-09-2003, 09:53
Konserwować i malować zgodnie z instrukcją producenta.

kret
30-09-2003, 10:34
a czy plastików w okleinie drewnopodobnej NIGDY nie trzeba będzie malować czy konserwować ???

30-09-2003, 10:43
a czy plastików w okleinie drewnopodobnej NIGDY nie trzeba będzie malować czy konserwować ???
Malować nie. Koserwować tak.

wariat
01-10-2003, 00:44
niestety handluję oknami i plastiki przeważaja drewno o 100%.ale każdy ma sowje zdanie które jest zmieniane przez takich jak ja.pozdr