PDA

Zobacz pełną wersję : droga dojazdowa



zwirek73
21-07-2008, 19:17
Witam.
Mam pewien problem. Moja działka jest bardzo dluga i dość wąska ok.160 x 23m.
Tym krótkim końcem graniczy z drogą publiczną. Chcemy z sąsiadami wytyczyć wspólną drogę prostopadłą do ulicy szeroką na 5m( po 2,5 m) od każdego.
Wszystko się ukladało po naszej myśli projekt podzialu zakłada że w sumie będzie 7 dzialek ale z nowej drogi musialoby korzystać tylko 5. Okazuje sie ,że na końcu drogi musi być zawrotka 12,5 x 12,5m. To spowoduje ,że najładniejsza dzialka będzie miala ksztalt wielokąta i 16 -17m szerokości. Czy jest jakieś wyjście z tej sytacji?.

margarytka
21-07-2008, 19:22
A drugim krótkim końcem z czym graniczy Twoja działka ?

zwirek73
23-07-2008, 14:02
Dzięki za zainteresowanie.
Drugim końcem graniczy z inną dzialką. Ale nasza droga czy dzialka dostępowa nie ma kończyc się równo z dzialkami , z ktorych ma być wytyczona, ma się skończyćprzed ostatnimi dwoma dzialkami. Przeslałbym projekt ale nie wiem jak :oops:[/img][/list][/code]

adlerdarek
23-07-2008, 15:10
Ciekawe - miałem prawie podobny problem, ale gmina przy podziale działki zgodziła sie na drogę o szerokosci min. 10 m, czyli po 5 metrów od .....Ponoc zgodnie z przepisami przy drodze węzszej nie ma mozliwości zaprojektowania/przeciagniecia mediów ....
I teraz pytanie do wtajemniczonych -w jakich przypadkach mozna ustanowic drogę o szerokosci 5 m a w jakich nie...????
DA

margarytka
25-07-2008, 19:25
Zwirku szerokość drogi jest również uwarunkowana względami pożarowymi co zapisano w rozporządzeniu http://www.road.pl/drogi_ppoz.htm. Może ten link będzie pomocny w znalezieniu rozwiązania :)