PDA

Zobacz pełną wersję : poprzebijana papa pomiędzy chudym a laną ścianą



tryllu
21-07-2008, 20:26
Żeby prosto poustawiać dosyć krzywe szalunki systemowe Peri ekipa nabiła w chudziak przykryty już papą fundamentową 10cm kawałki prętów stalowych fi 12mm do których potem dociskali w dole płyty szalunkowe kantówkami (pręty stanowią ograniczenie żeby blaty w dole były równo). Tak jest co 2m na całym obrysie domu przy zewnętrznej krawędzi blatów.

I tak się zastanawiam, czy te dziury/pręty (bo w końcu to jest przebicie izolacji poziomej) czymś nie zaklajstrować. Np. zagruntować gruntem asfaltowym i długim pędzlem (bo ściany zamknięte) zachlapać to naokoło masą uszczelniającą asfaltową (albo szpachlówką asfaltową)?

Ściany będą lane z B20 i oczywiście wibrowane. Dom niepodpiwniczony.
Czy może olać temat? Albo zalać z dodatkiem W8? :-?

edde
21-07-2008, 21:47
ja bym olał, chyba ze pod ręką masz akurat ten lepik to pomazać możesz, nie zaszkodzi (za to jak szalunki im mazidłem pobrudzisz to się pieklić pięknie potem będą), gdyby to były ściany piwnicy to inna sprawa, a tu to tylko przypilnuj aby izolacja pozioma na ścianach fundamentowych i chudziaku była porządnie wykonana i tyle

A_dam
21-07-2008, 22:12
Nie znam się na tym. Szukam podobnych tematów, ale wydaje mi się, że Ty sam sobie szukasz problemów. To moje (laika) zdanie.