PDA

Zobacz pełną wersję : Nieiniekcyjne osuszanie budynku - proszę o fachową poradę !



Neo23
21-07-2008, 21:26
Witam,
Chciałem zapytać o metody osuszania budynków.
Czy metoda firmy Aquapol ma faktycznie sens i czy ktoś ma doświadczenie w jej skuteczności. Działanie: System AQUAPOL działa wyłącznie z wykorzystaniem pól nas otaczających (pole grawitacyjne i magnetyczne ziemi). Metoda grawomagnetyczna. Brzmi jak czary mary. Więcej na www.aquapol.pl
Druga metoda to firma wigpol ( www.wigpol.pl ). Urządzenie systemu Wigopol wytwarza słabe zmienne pole elektromagnetyczne, w tym polu urządzenie jest biegunem dodatnim, natomiast grunt na którym stoi obiekt, jest biegunem ujemnym. Ponieważ woda porusza się w polu elektrycznym w stronę bieguna ujemnego, wilgoć podciągnięta kapilarnie, zostaje przyciągnięta przez biegun ujemny (grunt). Efektem tego procesu jest trwałe osuszenie obiektu oraz zabezpieczenie przed zawilgoceniem spowodowanym podciąganiem kapilarnym.

I co istotne czy te systemy są zdrowe dla człowieka ?????

pozdrawiam.

aru
22-07-2008, 06:54
pytasz o zdrowie?
o skuteczności jesteś przekonany, tak :-?
na mój gust to hohsztaplerstwo

22-07-2008, 07:10
Witam,
Chciałem zapytać o metody osuszania budynków.
Czy metoda firmy Aquapol ma faktycznie sens i czy ktoś ma doświadczenie w jej skuteczności ...

metoda nieiniekcyjnego osuszania budynku została zastosowana w pewnym kościele
pomiary wigotności scian przed umieszczeniem "aparatów" i po umieszczeniu wykazały ze wilgotność scian spadła
wczesniej (przed zakupem - poniewaz nie była to tania inwestycja) zasięgano opini innych inwestorów, którzy wczesniej zastosowali te metode (m.in. budynek Sądu w Sanoku)
inwestorzy potwierdzili skuteczność
(pisałem juz o tym na forum)

... I co istotne czy te systemy są zdrowe dla człowieka ?????

pozdrawiam.
rzekomo tak
wg producenta (dodatkowo) mają niwelowac szkodliwy wpływ cieków wodnych organizm ludzki i zwierzęcy ...

Neo23
22-07-2008, 09:05
o skuteczności jesteś przekonany, tak :-?
na mój gust to hohsztaplerstwo

najważniejsze zdrowie , jak dowiem się, że jest to zdrowe to będę zastanawiał się nad skutecznością.
Możesz rozwinąć myśl ? Dlaczego twoim zdaniem to hohsztaplerstwo ?

Neo23
22-07-2008, 09:09
Brzoza a możesz podać link to twojego posta na ten temat.
Rzekomo zdrowe ? No właśnie , jest problem z tym słowem "rzekomo". Co ciekawe metoda elektromagnetyczna to 10 hz przez 24 godz przez 20 lat. Metoda Aquapol nie wysyła fal tylko wykorzystuje istniejące fale ? Brzmi dziwnie ale nie znam się.
Żadna firma nie napisze że to niezdrowe i mają różne tam atesty ale ja w atesty nie wierzę.

adam_mk
22-07-2008, 09:21
Jeżeli uważasz, że siły magnetogeohydrokosmobioradiogawitacyjne mogą być nieszkodliwe - to może jakiegoś lekarza Ci potrzeba?
Chyba dobry byłby ten od przestrzeni pomiędzy uszami!

W pierwszej kolejności zaszkodzą Ci na kieszeń! Na system nerwowy wpłyną potem.

Było kilka razy!!! Rusz szukajkę!!

Możesz też zamówić mszę w intencji osuszenia, zapalić gromnicę lub czarną kurę o północy, plując trzykrotnie przez lewe ramię, zadżgać osinowym kołkiem urwanym przy pełni księżyca...
Do tego odmawiaj coś wspak!
Inwokację (Mickiewicz), preambułę do konstytucji czy jaka modlitwę.

Zadziała TAK SAMO!!!
Tańsze jest! Zaśniesz w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec swego mienia i rodziny!

Oj ludzie!!! MYŚLEĆ! To nie boli!

Poszukaj tu tego napaleńca, co się upierał, że wie lepiej i pokrzykiwał - jeszcze zobaczycie!! ja wam pokażę!!
Znajdź chwilę i zapukaj na PW. Może powie jak go wysuszyło!!!

Adam M.

Weź dwie miski. Do jednej nalej trochę wody. Tak z litr. Potem siłą woli przemieść ją do tej drugiej michy. Jak wyjdzie to powtórz to z wodą w swoich murach...
Potem opisz swe sukcesy...Powiedz co odmawiałeś wspak, bo może nam też zadziała...

Masz... Poczytaj ze zrozumieniem tekstu...
http://forum.muratordom.pl/osuszanie-starych-domow,t128569.htm?highlight=osuszanie%20mur%F3w

Neo23
22-07-2008, 10:44
Jeżeli uważasz, że siły magnetogeohydrokosmobioradiogawitacyjne mogą być nieszkodliwe - to może jakiegoś lekarza Ci potrzeba?Chyba dobry byłby ten od przestrzeni pomiędzy uszami!

Jeśli masz pisać w tym tonie to daruj sobie bo to przejaw braku kultury , zwykłego chamstwa. Ja "nie uważam", ja pytam. Kieruj sobie gnoju takie teksty do członków swojej rodziny ! A jeśli masz kompleksy to twój problem.



W pierwszej kolejności zaszkodzą Ci na kieszeń! Na system nerwowy wpłyną potem.

Było kilka razy!!! Rusz szukajkę!!

Było kilka razy i nic z tego nie wynikało. Wyczytałem że podobno wielki mundrołek z ciebie ale żebyś napisał coś merytorycznie z sensem to nie widziałem.


Oj ludzie!!! MYŚLEĆ! To nie boli!

vide wyżej

Problem w tym drogi Adamie, że chodzi o osuszenie przedwojennego budynku mieszkalnego. Spółdzielnia dostała kilka ofert : metoda tradycyjna (podcinanie) i nieinwazyjna grawomagnetyczna i elektromagnetyczna. Nie jestem fizykiem ani inżynierem budowlanym , nie znam się na tym. To nie powód żeby zwracać się w tak nieładny i sarkastyczny sposób. Osobiście najbardziej przekonuje mnie metoda tradycyjna tyle że to kosztuje ok 500 tys. Metody nieinwazyjne są dużo tańsze ok. 160 tys. a więc mogłoby obyć się bez kredytu.
Jestem sceptycznie nastawiony do tych fal i uważam że jak coś ma "niby" wyciągnąć wodę z piwnicy i fundamentów to trudno mi uwierzyć że jest obojętne dla człowieka. Ale może się mylę. Dlatego grzecznie pytam i nie oczekuję prześmiewczych odpowiedzi.
Jeśli zatem uważasz że w świetle nauki to czary mary to wytłumacz dlaczego ? Fakty są takie że wilgoć ponoć zmniejsza się w osuszanych budynkach.

Jeśli chodzi o zdrowie ludzkie to telefon komórkowy i lodówka także wytwarza pole , kwestia chyba siły z jaką na nas działa.

adam_mk
22-07-2008, 11:03
Piszesz, że się nie znasz.
Poznać się nie chcesz, bo nie masz na to czasu, ochoty, nerwów... (niepotrzebne skreślić).

Nie gadaj z gnojami na jakichś forach, którzy zwykle posługują się językiem, którego kompletnie nie rozumiesz.

NIKT tu nie da ci rady z gwarancją i odpowiedzialnością finansową za nią!
Będą co najwyżej sugestie - jak TY możesz spróbować rozwiązać swój problem! I to podawane "Chińszczyzną" kompletnie nieczytelną...

Tyle, że radzić to można tylko "mądremu księciu"....

Poczytaj sobie CO napisałeś. Uruchom rozum, bo stale go ze sobą nosisz! Przypomnij sobie, co gadali w szkole, a jak opuściłeś, to nadrób studiując podręcznik fizyki!

"Jeśli chodzi o zdrowie ludzkie to telefon komórkowy i lodówka także wytwarza pole , kwestia chyba siły z jaką na nas działa."
"Fakty są takie że wilgoć ponoć zmniejsza się w osuszanych budynkach. "

Żenada i ignorancja... :cry:
Całe życie bardziej bałem się głupoty jak człowieka z nożem czy pistoletem.

Usiądź, ochłoń, pomyśl - i zrób co chcesz!
Doradzam spokój i myślenie, ale zrobisz tak, jak Ty wybierzesz.

Pozdrawiam Adam M.

Za 160 tysięcy to mogę i ja tam przyjechać i otworzyć kilka okien dla zwiększenia wentylacji wnętrz. Gwarantuję, że będzie szybko widać (czasową) poprawę w "osuszanym" budynku. Dodatkowo mogę gratis powiesić jakis kołek oskrobany z drewna na tokarce...
A.M.

22-07-2008, 22:55
Brzoza a możesz podać link to twojego posta na ten temat.
Rzekomo zdrowe ? No właśnie , jest problem z tym słowem "rzekomo". Co ciekawe metoda elektromagnetyczna to 10 hz przez 24 godz przez 20 lat. Metoda Aquapol nie wysyła fal tylko wykorzystuje istniejące fale ? Brzmi dziwnie ale nie znam się.
Żadna firma nie napisze że to niezdrowe i mają różne tam atesty ale ja w atesty nie wierzę.

Neo23
znalazłem ten post
http://forum.muratordom.pl/post1391443.htm?highlight=mielnicki#1391443

rozmawiałem z szefem firmy "Elektroosmoza" Tadeuszem Mielnickim który zajmował sie dystrybucją
i twierdził On, ze "aparaty" działają jak ekrany radiestezyjne czyli równocześnie chronią dane miejsce przed promieniowaniem cieków wodnych
słowo "rzekomo" wpisałem dlatego, ze nie podejmuje sie ocenic ani skutecznosci aparatów, ani ich wpływu na zdrowie - nie mam takiej wiedzy

adam_mk
22-07-2008, 23:28
:roll:
A.M.

aru
23-07-2008, 07:23
o tej porze to chyba P.M. :roll:

gkmaster
03-11-2017, 10:23
Post stary ale przyznam, że po przeczytaniu wpisów adam_mk REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) to nie mogę się opanować aby napisać komentarz do jego wypowiedzi. Zastanawiam się po co tacy felietoniści jak adam_mk wypowiadają się na forum? Czy mają jakąś niespełnioną misję polegającą na przekazaniu wszystkich forumowiczom jakimi to są baranami że zadają pytanie na forum? przecież można poczytać google albo książkę do fizyki kwantowej albo najzwyczajniej wrócić do szkoły. adam_mk chyba nie bez powodu ma status rekordzisty forum - jeśli odnosi się do każdego wpisu na forum w taki sposób jak powyżej to faktycznie należy mu się status rekordzisty - gość jest chyba bezrobotny i z braku laku odwiedza fora i za wszelką cenę che wszystkich przekonać do tego, że siedzenie / szukanie / szperanie w sieci i doktoryzowanie się nad elementami fizyki jest fajne - być może tak jest - ale forum jest po to by każda osoba mogła zadać pytanie (związane z danym forum) i oczekiwać odpowiedzi od osób które już doświadczyły tego o co pyta forumowicz! Jeśli ktoś tego nie rozumie to myślę, że jednak warto udać się (może nie do szkoły) ale do regulaminu forum - czyli odpowiadamy na pytania a nie piszemy felietony dla podbicia sobie pozycji na forum - ja też w tym momencie popełniam ten błąd (piszę nie na temat) ale robię to z premedytacją aby ktoś z administratorów przyglądnął się temu i zauważył, że wypowiedzi takich osób jak adam_mk do niczego nie prowadzą i należy takie wpisy poprostu usuwać. Każda osoba która na forum pisze tekst pod tytułem "to już było", "poszukaj w google", "wróć do szkoły" itp. powinna z automatu być banowana. Ktoś oczywiście zarzuci, że ludzie na forum pytają po 100 razy o to samo - tak, zgadza się bo po to jest forum, nie wszyscy na nim siedzą 24h! - jeśli jesteś poważnym (aktywnym) forumowiczem i wiesz, że temat był już poruszany to wklej link do tego tematu, podeślij link z googla gdzie jest odpowiedź na zadane pytanie - bądź pomocny, a nie tylko zwykłym chamskim buc...