PDA

Zobacz pełną wersję : Co ładniejsze na balkonie ;) - antena Sat czy naziemna?



MARTiiii
21-07-2008, 22:12
Cos z dwojga anten chce usadowic na kominie, bo mam ladne miejsce. Niestety wszystkie anteny na kominie nie zmieszcza sie. W rachube wchodzi albo naziemna albo od satelity na kominie. Reszta pojdzie na porecz balkonu. No i teraz co lepiej dac na balkon? Chyba talerz satelity mnmiej bedzie szpecic?

d5620s
21-07-2008, 23:45
Cos z dwojga anten chce usadowic na kominie, bo mam ladne miejsce. Niestety wszystkie anteny na kominie nie zmieszcza sie. W rachube wchodzi albo naziemna albo od satelity na kominie. Reszta pojdzie na porecz balkonu. No i teraz co lepiej dac na balkon? Chyba talerz satelity mnmiej bedzie szpecic?
moim zdaniem satka zaszpeci balkon. Naziemna jest bardziej delikatna.

krzysztofh
22-07-2008, 05:59
Antena sat. nie ma wymagań odnośnie wysokości jej umieszczenia, jedynie musi być czyste pole przed nią w stożku ok 40st od pionu w zależności położenia geograficznego i mniej więcej na południe ok godz 1-2.
natomiast antena naziemna im wyżej tym lepiej.

tres34
22-07-2008, 07:25
Jakie to fajne sztuczne problemy ludzie maja. Glupota az sie materializuje i mozna ja czerpac wiadrami. Do krzysztofh: tobie sie wydaje ze tylko hotbird i astre 1 mozna z polski odbierac? Porazajaca wiedza.


Antena sat. nie ma wymagań odnośnie wysokości jej umieszczenia, jedynie musi być czyste pole przed nią w stożku ok 40st od pionu w zależności położenia geograficznego i mniej więcej na południe ok godz 1-2.
natomiast antena naziemna im wyżej tym lepiej.

andre59
22-07-2008, 09:17
Jakie to fajne sztuczne problemy ludzie maja. Glupota az sie materializuje i mozna ja czerpac wiadrami. Do krzysztofh: tobie sie wydaje ze tylko hotbird i astre 1 mozna z polski odbierac? Porazajaca wiedza.
Ładnie to tak szydzić z wiedzy-niewiedzy kolegów? :roll:

tres34
23-07-2008, 14:13
Bardzo nieladnie, ale co robic, jak watek ociera sie o basurd.





Jakie to fajne sztuczne problemy ludzie maja. Glupota az sie materializuje i mozna ja czerpac wiadrami. Do krzysztofh: tobie sie wydaje ze tylko hotbird i astre 1 mozna z polski odbierac? Porazajaca wiedza.
Ładnie to tak szydzić z wiedzy-niewiedzy kolegów? :roll:

Jacek z Otwocka
25-07-2008, 14:13
Witam serdecznie.

U nas decyzje która gdzie na być montowana zapadła pod dyktando instalatora anten.
Istotne znaczenie nie zawsze ma estetyka. Montażu anten niestety dość często.
Stylistyka wypowiedzi zasadniczo tak więcej weekendowa, ale sens się ogólnie ostał.

Eurosport przed TVN-style czy coś w razie gdyby motto było konieczne, i jak mawiała Pani Loska w TVP : życzymy miłego odbioru.

Pozdrawiam.
Jacenty.