PDA

Zobacz pełną wersję : ubezpieczenie domu w budowie jakie tow. wybrać ??



mxxxx
21-07-2008, 22:21
,,

pazook
23-07-2008, 22:14
Robiłem rekonesans polisowy i zasadniczo wniosek był jeden - to się nie opłaca.
Stawki były horrendalnie wysokie a to co mnie najbardziej interesowało czyli kradzież była tylko w jednym towarzystwie i zwracali grosze i tylko za elementy mocno przymocowane do ściany :D
Czyli okna drzwi etc.

blady
23-07-2008, 22:30
Zastanawiałem sie nad hestia, za dom w budowie agent chciał 270 zł za 3 miesiące. Jednak kwestia ubezpieczenia się rozmyła, bo agent nie upomniał się o podpisanie umowy - a swoje dane już wysłałem. Pewnie ma za dużo klientów :lol:

Marcin_Pe
24-07-2008, 07:29
ktoś tu kiedyś reklamował Compensę - ubezp. domu w budowie i rzeczy nieruchomych jak okna, grzejniki, itp - 290 zl za pół roku - nie wiem jak jest teraz. Ja wziąłem Allianz za 390 bo podobno ładnie wypłacają i do tego OC za 100 w razie jakby ktoś chciał skakać z mojego niewykończonego balkonu...

agraf
24-07-2008, 19:38
mpoplaw w naszym pojęciu chyba żadne towarzystwo nie jest normalne :lol: Ja mam stan surowy i ubezpieczenie w Warcie (chyba Warta Komfort-musiałbym sprawdzić polisę), chyba coś ok.250 zł za rok-cena była uzależniona od wartości budynku.Ubezpieczyłem bo trochę mnie wystraszyły te wiatry, które szalały na początku ubiegłego roku.Podobno jako jedyni na rynku mają ubezpieczenie na zasadzie,że nie płacą odszkodowania za to co jest wymienione w OWU natomiast za wszystko nie wymienione płacą.Mam nadzieję,że nie będę musiał sprawdzać jak to działa w praktyce :cry: czego i innym życzę!

Basia1112
24-07-2008, 22:20
Ja mam w Allianz -wartość 300.000,składka za rok 160.A od kradzieży ,wandalizmu itd chyba żadne towarzystwo nie ubezpiecza.

Ewa7506
03-08-2008, 10:32
My mamy dom ubezpieczony w Hestii. Składki są faktycznie wysokie ale wynika to z dużego ryzyka takich ubezpieczeń. Składka w naszym wypadku to 774zł za 365 000 sumy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych i 763zł za 60 000- stałe elementy w domu w trakcie budowy od kradzieży z włamaniem i rozboju. Ja nie spałabym dobrze bez takiego ubezpieczenia... Wykupiliśmy je w dniu, w którym montowano nam drzwi i okna :wink: Nam ubezpieczenie się opłaciło... mieliśmy probę włamania i zniszczone okno tarasowe. Odszkodowanie w wysokości 3200zł pokryło koszty ubezpieczenia, naprawy okna i jeszcze część kasy za system alarmowy.

Ewa7506
03-08-2008, 10:34
hestia ubezpiecza tylko ze chce ekstra dodatkową kasę, a do tego naciągacz z hestii chciał żebym ubezpieczył dom na kwotę równą jego wartości po zbudowaniu teraz gdy mam gołe ściany

Sumę ubezpieczenia można podnosić wraz z postępem prac i wzrostem wartości inwestycji- my tak robiliśmy.

Ewa7506
03-08-2008, 11:33
Ja też płacę za ochronę z monitoringiem, ale:
1. system taki można uruchomić dopiero po zamontowaniu stolarki i instalacjach a nie jednemu zamontowane okna z budowy buchnęli (sąsiadowi nawet instalację elektryczną rozmontowali)
2. człowiek (a zwłaszcza ja :wink: ) istotą zapominalską jest i nie zawsze alarmik załącza :oops:
3. Mojemu kierbudowi w nocy do domu się włamali podczas jego i malżonki snu (alarm załączony tylko na poddaszu) i co nieco wynieśli.
4. Monitoring jest fajny ale posiadacze kotów mogą mieć drobne problemy- zwłaszcza skocznych kotów :D
5. 1500zł przy budowie domy nikogo nie zbawiło...