PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie gipsem z agregatu na mokro.



30-09-2003, 10:34
Mam prośbę o pomoc. Mam szpalety okien przed tynkowaniem. Ponieważ otwory okienne były wymurowane ze sporym zapasem od ściany do okna pianka ma z 4-6 centymetrów. To uniemożliwia tynkarzom założenie narożników i zatynkowanie tak grubą warstwą tynku gipsowego z agregatu. Wiadomo trzeba czymś to uzupełnić. Zaproponowali styropianem bo pewnie im tak najłatwiej. Znając życie pewnie nawet go nie zasiatkują. Boję się też by otwierające okno (nawet jeżeli będzie siatka na kleju przed tynkowaniem) nie robiło wgnieceń, więc wolę przykleić z 2,3 warstwy suchego tynku. Ale mam wątpliwość. Czy na suchy tynk można położyć mokry tynk gipsowy, może trzeba wcześniej go zaimpregnować ? Pomóżcie proszę. Dziękuję z góry.

agnikkrol
30-09-2003, 11:26
Z tym styropianem to jest dobry pomysł, bedzie dodatkowa warstwa ocielpenia. Moj rodzice mają tak od dwóch lat i nic im się nie wgniotło : :D

haczyk
30-09-2003, 13:37
przyklej np 2 cm styropianu na placki z kleju do styropianu ( to da ci juz ok. 3 cm), potem do styropianu trzeba bedzie zamocowac siatke ( to juz moga zrobić tynkarze) a potem to wszystko wytynkować tynkiem z agregatu.

YEYO
30-09-2003, 13:55
Ja mam tynk tradycyjny co prawda, ale wnęki okienne mam zrobione nie na kąt prosty tylko skosem. I powiem że to całkiem ładnie wygląda (otwór okienny sprawia wrażenie większego) i moim zdaniem nawet lepiej niż na kant.

haczyk
30-09-2003, 15:01
to jest fajny pomysł, pod warunkiem, że wszystkie okna wyglądałyby tak samo ( ten sam lup prawie wymiar rozglifienia)

YEYO
30-09-2003, 19:30
to jest fajny pomysł, pod warunkiem, że wszystkie okna wyglądałyby tak samo ( ten sam lup prawie wymiar rozglifienia)

U mnie jest praktycznie ten sam. Otwory były dopasowane do okien. A resztę załatwili tynkarze.

01-10-2003, 11:19
Dzięki za odzew, ale nikt nie podał czy można nałożyć gips z agregatu na suchy tynk. Mam kilka miejsc poza tymi oknami gdzie na płyta GK na konstrukcji jest zlicowana z nieotynkowaną ścianą i muszę to otynkować ? Można czy będzie jakiś problem ?