PDA

Zobacz pełną wersję : Strop - jaki by?cie wybrali?



wg
30-09-2003, 10:45
Witam,
Z wykonawcą mam ryczałt na stan surowy, więc robocizna mnie nie interesuje - może być dużo roboty. Ważne aby był jak najlepszy technicznie i materiał był tani. Jaki byście wybrali na moim miejscu?
(w projekcie jest strop akermana)

30-09-2003, 11:20
Jkabym zaczynał dziś, to wybrałbym monolityczny żelbetowy.

Luna_tyk
30-09-2003, 11:32
W moim pojęciu Ackerman jest najdoskonalszym stropem w budownictwie mieszkaniowym - ale bardzo pracochłonnym, i dlatego zapomnianym. Jeśli masz ekipę starannie pracującą - to zostaw Ackerman'a. Dostaniesz świetny, sztywny, cichy strop gestożebrowy.
Płyta żelbetowa - nie, sam ją długo wybijałem z głowy mojemu rzemieślnikowi. Zbyt duże prawdopodobieństwo wiotkości, blędów w zbrojeniu - trzeba by stać cały czas i patrzeć na ręce. Ja sobie na to nie mogłem pozwolić, i dlatego wybrałem system wymuszający poprawność - tj gęstożebrowy Wienerbergera. A Ackerman też sam z siebie wymusza sztywność i poprawność zbrojenia.

KrzysiekS
30-09-2003, 12:22
Ja mam ceramiczny gestozebrowy CERAM B 50. To tez jest porządny elegancki strop z tradycyjnej ceramiki (Winiary Kalisz, ale tez Cerabud Krotoszyn)

magi
28-02-2004, 19:45
interesuje mnie więc hop do góry :D

duduś
28-02-2004, 20:02
MY ROBILIŚMY STROP TYPU FILIGRAN- NIE INTERESOWAŁ NAS MATERIAŁ ANI ILOŚĆROBOCIZNY- ZA 86 M KW. ZAPŁACILIŚMY 9000 ZŁ.(WSZELKIE OTWORY TRZEBA ZAPLANOWAĆ PRZED WYKONANIEM)
JEŻELI CHCESZ TANIEJ TO LEPIEJ zELBETOWY PŁYTOWY WYLEWANY W SZALUNKU.POTRZEBNA JEST STAL ZBROJENIOWA I SZALUNEK -KTÓRY MOŻNA WYNAJĄĆ .MOŻESZ UŻYĆ SWOICH DESEK ALE POTEM DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJĄ

Janon
28-02-2004, 23:54
Mam nadzieję że żelbetowy wystarczy, bo taki będę miał :oops: :oops: :oops:

29-02-2004, 00:18
Zbyt duże prawdopodobieństwo wiotkości, blędów w zbrojeniu - trzeba by stać cały czas i patrzeć na ręce. Ja sobie na to nie mogłem pozwolić, i dlatego wybrałem system wymuszający poprawność - tj gęstożebrowy Wienerbergera. A Ackerman też sam z siebie wymusza sztywność i poprawność zbrojenia.[/quote]

Dlaczego, pojawiasz sie na budowie, sprawdzasz szalunki, rodzaj zbrojenia, sposob zabrojenia + beton zamawiasz sam, grobosc okreslasz sam jestes jak zaczynaja wracasz jak koncza. Co w tym trudnego.
Jezeli wykozystasz szalunek na deskowanie stropu to przy 95 m/2 ( jak u mnie ) masz
taniej w stosunku do najtanszego gestozebrowego 2.600 zl. A to sa np. 2 tygodniowe wczasy w Egipcie + tygodniowy pakiet nurkowy.
Strop monolityczny wcale nie jest gorszy a powalczyc jest o co ( kontrola to 3 wizyty na budowie w kluczowych momentach )
Punkt widzenia zalezy od punktu pierdzenia.

PADI
29-02-2004, 00:22
MOŻESZ UŻYĆ SWOICH DESEK ALE POTEM DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJĄ[/quote]

Chlopie szczoteczke do zębów tez masz jednorazową.

georg
29-02-2004, 03:17

xrrr82
29-02-2004, 07:29
a co z drewnianym? :)

pete
29-02-2004, 08:46
Ja mam gęstożebrowy Wienerbergera i polecam. Przy obliczaniu kosztów monolitycznego i gęstożebrowego wyszło, że gęstożebrowy jest tańszy no i ma dużo lepsze parametry techniczne- łatwość wykonania, sztywność, izolacja cieplna i akustyczna.
Zdecydowanie gęstożebrowy, monolityczny każda ekipa może sp.....ić i po co męczyć się we własnym domu później.
Pzdr

mik99
29-02-2004, 08:50
Witam,
Z wykonawcą mam ryczałt na stan surowy, więc robocizna mnie nie interesuje - może być dużo roboty. Ważne aby był jak najlepszy technicznie i materiał był tani. Jaki byście wybrali na moim miejscu?
(w projekcie jest strop akermana)

Ja bym nie zmieniał.

29-02-2004, 15:05
Gęstożebrowe i tyle.
:wink:

Czarne jest białe i tyle :wink:

brachol
01-03-2004, 08:01
a co z drewnianym? :)
no wlasnie nikt nei ma takich?

anna99
01-03-2004, 08:31
Mam drewniany. Taki był od początku w projekcie. O kosztach trudno mi mówić, bo to zależy jaki (czy np. prefabrykowany). Mój był zamawiany w tartaku łącznie z więźbą dachową i deskami, więc tez nie wiem ile sam strop. Drewno było sezonowane nie suszone. Praca przebiegała szybko i sprawnie (niezły cieśla). Nie było przestojów (jak przy stropie z betonem). teraz nie ma problemów z rozprowadzeniem DGP lub podobnymi instalacjami. Dobra izolacja akustyczna (wełna) załatwi sprawę głośności.

brachol
01-03-2004, 08:36
Mam drewniany. Taki był od początku w projekcie. O kosztach trudno mi mówić, bo to zależy jaki (czy np. prefabrykowany). Mój był zamawiany w tartaku łącznie z więźbą dachową i deskami, więc tez nie wiem ile sam strop. Drewno było sezonowane nie suszone. Praca przebiegała szybko i sprawnie (niezły cieśla). Nie było przestojów (jak przy stropie z betonem). teraz nie ma problemów z rozprowadzeniem DGP lub podobnymi instalacjami. Dobra izolacja akustyczna (wełna) załatwi sprawę głośności.
a jak jest ten strop zamontowany na sicanie? jest zalany w wiencu? chce zrobic drewniany strop i szukam informacj jak zrobic strop pomiedzy parterem i pietrem

anna99
01-03-2004, 08:42
Belki stropowe opierają sie na wieńcu. Dalej idzie niewielka ścianka kolankowa (70 cm) z betonowymi słupkami zakotwionymi w wieńcu . Całość "wieńczy" drugi, cienszy i mniejszy wieniec.

brachol
01-03-2004, 08:44
dzieki bardzo za odpowiedz :-)