PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor w tej łazience??



Ewa7506
22-07-2008, 22:21
Łazienka wyglądała takhttp://img241.imageshack.us/img241/8472/1007324mx6.jpg
Po pomalowaniu na jasny krem wygląda..... tak samo czyli jak niepomalowana
:-? Moim zdaniem te płytki najlepiej komponują się z ciemnymi kolorami, o tak:
http://images31.fotosik.pl/52/37ffef7b493ffbc0.jpg (www.fotosik.pl)_

dlatego wpadłam na pomysł zaciapkania ścian na ciemny brąz a następnie naniesienia na ten brąz takiej złotej-metalicznej poświaty. Czy to może fajnie wyglądać, czy całkiem mi odbija na końcu budowy??? Boję się tego skosu :roll:

vilemo
22-07-2008, 22:23
moze przyciemnij nieco krem..
ja bym nie robila ciemnego koloru na skosie - moim zdaniem bedzie to bardzo przytlaczajace.

Ewa7506
22-07-2008, 22:44
Fakt, ale... położenia w małej łazience tak ciemnych płytek od podłogi do sufitu też do rozsądnych nie należało a efekt dla mnie rewelacyjny :wink:

agakz
23-07-2008, 10:00
Ewa7506, już kiedyś podziwiałam Twoją łazienkę :D
Zgadzam się, że ciemna ściana przytłoczy wnętrze. Jeżeli zupełnie jasna ściana Ci nie leży to może przecierka w kolorze tych jasnych płytek?

ryba7070
23-07-2008, 10:15
Bardzo ładna ta Twoja łazienka, też ją już podziwiałam wcześniej :o Jeżeli chcesz zmieni kolory to może jednak na ten skos ten jasny beż a pozostałe ściany trochę przyciemnic np. jakimś kolorkiem typu caffe latte czy jaśniejszym odcieniem brązu..

Ewa7506
23-07-2008, 10:46
Chyba faktycznie macie rację. Ta przeierka będzie lepszym pomysłem. Dzięki :D

Annja
23-07-2008, 12:33
Ja wcale nie uważam tej małej ciemnej łazienki za rewelacyjną, jest wręcz klaustrofobiczna, a sufit sprawia wrażenie jakby miał zaraz spaść ci na głowę :-? Twoja łazienka Ewo, zdecydowanie bardziej mi się podoba, właśnie dlatego, że ciemne płytki są zrównoważone jaśniejszą ścianą. Podobnie jak dziewczyny dałabym na skos jakiś pastelowy kolor, może zbliżony do koloru tych jaśniejszych płytek nad wanną? Przecierka z dwóch pastelowych kolorów też napewno będzie ciekawa wyglądała, albo jakiś metaliczny werniks. Fajne tego typu produkty ma Fox, zerknij na ich stronkę

BK
23-07-2008, 13:05
Metalicznym werniksem tylko przedobrzysz, już jest na kaflach, zdecydowanie nie. We wszystkim umiar, nie wiem jak masz urządzone inne wnętrza - czy z szaleństwem, czy bardzo spokojnie? Jeśli spokojnie to tylko trochę przyciemnij, jeśli chcesz nieco inaczej, to pomaluj np w kolorze zbliżonym do koloru grzejnika ale bez złota czyli połysku, albo na kolor rudy, nawiązujący do małych płytek nad wanną, ale nie taki ciemny jak w zdjęciu tej malutkiej łazienki.
Albo na szaro, taki zwykły ciemny szary kolor, efekt może być świetny.

Ewa7506
23-07-2008, 15:57
Najgorsze jest to, że ostatnio totalnie wysiadła mi wyobraźnia (przeciążenie wykończeniówkowe :lol: ) Jak kolor znajdzie się już na ścianie to widzę czy mi się podoba, czy nie- wykonawcy już mnie chyba nienawidzą bo w 3 pokojach przemalowywali ściany :oops: Grzejniki w łazience są w kolorze starego złota, na zdjęciu może dobrze tego nie widać bo kurzu od groma... Caly dom jest raczej w spokojenej, wychodzącej z mody :wink: tonacji beżu, bieli i cizmnego brązu, dodatki mają być czerwone. Ta łazienka miała być "letko odleciana" a mi wydaje się taka mdła i pomalowanie ścian na jakieś stonowane "kawa z mlekiem" może niewiele poprawić.

Dagne
23-07-2008, 20:56
Ta łazienka z ciemnym sufitem jest absolutnie rewelacyjna. Jest tylko jeden problem- jest ciemna, bez okien, z prostym sufitem i na dobitkę- kafle do samej góry!! Malując w ten sposób swoją łazienkę uzyskasz kompletnie inny efekt, ponieważ masz skosy i okna.

Ale muszę przyznać Ci, pomimo całej mojej miłości do beży, że w beżach łazienka ta, a dokładniej kafle stracą urok. One proszą się o towarzystwo jakiegoś odważnego koloru. Inaczej będzie mdło.

Wklej sobie może zdjęcie choćby do paint'a i pokombinuj z kolorami. To nie jest trudne, a może znajdziesz coś dla siebie.

Aleksandra W.
24-07-2008, 09:02
Ewa, jeszcze parę dni temu miałam identyczny dylemat i właśnie jestem po drugiej zmianie koloru a i tak nie jestem w 100% zadowolona.. My mamy kafle w podobnej kolorystyce-wanilia+ciemny brąz+czerwono-zielone dekory, chciałam dobrać farbę do koloru jaśniejszych płytek, ale okazało się to wcale nie proste. Oczywiście kolory (w obu przyp.) dobierałam z płytką-pierwszy kolor był zbyt jasny, prawie biały, drugi jakiś jakby nie w tonacji tych jaśniejszych płytek ale tych ciemniejszych :o (oczywiście "rozcieńczony" na maxa).
Wydaje mi się, że do Twojej łazienki wybrałabym jednak kolor pod te jaśniejsze płytki, a jeśli chcesz zaszaleć, to spróbuj jasny rudy w kolorze dekorów, tak jak już BK Ci radził.

Anna-1997
24-07-2008, 11:53
Ja bym zrobila tak:
na sciany pionowe rudy, taki jak na plytkach
a skosy na bez (moze by pasowal "jasny bez" duluxa)

Piekne te plytki :)

onna
24-07-2008, 20:58
ja się zgadzam z p;oprzedniczką. Tez [pomyślalam o takim ruudym, ale może być go za dużo jeśli na calej tej ścianie. Pomalowałabym więc dolną częśc na rudy (taki sam jak plytki) a górę zdecydowała potem - albo rudy też albo taki bez jak na jasnych płytkach

Ewa7506
25-07-2008, 15:49
Ten "rudy" to pomarańcza i ściany w takim kolorze mam obecnie w mieszkaniu w kuchni do waniliowych mebli- troszeczkę męczący taki kolorek :roll: Składając wszystkie Wasze porady (serdeczne dzięki za nie) pomyślałam o takiej farbie Metalix Moora- niby pod kolor płytek, takie caffe latte ale z metalicznym połyskiem- zobaczymy co z tego wyniknie... Zdjęcia załączę.

Aleksandra W.
29-07-2008, 12:49
czekamy :)

Ewa7506
29-07-2008, 15:31
Ja też... :D Ekipa mi zdezerterowała na inną budowę ale jutro mają powrócić na kończenie wykończeniówki :wink:

Ewa7506
15-08-2008, 23:46
Po wielu trudach i cierpieniach łazienka zaczęła wyglądać przyzwoicie. Wykonawca niestety nie umiał malować farbami dekoracyjnymi więc zrobiliśmy to sami :wink:
[img]http://img179.imageshack.us/img179/9898/azgrapa4.jpg (http://imageshack.us)

Coś mi wklejanie nie wychodzi a czas spać...