PDA

Zobacz pełną wersję : młot udarowy skil 1765 AA czy bosch GBH 2-26 DRE?????



Krychlis
23-07-2008, 14:04
witam,

przymierzam się do kupna jednego z w/w młotów udarowych…
czy użytkujecie w/w sprzęt??? jesteście zadowoleni z jednego, bądź nie polecacie drugiego??
będę zobowiązany za opinię i pomoc w temacie.

ps. sam używam wiertarki skila (od ok. 8 lat i nigdy mnie nie zawiodła), ostatnio dokupiłem sobie szlifierkę oscylacyjną skila i eksploatowana przeze mnie intensywnie też mnie nie zawiodła, więc sentyment skłania mnie do skila, ponadto ma większą minimalnie moc, ale z kolei mniejszą max. siłę uderzenia, gwarancja na skila jest chyba 2 lata, a na Boscha 3 lata (chociaż pewny nie jestem), Bosch jest lżejszy od skila

lobo0
23-07-2008, 22:47
Ja też u używam tego boscha i jest genialny (już rok). Dużo wiercenia, nawet beton nim kułem i daje radę. 3 latka gwarancji też dobra sprawa, ale ja myślę, że wytrzyma dużo dłużej :)

mart 3210
24-07-2008, 09:22
Jest pomiędzy nimi 100 zł różnicy więc proponuje boscha.Ja mam m. in. skilla 1760 z z osprzetem,kupiłem w e-sklepie za 330.Jest cięższy od najtańszego niebieskiego boscha za 530 zł i nie ma hamulca i głośno pracuje i przy podobnej mocy ma nieco słabszy udar.Ale uwzględniając jego cene jestem z niego zadowolony pomimo że prawie od razu oderwała się przy nim koszulka na przewód przy rękojeści.Pozatym sprawuje się dobrze.Do profesojnalnych prac najtańsze niebieskie bosche lub makity będą ok

Wizjer
01-09-2008, 23:02
Przymierzam się do kupienia młota mężowi na urodziny. Nie mam niestety o tym większego pojęcia. Czy kupując takie urządzenie, trzeba zakupić też coś jeszcze (np. podstawowe wiertła)? - czy też to już jest w komplecie?
Czy młot firmy Bosch, o którym piszecie jest wystarczający do różnego rodzaju wierceń i czy "wchodzi w beton jak w masło" :) ?

Wizjer
11-09-2008, 22:15
A co myślicie o tym: Black&Decker SDS KD1001 ?

arturrex
11-09-2008, 23:22
Ostatnio kupiłem MŁOT UDAROWY FERM FDHD 1100K 6,5J 1100W
A ponieważ jest to narzedzie pracy moich montazystów moge go polecic, gdyż.......
-kosztował niecałe 300 zł z wysyłką
-dostałem 1 rok gwarancji
-w ciągu 2-3 tyg wykuł ok 40 ościeżnic
-idealnie nadaje sie do średnio ciężkich prac w zelbecie ( przy ciężkich przypadkach i tak wypozyczam jakiś ciężki młot z wypozyczalni)
-jak wytrzyma u nas rok bez naprawy to bedzie suuuuuuuuuuuuuper

Wizjer
13-09-2008, 15:59
a znalazłeś już jakieś wady? - wykonanie, coś odpada, nietypowe wiertła?

arturrex
13-09-2008, 20:11
Wady
- w zestawie są wiertła ale jak dla mnie za krótkie, po ok 10 cm długości
- trochę dziwne przełączanie udar- wiercenie, aż 2 przełaczniki

Wizjer
13-09-2008, 21:13
Dzięki - znalazłam go w jakimś sklepie internetowym... Cena bardzo kuszaca!

Last Rico
13-09-2008, 21:31
Młotek Bosch GBH 2-24 DSR używam do różnych prac już kilka lat - nie zawodowo, ale przeszedł
niezły poligon przy kuciu dużych otworów w żelbetonie, nie mogę nic złego na ten sprzęt powiedzieć.
Mimo że wygląda podobnie do innych to ma metalowy wiatrak, lepszy materiał komutatora,
uzwojenia malowane trzykrotnie (pozostawienie na deszczu nie zrobiło na nim wrażenia). :)
Generalnie można polecić bo nadaje się do pracy ciągłej, serwis na każdym rogu ulicy - choć części
podobno tanie nie są. Warto się też zainteresować firmą Kress, to bardzo innowacyjna firma.
Jej sprzęt ma bardzo ciekawe rozwiązania np. pochylające się szczotki (prawo - lewo), jeden przewód
do wszystkich elektronarzędzi - solidne gniazdo w urządzeniu. Ma to taką zaletę że nie plącze się
czterech przewodów po często i tak już zagraconej podłodze, ale masz jeden przewód i kiedy chcesz
użyć np. szlifierki to wypinasz się z wiertarki i gotowe. Stały moment na małych obrotach i inne.

Wizjer
14-09-2008, 13:46
Za komuny było lepiej. Nie było takiego wyboru a człowiek był szczęśliwy, że kupił cokolwiek :-? a teraz ten ciągły dylemat: co wybrać???

coulignon
14-09-2008, 16:22
Ja mam wiertarke skila. Taką zwykłą. Ma już 10 lat. Chciałbym już kupic nową. Ale na bardzo mam powód bo stara działa bardzo dobrze. Może polegnie na budowie. No bo ile mozna mieć tą samą wiertarkę???!!!