PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik ruchu pod balkonem, lampa pod dachem. Jak kable?



MARTiiii
23-07-2008, 21:29
Lampa halogen oswietlajaca ogrod pod dachem, a czujka ruchu pod balkonem umieszczona, czyi duzo nizej. Jak to zgrac by dzialalo? Czyli jak kabel zasilajacy powinien isc.

Najpierw kabel do czujki ruchu pod balkonem a nastepnie od czujki dalej kabel do halogenu pod dachem?

Bigbeat
23-07-2008, 21:31
do obydwu rzeczy wystarczy: YDYPż 3x1.5mm2

MARTiiii
23-07-2008, 21:56
No tak ale czy tak nalezy pociagnac kabe, jak opisalem wyzejl? Bo ja noga z elektryki.

plulka
23-07-2008, 23:02
Witam, a czy nie lepszym rozwiazaniem jest zakup lampy halogenowej wyposazonej w czujke ruchu. W ofercie firmy Brilux takie znajdziesz.
www.brilux.pl

Rezi
24-07-2008, 00:09
No tak ale czy tak nalezy pociagnac kabe, jak opisalem wyzejl? Bo ja noga z elektryki.

3x1,5
dodatkowy przewód od lampy do miejśca gdzie będzie czujka ( w miejscy mocowania lamy sa 2 przwody - zasilanie lampy + od czujki)
jak nie zamontujesz czujki - przewód nie będzie pod napięciem

Bigbeat
24-07-2008, 07:21
No tak ale czy tak nalezy pociagnac kabe, jak opisalem wyzejl? Bo ja noga z elektryki.
Dokładnie tak.
Zasilanie z rozdzielnicy do czujki - jeden kabel
Od czujki do halogena - drugi kabel

mario_pab
24-07-2008, 09:13
Zrób według schematu.

Rozdzielnia------3*1,5mm2------puszka podtynkowa-------4*1,5mm2-----halogen
...............................................|.. .................|
...............................................|.. .................|
....................................3*1,5mm2...... ..3*1,5mm2 (4*1,5mm2)
...............................................|.. .................|
...............................................|.. .................|
...........................................włącz nik...........czujka ruchu


Będziesz miał możliwość ręcznego włączenia halogenu. Wierz mi że taka możliwość bardzo się przydaje.
Do czujki ruchu wystarczy przewód z trzema żyłami, ale lepiej dać z czterema, aby mieć ewentualnie możliwość podłączenia uziemnienia.

Pozdrawiam

MARTiiii
24-07-2008, 21:27
Czujki maja do 20m góra. Jesli dam ja z halogenem pod dachem - prawie 7m nad ziemia to i zmniejsze pole dzialania.

plulka
24-07-2008, 21:57
Czujki maja do 20m góra. Jesli dam ja z halogenem pod dachem - prawie 7m nad ziemia to i zmniejsze pole dzialania.
Racja, nie doczytalem ze halogen masz wysoko umieszczony. To rozwiazanie odpada. Pozdrawiam