PDA

Zobacz pełną wersję : Rena o sobie



Rena
28-03-2002, 07:36
Witajcie, mam na imię Renata mam 33 lata, mój ślubny ma 34 lata. Mamy dwoje dzieci /chłopcy 11 i 5 lat/i zmagamy sie z urzędami aby wreszcie zrealizować swoje marzenie - dom!!!
Przymierzamy się do budowy od wiosny 2001 ale o tym napiszę w dzienniku budowy, a mam o czym pisać ponieważ kłody jakie urzędy rzucają nam pod nogi zniechęciły by każdego. Może czytelnicy -forumowicze dodadzą mi otuchy i podpowiedzą rozwiązania po przeczytaniu nie istniejącego jeszcze w tej chwili "dziennika budowy domu moich marzeń".
A teraz jeszcze o nas:
pochodzimy ze wsi ale poszukiwanie pracy zawiodło nas do miasta i do "miejskich sypialni". Mieszkamy w bolku już 8 lat i dalej już chyba nie damy rady. Mieszkanie w bloku na 50-60m.kw. to kara dla ludzi, którzy wychowali się na wsi w pełnej swobodzie. Mieli rację nasi znajomi gdy przeprowadzaliśmy sie do miasta, mówiąc, że jak szybko uciekliśmy ze wsi tak szybko na wieś wrócimy!!!
Budowę rozpoczynamy w okolicach Częstochowy a mieszkamy w okolicach Katowic, tak więc do przejechania mamy 50 km w jedną stronę. A gdyby tak dojeżdżać do pracy codzienie /100km/ to ciemno to widzę - marzy nam się więc zmiana pracy, ale co tu dużo mówić, znaleźć pracę w dzisiejszych czasach graniczy z cudem. Postanowiłam jednak na dziś pracą się nie martwić.
Z wykształcenia jestem ogrodnikiem, ukończyłam Technikum Ogrodnicze w Złotym Potoku, a pracuję jako księgowa w spółce z o.o.Mój mąż z wykształcenia jest kierowcą, a pracuje jako murarz-tynkarz-akrobata :smile:))czyli żadnej pracy sie nie boi. Obecnie od kilku lat pracuje w dużym zakładzie hutniczym jako "operator urządzeń samojezdnych na wysokości"- ale szumna nazwa co nie?
/ chodzi o ciężkie suwnice/
Moim hobby jest ogrodnictwo, pewnie dlatego, że uczyłam się w tym kierunku, ale mimo wszystko bardzo to lubię. A ostatnio do moich zainteresowań doszło budowanie domu, wiecie jak doskonalę się w chodzeniu po urzędach i w walce z nimi??? Moim zadaniem jest wyszukiwanie tanich materiałów na dom i uzyskiwanie wszelkich pozwoleń potrzebnych do budowy.
Uwielbiam zwierzęta/ psy,kot i papugi/
Lubię poznawać nowych ludzi, więc jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na priv.
Pozdrowienia.

Jola_
28-03-2002, 09:43
Renatko!
Od początku wiedziałam, że to jesteś Ty. Cieszę się, że bywamy w tych samych miejscach (Warszawa,Częstochowa,Murator i jeszcze gdzieś się spotkałyśmy,ale nie pamiętam, chyba Katowice?). Świat jest malutki i wszędzie są znajomi, ale to akurat jest bardzo miłe.
Renatko, przyjmij serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech te Święta przyniosą Tobie i Twojej Rodzinie wiele dobra, nadziei i pomyślności.

agnes
28-03-2002, 11:27
Rena ,zdanie o urzędach i urzędasach mam takie samo,jestem w trakcie załatwiania pozwolenia a babsko w urzędzie czepia się wręcz do każdej kropki i przecinka,a mnie czas goni.Trzeba mieć cierpliwość aby to spokojnie wytrzymać .A ile zdzierają ,za każdą pierdołę.człowiek uczciwy ma pod górę ,chyba trzeba kręcić.koło mojej miejscowości wybudowano stację benzynowa bez pozwolenia i stoi sobie spokojnie.Ktos musiał konkretnie podpłacić :smile:

krzysztofj
28-03-2002, 12:20
Jesli lubisz ogrody to tym się zajmij, najpierw w wolnych chwilach, potem na całego. Z czasem zaczniesz na tym zarabiać. A jeszcze do tego masz wykształcenie i znasz się na księgowości - za dwa lata będziesz nas zaopatrywać w sadzonki i projektowac ogrody :smile:

Rena
28-03-2002, 13:40
dzieki wszystkim za odpowiedzi
Wszystkim życzę Spokojnych Świąt i Wesołego Jajka i Mokrego Dyngusa. Czekałam tylko kiedy ktoś mnie opieprzy za takie wynurzenia ale jesteście mili przed świętami dzięki raz jeszcze.
Krzysztof już zaczynam robić większą ilość sadzonek krzewów ozdobnych więc za kilka latek może coś zadziała w sprawie "własnego interesu"

mirzaw
06-04-2002, 09:57
Witaj Reno
Jak pięknie że jesteś ogrodnikiem (przynajmniej z wykształcenia)
Właśnie będę projektować sobie ogród więc nie omieszkam się pytać.., pytać.., pytać.., pytać.., pytać.., pytać......
PA

Rena
08-04-2002, 10:13
Mirzaw oczywiscie pytaj. Budujemy w miarę blisko siebie, więc zawsze moge podjechać.

arecki42
28-05-2002, 14:02
czesc!
Witam wszystkich budujących! Też już niedługo zaczynam, w pobliżu częstochowy - 35km. Niech się odezwie ktoś - pogadamy, wymienimy lokalne informacje :smile:
Mój projekt to http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=118 + podpiwniczenie.
Jeśli buduje ktoś w pobliżu (a najlepiej ma już mury) to z chęcią bym odwiedził - zawsze fajnie porównać plany z rzeczywistością.
Pozdrowienia
Arek

PIRAMIDKA
19-06-2002, 13:40
Cześć. Buduję w okolicach Opola, z wykształcenia jestem "budowlańcem", siedzę w projektowaniu i w wykonawstwie, jeśli mogę Ci w czymś pomóc to podaję mojego maila: [email protected]

Rena
10-11-2002, 10:20
Witajcie
Dawno mnie tu nie było, ale też nic nowego się nie wydarzyło. Mam już ławy i tyle, na nic więcej nie starczyło czasu.
Gdy będę w trochę lepszym nastroju to się odezwę
a teraz pozdrowienia.
Pa.

EDZIA
18-11-2002, 17:49
Witaj Reno faktycznie długo Cię nie było. Należy Ci się chyba powitanie jak nowej. Nie zawsze dokładnie czytam wszystkie wątki i Twój wpis gdzieś mi umknął i nie zauważyłam
Pozdr. Ewa

Rena
22-02-2003, 18:14
Jej, rzeczywiście rzdko tu zaglądam ,a to z powodu złego samopoczucia , bo straciłam pracę i nie mam dostępu do netu.
U mnie dopiero fundamenty, a w planach na ten rok stan surowy otwarty i może okna.
Pozdrowienia.

Teska
22-02-2003, 19:50
dopiero jak przeczytałam ze swieta wielkanocne zobaczyłam na date...OOOOOO tO CIEBIE KAWAŁEK CZASU NIE BYŁO:smile:

Rena
22-03-2003, 17:13
a moje samopoczucie nadal do kitu.

Rena
29-06-2003, 10:21
Na mojej budowie dzieje się oj dzieje a i moje samopoczucie też się poprzwia. Pozdrowienia.Rena.Chciałam dołączyć swoją fotkę ale nie wiem jak to zrobić. Może następnym razem mi się uda.pa

Rena
01-08-2003, 12:11
hm............ chciałbym sie jeszcze pokazać skoro już się przedstawiłam ale nie wiem jak dołączyć swoją fotkę. :(

Rena
07-02-2004, 13:20
Witam wszystkich bywalców starych i nowych. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i duuzych wyczynów na budowie. Dawno mnie tu nie było ale już nadrobiłam lekturę i mam nadzieję bywac teraz tu częściej, jak tylko będę miała lepszy dostęp do netu. U mnie była zima na budowie pewnie u Was również ale za kilka dni mój ślubny wybierze sie na przegląd stanu budynku. Trochę pozmienialiśmy w projekcie i ze 175 m kw. mam teraz do sprzątania ponad 220 m kw. Cieszę się z tego ponieważ lubie dużo przestrzeni ale tez martwię się kiedy my to wykończymy. Teraz czekają nas instalacje i budowa kominka i ścianki działowe itd...... Widzę że u Was humorki dopisują mam nadzieję się od Was zarazić dobrym spojrzeniem na życie.
pozdrowienia.
Rena

magi
09-02-2004, 08:58
Rena aby zamieścić obrazek wybierasz tutaj wpisujesz link do serwera na którym masz to zdjęcie i następnie zamykasz
Prościzna

magi
12-02-2004, 17:10
Jak przeczytała instrukcję ewusi w kawiarni klubowej to moja może być do końca niezrozumiała więc powołam się tutaj na jej słowa:
"znajdujesz w internecie na ogólnodostepnym serwerze zdjęcie które chcesz wkleić, najeżdżasz na niego myszką i klikasz prawym klawiszem, otwiera się wtedy okienko na dole którego jest wiersz pt: właściwości. Klikasz na nie i otwiera się nastepne okno, adres tam podany np: http://www.kulinaria.pl/foto/98-12-13.jpg kopiujesz.
Wchodzisz na stronę gdzie chcesz to zdjęcie wkleić, wpisujesz nastepnie wklejasz skopiowany adres http://www.kulinaria.pl/foto/98-12-13.jpg i wpisujesz . Wszystko piszesz ciurkiem ! bez żadnych przerw i znaków przystankowych"