PDA

Zobacz pełną wersję : preinwestor w stanie lękowym



Bard13
30-09-2003, 15:47
Jest sobie działeczka, na której w 95% postanowiłęm z narzeczoną (działka jej rodziców), wybudować dom.

Zacząłem szperać w forum i w necie, żeby liznąć podtaw tego, w co mam zamiar się wpakować.

I wpadłem w stan lękowy.

Sam wybór materiału i ociepleń to temat rzeka, ogrzewania nie rozgryzłem do tej pory, chociaż grzebię od tygodnia i zmieniają mi się koncepcje wraz z pogłebianiem wiedzy.
Znalazłem tyle rodzajów piecy, że dziwią się , że nie ma atomowego :(

Ma ktoś może linka do jakiego kompendium wiedzy, porównującego techniki budowania, krycia dachu itp z cenami wykonań?

Boję się wsadzić w budowę domu, bez wiedzy w co się wpakuję, bo laikonik może wlać fajne paliwko E98 V-power Shella do silnika diesla, a tego się właśnie boję.

Nie oczekuję rad, ale jak znaleźć takie kompendium...


:roll: HELP...

Michał

30-09-2003, 17:21
Takim kompendium jest m.in. to forum.
Zajrzyj do kilku numerów Muratora,Ładnego Domu.
Poświęć (cie) trochę czasu na rozgryzienie tematu.Stan lękowy przejdzie.

Przyjdzie następny...

Pozdrawiam
:D

andrzejj_
19-12-2003, 08:17
michał ,co sie przejmujesz....wiadomo ze ogrzewanie musi byc tanie w eksploatacji a dom ma miec sciany o wsp.przenikania ciepła =< 0,3.
Jak jakis wykonawca sie nie sprawdzi to go wyrzucasz na zbity i budowa postepuje dalej..... Jak chcesz to zadzwon...cos Ci tam doradze 0601 447 444 andrzej :)

andrzejj_
19-12-2003, 08:18
michał ,co sie przejmujesz....wiadomo ze ogrzewanie musi byc tanie w eksploatacji a dom ma miec sciany o wsp.przenikania ciepła =< 0,3.
Jak jakis wykonawca sie nie sprawdzi to go wyrzucasz na zbity i budowa postepuje dalej..... Jak chcesz to zadzwon...cos Ci tam doradze 0601 447 444 andrzej :)

jurg
19-12-2003, 09:57
Jeżeli chodzi o koszty możesz popatrzeć np. tu:
http://www.taniebudowanie.com.pl/

ostry
22-12-2003, 09:41
Bard,
Nic sie nie martw. Posiedzisz troche na forum to sie wdrozysz. Ja na poczatku tez bylem zalamany. O czym oni pisza?! Jakie murlaty?! Rekupe - co? Ale teraz jest juz lepiej. Jeszcze roczek na Forum i tez bede obcykany w tematyce :)
Powodzenia!

magi
31-01-2004, 18:52
Chyba wszyscy niebudowlańcy tak mają, a może inaczej laicy w tej dziedzinie :wink:

deha
31-01-2004, 21:19
Myślę, że należy umawiać się na rozmowę z wieloma wykonawcami i korzystac z ic sugestji(może raczej pomysłów).Ja starałem się rozmawiać z kilkoma np. od CO i wiele się dowiedziałem, oprócz wiedzy bardzo szybko przekonasz się o tym czy wykonawca jest cierpliwy i chętnie rozmawia bo jeśli teraz z tobą niechętnie i niecierpliwie rozmawia to napewno potem też będzie taki( albo i gorszy)
Kilka lat temu zgłosił się do mnie klient z zapytaniem( z mojej branży) i nie mogłem się nadziwić dlaczego pyta nie majać jeszcze rozpoczętej budowy( obecnie jesteśmy dobrymi znajomymi).Teraz jak sam buduję to zrozumiałem, że wiedza zdobyta wcześniej procentuje, nie marnuje się czasu na konsultacje i zdobywanie informacji tylko realizuje się wcześniejsze zamierzenia.Myślę,że nie ma nic gorszego jak niemoc, brak wiedzy i koordunacji kiedy trzeba się śpieszyć na budowie(bo np. pogoda pogania lub inne prace, ekipy).