PDA

Zobacz pełną wersję : Mop parowy



Pani Koala
24-07-2008, 12:39
Mieszkam od miesiąca i duże powierzchnie gresowe do czyszczenia skłoniły mnie do poszukiwań jakiegoś ułatwiacza. Korzysta ktoś z takiego mopa parowego? Nie mówię o jakimś kerszerze za kilka stówek, ale takim prostym. Na allegro chodzą po ok 150 zł. Warto?

zebra
24-07-2008, 13:04
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=49213&w=71669948&v=2&s=0

tu opinie z innego forum

jacekp71
24-07-2008, 13:22
małzonka korzysta, nie jest zadowolona ;-)

trzy czy cztery setki to zbyt wiele jak na takie cudo, szczesliwie nie nasze setki (prezent) ....

za to musze przyznac, ze chyba lepiej kupic w TV niz na allegro,
nasz mial małą usterkę, odeslalismy go do naprawy, nawet nie w komplecie,
po niecalych trzech tygodniach dostalismy nowy egzemplarz, nawet sie nie bawili w reperacje itp terefere ....

osowa
24-07-2008, 14:49
Co do mopa:

niemalże każdego dnia zastanawiałam się (zwłaszcza, iż teraz metraż znacznie się powiększył);
czy istnieje cudowne urządzenie, które ułatwi mi życie i sprawi, iż czas poświęcony sprzątaniu stanie się znacznie krótszy, a ja będę oddawać się temu zajęciu z prawdziwą przyjemnością? i oto proszę, jakby ktoś czytał w moich myślach i jak domniemam w większości osób mających własne „em ileś tam” :) nagle jak za dotknięciem cudownej różdżki na ekranie telewizora pojawia się reklama sprzętu, który nie mniej nie więcej jest idealnym odbiciem marzeń!!! No i jak tu się proszę państwa nie skusić, no jak? choć zazwyczaj twarda jestem w tych sprawach i omamić się nie daję, tym razem ulegam sugestii podprogowej czy jak ją tam zwał i wydobywam ostatnie zaskórniaki na to cudo, dzięki któremu mam wieść lekki żywot :) a jakże, czekam niecierpliwe na przesyłkę, i wyobraźni już widzę siebie siedzącą przy kawusi uśmiechniętą i wypoczętą, wpatrującą się z błogim zadowoleniem w błyszczącą podłogę! ;)
tyle wyobraźnia, a rzeczywistość?
ta zgoła jest twardsza niż ja, jak się okazuje ;)
mop, i owszem myje, ale o zgrozo! nie sam! Jak to nie sam?! A co z czasem, który miałam spędzić przy filiżance małej, czarnej i aromatycznej? Uhm… ulatnia się jak aromat, ech! tyle, że jeszcze szybciej. Mało tego, namachać się muszę, że hej, bo mop ciężki jak tysiąc diabłów razem wziętych a może i więcej :0 :evil: jakiś plus z tego? no tak, oszczędność na fitnesclubie, mięśnie same się wyrabiają, nawet nie wiadomo kiedy ;) a co z tym brudem, znika samoczynnie w magiczny sposób? otóż, z pierwszej płytki znika, fakt! ale drugą czy trzecią już raczej brudzi niż cudownie odnawia ;) a najgorsze okazuje się to kulanie się paprochów za wkładką, mimo, iż podłoga dosłownie przed samym myciem była dokładnie wysprzątana z wszelkiego kurzu miotłą. Czy jak za dotknięciem różdżki wymywa fugi? Raczej nie, a właściwie zdecydowanie nie, bardziej nawet nagarnia w nie pod ciśnieniem brud z wkładki :(
sumując; idzie tym myć, ale trzeba dużo samozaparcia, ja na sto metrów mam 12 wkładek z mikrofibry, przeliczając, zmieniam wkład średnio co dziesięć metrów, wtedy jest w miarę ok.
dlaczego uparcie używam tego „cuda”? bo to jedyny jak do tej pory sprzęt, który radzi sobie z gresem w sposób w miarę mnie zadawalający – znaczy, nie zostawia znaczących smug, podłoga się bardziej błyszczy niż po użyciu mopa ultra viledy nawet przy udziale najlepszych środków czyszczących, czy po czyszczeniu na tysiąc i jeden sposobów wynikających z porad forumowiczów typu: ocet, ludwik, płyn do szyb, czy nawet sama woda. Raz jeszcze sumując; jeśli do gresu, jestem na tak, acz nie do końca.

P.S. drewna tym w życiu bym nie myła, za duże ryzyko, mop zostawia znaczne ilości wody, więc resztę podłóg i schody myję zwykłym.

Pani Koala
24-07-2008, 21:03
Dzięki za opinie. Podejrzewałam, że to zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe :( Raczej nie kupię.

zebra
25-07-2008, 07:51
ja się zastanawiam czy mop czy 10 razy droższy odkurzacz parowy karchera

ale nie mam zamiaru latać z tym mopem/odkurzaczem co drugi dzień;) - góra raz na miesiąc - żeby doczyścić gres - na głowę upadłam chyba i będę kładła gres o nierównej fakturze (fossile slate z opoczna), ale tak bardzo mi się podoba, że nawet wizja parowego czyszczenia mnie do niego nie zniechęciła;)

mazena66
04-11-2009, 09:45
Koleżanka z pracy kupiła mop parowy i po jej opowieściach nabrałam i ja ochoty na zakup. Proszę o Wasze opinie.

Betka
04-11-2009, 09:53
A co to znaczy mop parowy? Ja mam urządzenie parowe do wszystkiego, nawet do prasowania, ale mop parowy?, może to coś takiego co reklamują w telemarkecie?

janekbo
04-11-2009, 12:02
A co to znaczy mop parowy? Ja mam urządzenie parowe do wszystkiego, nawet do prasowania, ale mop parowy?, może to coś takiego co reklamują w telemarkecie?

No opinia nieoceniona....
wpisz sobie mop parowy na allegro to będziesz wiedziała a nie, afiszujesz się ze swoją ignorancją.

Ja taki mam i polecam. Kup sobie sporo nakładek.

mazena66
04-11-2009, 12:08
Czy polecasz konkretna firmę?

janekbo
04-11-2009, 13:14
jak kupiłem mopH20 czysta chińszczyzna model 2000W

cieszynianka
04-11-2009, 13:16
Tu coś o tym było:

http://forum.muratordom.pl/mop-parowy,t136549.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/parownica-karcher,t150807.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/oczyszczacz-parowy,t139999.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/oczyszczacz-parowy,t103989.htm?highlight=oczyszczacz%20parowy

http://forum.muratordom.pl/karcher-odkurzacz-i-parownica,t159070.htm?highlight=parownica

:wink:

mazena66
04-11-2009, 21:17
Dzięki przeczytałam wszystko. Kupuję tylko jeszcze nie wiem jaki model.

martynka1
07-11-2009, 06:08
Czy ktoś posiada albo slyszał coś na temat tego wynalazku?
Zastanawiam się nad kupnem, bo przy obecnym metrażu do mycia mam serdecznie dość :wink:

aha26
07-11-2009, 09:42
ja mam np to h2o,jest na pare ...płytki myje ładnie,ale fug juz nie:-(....a mnie własnie na myciu fug najbardziej zależało.

DPS
07-11-2009, 11:16
Kupiłam i bardzo żałuję. :-?
Siłę wyrzutu pary to moje stare żelazko ma 10 razy lepszą, ta stopka z froty, naciągana na niego ciągle się ściąga i złazi, siła mycia podłogi - żadna, więcej i efektywniej zrobię zwykłą ścierką niż tym goownem. :evil:
Stanowczo więc odradzam zakup. :roll: :wink:

mbz
07-11-2009, 11:34
Chyba lepiej kupic odkurzacz lub czyscik parowy.

cieszynianka
07-11-2009, 21:37
Tu się tym zajmowali:

http://forum.muratordom.pl/parownica-karcher,t150807.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/mop-parowy,t136549.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/oczyszczacz-parowy,t139999.htm?highlight=mop%20parowy

http://forum.muratordom.pl/oczyszczacz-parowy,t103989.htm?highlight=parowy

:wink:

Chef Paul
07-11-2009, 22:47
... mój popierdziela po bambusach i po płytkach ceramicznych wyśmienicie :) ... firma "Shark" :)

ps - niniejszym oświadczam, że nie mam nic wspólnego z tą firmą i nie jest moją intencją jakakolwiek reklama tej firmy :lol: :wink:

pozdróweńka

cieszynianka
07-11-2009, 22:57
... mój popierdziela po bambusach i po płytkach ceramicznych wyśmienicie :) ... firma "Shark" :)

ps - niniejszym oświadczam, że nie mam nic wspólnego z tą firmą i nie jest moją intencją jakakolwiek reklama tej firmy :lol: :wink:

pozdróweńka

A już Cię podejrzewałam o reklamę :lol: :lol: :lol:

Chef Paul
08-11-2009, 05:32
... mój popierdziela po bambusach i po płytkach ceramicznych wyśmienicie :) ... firma "Shark" :)

ps - niniejszym oświadczam, że nie mam nic wspólnego z tą firmą i nie jest moją intencją jakakolwiek reklama tej firmy :lol: :wink:

pozdróweńka

A już Cię podejrzewałam o reklamę :lol: :lol: :lol:
... no wiesz, ... Wszyscy wiedzą, że lubię rekiny :) ... z grilla :lol: :wink:

pozdrówka

roszki
02-01-2010, 08:44
dzieki za temat i polecone linki, tez zastanawiam sie wlasnie czy ten mop parowy jest rzeczywiscie taki ekstra czy pic na wode, zaraz przestudiuje temat :)))))

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
02-01-2010, 08:50
czy pic na wode

pic na wode.. kolega taki posiada.... pierwszy tydzien zachwyt jaki to fajny sprzet, drugi tydzien że jednak to chińszczyzna a zmywa tak sobie, trzeci tydzien -rozczarowanie...efekt koncowy stoi sobie w garażu...

Iwa_P
02-01-2010, 16:36
Ja korzystam od roku z mopa parowego i uwazm, ze jest kapitalny - praktyczny i skuteczny. Goraca para wszystko ze soba zabiera. W domu biegaja dwa psy wiec jest po kim sprzatac. Podlogi kamienne, gresowe swietnie umyte w wysokiej temperaturze.
Jedyna dla mnie wada to kabel elektryczny, ktory czasem przeszkadza.

Polecam jako doswiadczona uzytkowniczka:)

Iwa_P
02-01-2010, 16:38
czy pic na wode

pic na wode.. kolega taki posiada.... pierwszy tydzien zachwyt jaki to fajny sprzet, drugi tydzien że jednak to chińszczyzna a zmywa tak sobie, trzeci tydzien -rozczarowanie...efekt koncowy stoi sobie w garażu...

------

A co takiego koledze nie odpowiada? Jest zly bo 'tak' czy podaje konkretne powody?

zuz@nka
02-01-2010, 18:06
czy pic na wode

pic na wode.. kolega taki posiada.... pierwszy tydzien zachwyt jaki to fajny sprzet, drugi tydzien że jednak to chińszczyzna a zmywa tak sobie, trzeci tydzien -rozczarowanie...efekt koncowy stoi sobie w garażu...

------

A co takiego koledze nie odpowiada? Jest zly bo 'tak' czy podaje konkretne powody?

zdecydowanie się pod tym podpisuję tylko zachwyt skracam do dwóch razy użycia: pierwszy i ostatni :evil:

tacim
19-01-2010, 19:03
Macie doświadczenia z takimi urządzeniami muszę sobie sprawić na metry kafli i nie wiem czy warto takie za 300-400 zł czy jakiś Karcher kole 1000???

cieszynianka
19-01-2010, 20:07
Tu o tym dyskutowali:

http://forum.muratordom.pl/parownica-karcher,t150807.htm

http://forum.muratordom.pl/karcher-odkurzacz-i-parownica,t159070.htm

http://forum.muratordom.pl/mop-parowy,t173336.htm

http://forum.muratordom.pl/mop-parowy-czy-warto-kupic,t173537.htm

http://forum.muratordom.pl/oczyszczacz-parowy,t103989.htm

http://forum.muratordom.pl/proza-zycia-mop-do-podlog,t63781.htm

:wink:

tacim
20-01-2010, 16:28
hehe dzieki jak zawsze moc tematów.

wawrzyn105
05-01-2011, 21:56
Ja korzystam od roku z mopa parowego i uwazm, ze jest kapitalny - praktyczny i skuteczny. Goraca para wszystko ze soba zabiera. W domu biegaja dwa psy wiec jest po kim sprzatac. Podlogi kamienne, gresowe swietnie umyte w wysokiej temperaturze.
Jedyna dla mnie wada to kabel elektryczny, ktory czasem przeszkadza.

Polecam jako doswiadczona uzytkowniczka:)

dopiero trafiłam na ten watek,szukam mopa parowego.czy polecasz jakąś firmę?Ja na próbę miałam taki zwykły kupiony na placu za grosze,byłam bardzo zadowolona,ale się połamał:) teraz szukam solidnego.

agatek751
06-01-2011, 20:02
Ja skusiłam się. Zakupiłam i się rozczarowałam. Pieniądze wyrzucone w błoto. Na gresie polerowanym totalna porażka chociaż nie kupowałam dla polerowanego ale do gresu w satynie w wiatrołapie. Maże się to , zostawia smugi, kabel się plącze, totalna porażka. Szkoda forsy, lepiej do kosmetyczki albo na masaż iść.

mikaku
25-03-2012, 10:21
witajcie, chcielismy z Żoną położyć tą mozaikę pod prysznicem i zamontować odpływ liniowy, bez brodzika..
wykonawca twierdzi, że jest przeciwny takiemu rozwiązaniu, bo te płytki mają nasiąkliwość 10% i i nie da gwarancji
na wykonawstwo, ze moga odpadac itp..

mialo to byc fugowane fugą epoksydową i zastanawiam się czy to faktycznie możliwe że plytka niby lazienkowa i ma robic takie problemy...? :(

annol
25-03-2012, 10:31
Chciałabym ponowić temat. Czy ktoś może polecić konkretny model mopa? Zastanawiam sie nad zakupem ale nie wiem jaki wybrać. Chciałabym aby zdał egzamin w moim nowym domu

Amoniaq
27-04-2012, 13:57
Ja się też skusiłam pod wpływem reklam. Na początku wszystko pięknie i cacy. Co tam, kupiłam dla rodziców drugi egzemplarz. Po miesiącu zaczęły się problemy z wyrzutem pary. Po pół roku o używaniu można zupełnie zapomnieć, o suchych podłogach mimo zmian nakładek też. Rodziców mop, używany co 2 mies. jeszcze jakoś działa. Mój niestety wylądował w śmietniku. Wyrzucona kasa:(

gosia86
05-08-2012, 20:04
Ponieważ zbliża się upragniony czas przeprowadzki, zbliża się również sprzątanie domu po zakończeniu budowy
Zastanawiam się nad kupnem mopa parowego

Może ktoś z Was ma takie urządzenie i podzieli się opinią na jego temat??

dodam tylko że mam ponad 40m2 białego gresu polerowanego z białą fugą i potrzebuje czegoś do jego czyszczenia

olgusieniunieczka
08-08-2012, 18:15
Gosia, ja mam taki mop marki Arlette czy jakoś tak, do tego końcówki do czyszczenia fug i inne, których nie używam. Ostatnio na święta myłyśmy ustrojstwem płytki u mojej mamy i jej 8 letnie fugi- już dawno zapomniałyśmy , że miały taki kolor!
Mop jest rewelacyjny dla każdego, kto ma dużo płytek. Ale ostrzegam, roboty przy takim myciu jest sporo. Przynajmniej w moim modelu. Po użyciu podłoga jest mocno mokra i trzeba ją jeszcze przetrzeć wilgotnym mopem, żeby zebrać "odparowany" brud.

marek m
06-09-2012, 00:04
Polecam mopo cykliniarke PSM 200:lol2: z AutoPilotem :rotfl:
firma tania z rosji lat 20 :hug: 2 w jednym - piękno i natura
mąż będzie zadowolony :wave:

annacyrana
11-09-2012, 14:55
Nie polecam takiego mopa. Podłoga zawsze jest mokra przez długi czas, można się poślizgnąć a do tego nie da się nim czyścić parkietu.

Ala K12345
22-07-2019, 10:44
Korzystam od jakiegoś czasu z mopa parowego :spam:. Ogólnie jestem zadowolona, mam dość duży dom, więc wymiernie mogę porównać czas sprzątania na przykład pokoju dziennego, w wiele szybszy i mniej męczący, a przy okazji mogę równolegle sprzątać na sucho i na mokro. Nie ukrywam, że jest to dla mnie zmiana na lepsze, tym bardziiej, że ten mop parowy jest lekki i daje się łatwo prowadzić,

RafiRuX
14-10-2019, 09:02
Co do mopa:

niemalże każdego dnia zastanawiałam się (zwłaszcza, iż teraz metraż znacznie się powiększył);
czy istnieje cudowne urządzenie, które ułatwi mi życie i sprawi, iż czas poświęcony sprzątaniu stanie się znacznie krótszy, a ja będę oddawać się temu zajęciu z prawdziwą przyjemnością? i oto proszę, jakby ktoś czytał w moich myślach i jak domniemam w większości osób mających własne „em ileś tam” :) nagle jak za dotknięciem cudownej różdżki na ekranie telewizora pojawia się reklama sprzętu, który nie mniej nie więcej jest idealnym odbiciem marzeń!!! No i jak tu się proszę państwa nie skusić, no jak? choć zazwyczaj twarda jestem w tych sprawach i omamić się nie daję, tym razem ulegam sugestii podprogowej czy jak ją tam zwał i wydobywam ostatnie zaskórniaki na to cudo, dzięki któremu mam wieść lekki żywot :) a jakże, czekam niecierpliwe na przesyłkę, i wyobraźni już widzę siebie siedzącą przy kawusi uśmiechniętą i wypoczętą, wpatrującą się z błogim zadowoleniem w błyszczącą podłogę! ;)
tyle wyobraźnia, a rzeczywistość?
ta zgoła jest twardsza niż ja, jak się okazuje ;)
mop, i owszem myje, ale o zgrozo! nie sam! Jak to nie sam?! A co z czasem, który miałam spędzić przy filiżance małej, czarnej i aromatycznej? Uhm… ulatnia się jak aromat, ech! tyle, że jeszcze szybciej. Mało tego, namachać się muszę, że hej, bo mop ciężki jak tysiąc diabłów razem wziętych a może i więcej :0 :evil: jakiś plus z tego? no tak, oszczędność na fitnesclubie, mięśnie same się wyrabiają, nawet nie wiadomo kiedy ;) a co z tym brudem, znika samoczynnie w magiczny sposób? otóż, z pierwszej płytki znika, fakt! ale drugą czy trzecią już raczej brudzi niż cudownie odnawia ;) a najgorsze okazuje się to kulanie się paprochów za wkładką, mimo, iż podłoga dosłownie przed samym myciem była dokładnie wysprzątana z wszelkiego kurzu miotłą. Czy jak za dotknięciem różdżki wymywa fugi? Raczej nie, a właściwie zdecydowanie nie, bardziej nawet nagarnia w nie pod ciśnieniem brud z wkładki :(
sumując; idzie tym myć, ale trzeba dużo samozaparcia, ja na sto metrów mam 12 wkładek z mikrofibry, przeliczając, zmieniam wkład średnio co dziesięć metrów, wtedy jest w miarę ok.
dlaczego uparcie używam tego „cuda”? bo to jedyny jak do tej pory sprzęt, który radzi sobie z gresem w sposób w miarę mnie zadawalający – znaczy, nie zostawia znaczących smug, podłoga się bardziej błyszczy niż po użyciu mopa ultra viledy nawet przy udziale najlepszych środków czyszczących, czy po czyszczeniu na tysiąc i jeden sposobów wynikających z porad forumowiczów typu: ocet, ludwik, płyn do szyb, czy nawet sama woda. Raz jeszcze sumując; jeśli do gresu, jestem na tak, acz nie do końca.

P.S. drewna tym w życiu bym nie myła, za duże ryzyko, mop zostawia znaczne ilości wody, więc resztę podłóg i schody myję zwykłym.

Ja pierdziele. Dobrze, że to przeczytałem.

Olek1980
25-10-2019, 13:53
A coś do 300 zł??

AndrzejWalczak
09-12-2019, 08:59
Też poszukują takiego mopa w przystępnej cenie.