PDA

Zobacz pełną wersję : Geodeta z Legionowa



jacek lelo
30-09-2003, 14:52
Szukam sensownego geodety z okolic Legionowa (wytyczenie działki i sporządzenie mapki).

Jacek Lelo

Manik
30-09-2003, 15:56
Uważaj na tych geodetów. Mieszkam w powiecie legionowskim od 2 lat i wiem że to jest jedna klika. Działają mniej wiecej tak:
geodeta z Legionowa obsługuje gminy ościenne, np. Serock, Nieporęt, a w zamian geodeci gminni z tych urzędów obsługują Legionowo. I raczka rączkę myje :evil: i wszystko jest załatwione pod dyktando geodety gminnego, ale przez niezależnego geodetę wynajętego do konkretnego zadania, a ty nie wiesz co i jak zostało zrobione.

Arabel
30-09-2003, 18:41
witam,
co to znaczy w praktyce, wlasnie korzystalam z uslug geodety z Wieliszewa...to tuz obok??? :roll:

Manik
30-09-2003, 19:52
to znaczy że w gminie Serock wszyscy mieszkańcy narzekają na geodetę gminnego. Ale Wieliszew może mieć inną politykę gruntową i w tej gminie nie musi być kłopotów ze źle wymierzonymi działkami, gubieniem kilkunastu centymetów na długości kilkunastu albo kilkudziesięciu metrów - poznałem to na własnej skórze - i innymi przekrętami.

Proponuję parzeć na ręce i dokładnie sprawdzać !!!!

rogi
01-10-2003, 07:50
będę budował w Legionowie na bukowcu.
Był już u m,nie geodeta. Teraz czekam aż starostwo łaskawie zatwierdzi mapkę.
Geodeta z Ursusa stosunkowo niedrogi.
Za aktualizacje mapki i wytyczenie chce 600 zł. (450 aktualizacja i 150 wytyczenie).
Moge dać namiary.

rogi
01-10-2003, 07:51
Legionowska grupo, gdzie kupowaliście materiały na ściany, gdzie beton itp.

Manik
01-10-2003, 08:50
Legionowska grupo, gdzie kupowaliście materiały na ściany, gdzie beton itp.

Mieszkam na trasie pomiędzy Zegrzem a Dębe i najtańsze materiały budowlane znalazłem w Stanisławowie za Pomiechówkiem w stonę Nowego Dworu. Tam w zeszłym roku kupowałem cegłę, ale ... klinkierową na ogrodzenie - Hanson ( teraz Wienerberger) za 1,25 zł. Na trasie pomiędzy Legionowem i Zegrzem te same cegły były droższe o jakieś 0,25 - 0,3 zł. Cement kupuję na trasie Zegrze - Serock, ale nie szukałem nigdzie więcej, cena około 500zł za tonę, ale nie ja płaciłem, wobec tego nie do końca jestem pewien.