PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma dach z dachówki niemieckiej Nibra



teresab
25-07-2008, 09:57
Szukam kto kładł dachówkę niemieckiej firmy Nibra? Zastanawiam się pomiędzyL-15 z Koramica a Nibrą. Cena nibry jest jakieś 25% tańsza od L-15.

heniecki
25-07-2008, 19:50
Siemka ja mam nibre to jest dachowka nelskampa, jak chcesz ja obejzec na dachu to zapraszam na wizje lokalna do gorek/opola.Dla mnie rewela choc tania nie byla.

teresab
25-07-2008, 20:39
Witam, chętnie obejrzymy z mężem ten dach z dachówką nibra. Czy możesz podac swój adres w Górkach? Może podjechalibysmy jutro lub pojutrze? Podaj termin kiedy ci pasuje. Z góry dziekuje

heniecki
26-07-2008, 19:45
Witam jest mozliwosc obejrzenia jutro w niedziele jesli ci pasuje, ja nie bede bo mieszkam za granica, ale bedzie moj ojciec ze znajomym, beda robic zdjecia.Dam ci tel. do mnie do rodzicow zadzwon jutro rano i sie umow, ja ich uprzedze ze ktos bedzie dzwonil 077-474-54-86.Budowe mam w Gorkach przy ulicy szerokiej,musisz skrecic w lewo z glownej zaraz przy duzej kapliczce.

teresab
26-07-2008, 22:07
serdeczne dzięki, bedziemy jutro dzwonić i przyjedziemy.

czandra
27-07-2008, 09:13
Jak jest cena tej dachówki i ile wychodzi m2 z dodatkami? Napiszcie też jaki macie kolor i typ dachówki.

Pzdr.

teresab
27-07-2008, 12:47
Za mój dach 211m2 wycenili mi tą dachówkę na 15 500 zł brutto z dodatkami (gąsiory, krawędziówki, zamkniecia, membrana itp).
Nad kolorem jeszcze się zastanawiam, może to bedzie czarno-grafitowy, lub jakiś ceglasty.

heniecki
27-07-2008, 22:21
Zalezy jaka cie interesuje beton czy ceramika, ja mam ceramike i koszt na moj dach ok.270m. kopertowy calosc to przeszlo 35 tys.

heniecki
27-07-2008, 22:24
Do Teresab zapomilem ci napisac ze rynny to Lindab.

teresab
08-08-2008, 09:13
Heniecki, coś bardzo drogo ten twój dach kosztował. Ja pisałam o tej kwocie 15.500 zł za dachówkę Nibra ceramiczną , ale bez rynien. A jeszcze moge zapytać- ile kosztowały te rynny, bo bardzo mi się podobają i gdzie je kupowałeś, oraz gdzie kupowałeś dachówkę?
Ja niesteety ze względu na mały budżet buduję mały dom (ok. 120m2 uzytkowej) ale materiały chcę mieć dobrej jakości. Pozdrawiam

heniecki
08-08-2008, 19:07
Dach wyszedl tak drogo poniewaz mialem duzo dachowek krawedziowych i gasiorow co strasznie podraza koszt, dachowka podstawowa to nie wszystko, rynny kosztowaly ok.7.5 tys.zl.Calosc materialow na dach i dom kupuje w cegielni i zarazem hurt.bud. w Niemodlinie zero problemow i dostawy na termin.Pozdrawiam i zycze trafnych wyborow.

Piątka
21-02-2009, 10:38
:) podbijam,bo rozważamy też nibrę..

Dominika i Jakub
01-03-2009, 17:40
Witam , my nasz dach też pokryliśmy Nibrą, dużego formatu, podczas pracy dekarz potwierdził że dachówka bardzo dobra, a efekt końcowy mówi sam za siebie- SUPER :D

Dominika i Jakub
06-03-2009, 06:28
http://images49.fotosik.pl/77/554065f74dccd09cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

TypeR
06-03-2009, 06:47
Witam,
dobra dachówka, Nibra to dachówka wielkoformatowa, u nas R-10 wychodzi 10 szt./m2.
Dekarze mówili że ma ciasne zamki i twarda przy cięciu.
Polecam hurtownię w Łodzi, dobre ceny na Nelskampa dają, miałem kupować i przywozić z Olsztyna, ale tu bliżej i rabacik lepszy (Plus-Dachy).

http://www.ozzo.pl/d/dach%203.jpg


Pozdrawiam - Daniel

Piątka
06-03-2009, 07:10
my również zamówiliśmy nibrę , ale DS5, starą czerń..jest mniejsza troszkę..i czekamy teraz na dostawę.. :)
w tej chwili w miarę dobra cena..
TypeR ciekawa jestem jak im wyszło cięcie w koszach..bo widzieliśmy gdzieś z bliska dach z krzywo wyprowadzona linią
i na dodatek sprawiała wrażenie, jakby dachówki na kancie były czerwonawe-niepomalowane..
ja wiem :wink: to zalezy od dekarza :)
pozdrawiam :)

TypeR
06-03-2009, 09:57
my również zamówiliśmy nibrę , ale DS5, starą czerń..jest mniejsza troszkę..i czekamy teraz na dostawę.. :)
w tej chwili w miarę dobra cena..
TypeR ciekawa jestem jak im wyszło cięcie w koszach..bo widzieliśmy gdzieś z bliska dach z krzywo wyprowadzona linią
i na dodatek sprawiała wrażenie, jakby dachówki na kancie były czerwonawe-niepomalowane..
ja wiem :wink: to zalezy od dekarza :)
pozdrawiam :)

Cześć,
nie mam teraz lepszego zdjęcia, ale jest równo przycięta. Nie pomalowana, tydzień temu odebrałem angobę na zimno dokładnie tej barwy co dachówka (barwy stare angoba). U mnie mało koszy(daszek nad wejściem i tarasem) więc albo sam pomaluję albo jak się z chłopakami umawiałem przy zakładaniu podbitki pomalują.
Jeżeli mamy ten sam kolor (03 barwy stare angobowany) to dachówka w słoneczny dzień wydaje się lekko brązowa, a w takie jak teraz grafitowo-czarna. Za angobę na zimno płaciłem 75 zł z 0,5 l.
Jak będą mocno potrzebne zdjęcia koszy to wieczorem mogę wgrać.
Pozdrawiam - Daniel

http://www.ozzo.pl/d/gasory.jpg

Pozdrawiam - Daniel

Piątka
06-03-2009, 10:16
dzięki :D
już wszystko jasne..nie wiedziałam, że to sie później maluje..
dobrego dnia :)