PDA

Zobacz pełną wersję : Jutro wparawiam okienko i mam pytanie.



Puszka
25-07-2008, 12:24
Mam do wprawienia bardzo małe okienko 30cm na 30cm.

Do tego okienka do spodu ramy przykrecony jest plastikowy profil.
Czy okno montowac z tym profilem czy go odkrecic.

Czy kotwy mocowac do wszystkich boków okna. Slyszałem ze dolnego boku (spodu) nie przykręca się kotwami.

Pozdrawiam

Dariusz Dul

Trociu
25-07-2008, 12:55
Do tego okienka do spodu ramy przykrecony jest plastikowy profil.
Czy okno montowac z tym profilem czy go odkrecic.

A to nie będzie listwa do któej należy przymocować parapet? Może spytaj się w sklepie, w którym kupiłeś to okno, co to za listwa?

mikolayi
25-07-2008, 13:23
ta plastikowa listwa to listwa pod parapet. zostaw ją, łatwiej potem zamocować parapet. Znam to z autopsji.Co do kotwienia to moje niewiele większe okienka są kotwione w 4 punktach (Oknoplast Kraków).

mart 3210
25-07-2008, 18:16
Chłopie a po co ci te kołki to tego lufciku???Będziesz go uszczelniał suszonym mchem??Pianka powinna wystarczyć

Puszka
25-07-2008, 18:19
Chłopie a po co ci te kołki to tego lufciku???Będziesz go uszczelniał suszonym mchem??Pianka powinna wystarczyć

No to ciekawe po co do tego okienka producent dodaje kotwy. Wole je jednak zamocować. Nic mnie to nie kosztuje a spokój gwarantowany.

Puszka
25-07-2008, 18:21
ta plastikowa listwa to listwa pod parapet. zostaw ją, łatwiej potem zamocować parapet. Znam to z autopsji.Co do kotwienia to moje niewiele większe okienka są kotwione w 4 punktach (Oknoplast Kraków).

Tak tez zrobie tylko ze listwa na dole uniemożliwnia założenie kotwy.

mart 3210
25-07-2008, 18:30
No to załóż dla świętego spokoju ale nie jestem przekonany czy więcej niż 3 te blachy są przy tak małym oknie ptrzebne

Puszka
25-07-2008, 18:50
No to załóż dla świętego spokoju ale nie jestem przekonany czy więcej niż 3 te blachy są przy tak małym oknie ptrzebne

No i właśnie chce dac 3. Po bokach i na górze. Na dole nie dam chyba nic.

mikolayi
25-07-2008, 19:50
No to załóż dla świętego spokoju ale nie jestem przekonany czy więcej niż 3 te blachy są przy tak małym oknie ptrzebne

No i właśnie chce dac 3. Po bokach i na górze. Na dole nie dam chyba nic.
tam gdzie blachy, tam kotwy...

"Chłopie a po co ci te kołki to tego lufciku???Będziesz go uszczelniał suszonym mchem??Pianka powinna wystarczyć
Twoja sprawa skoro "powinna"

jareko
25-07-2008, 21:04
przerost formy nad treścią :lol:
okno w tym gabarycie spokojnie możesz zamontować tylko na sama piane - nie są konieczne kotwy
Tak tu sie wszyscy zachwycają Niemcami i ich wytycznymi do montażu wiec.... u nich okna piwniczne wysokość do 50cm/szerokość do 80cm mocowane są tylko na taśmę rozprężna w bardzo dokładnie wymurowany bądź wylany otwór, później idzie tynk i szlus - nie ma żadnych kotew i tym podobnych wynalazków. Zamontowanie na sama piane będzie jeszcze mocniejsze
choć zaraz usłyszysz ze powinieneś te okienko zamontować na dyble a nie kotwy i zastosować montaż i3 :lol:
A kotwy dali.... bo obligatoryjnie kotwy sie daje ;)
raaaany a po co ci takie małe okno - ze sie zapytam?

25-07-2008, 21:43
... No to ciekawe po co do tego okienka producent dodaje kotwy...
producent chce zarobic ...
to tak jak w telezakupy mango ... kupujesz nóz do obierania owoców a oni gratis dodaja Ci tacke, 3 podstawki, szklanke, kieliszek, 20 serwetek a jak zadzwonisz w ciągu 20 godzin dostajesz jeszcze gratis książke kucharską ...


p.s.
to okienko, to pewno dla gołębi ?

Puszka
25-07-2008, 22:16
... No to ciekawe po co do tego okienka producent dodaje kotwy...
producent chce zarobic ...
to tak jak w telezakupy mango ... kupujesz nóz do obierania owoców a oni gratis dodaja Ci tacke, 3 podstawki, szklanke, kieliszek, 20 serwetek a jak zadzwonisz w ciągu 20 godzin dostajesz jeszcze gratis książke kucharską ...


p.s.
to okienko, to pewno dla gołębi ?

;)

Nie jest to okienko dla gołebi ;)

Jest to małe okienko do piwnicy.
Mam tego 2 sztuki
dokładne wymiary to wysokość 30 cm a szerokość to 50 cm.
Są to okienka uchylne i beda służyły tylko do małego doświetlenia pralni ewentualnie wentylacji. Pozatym są tez kratki wentylacyjne.

Pozdrawiam

Puszka

25-07-2008, 22:28
do takich maliznot wystarczy pianka i kliny

pzdr

mart 3210
25-07-2008, 23:59
Teraz wszystkich pozdrawia a moje rady zlekceważył :lol: :lol: 8)

Atomic
26-07-2008, 05:55
Mam do wprawienia bardzo małe okienko 30cm na 30cm.

Do tego okienka do spodu ramy przykrecony jest plastikowy profil.
Czy okno montowac z tym profilem czy go odkrecic.

Czy kotwy mocowac do wszystkich boków okna. Slyszałem ze dolnego boku (spodu) nie przykręca się kotwami.

Pozdrawiam

Dariusz Dul
Wszyscy uzależniają montaż kotew od wielkości okna, może i racja, ale...
Mój sąsiad wstawił małe okienka piwniczne bez kotew na samą piankę i w nocy tego samego dnia złodzieje ładnie je wycieli i ukradli. Może gdyby widzieli, że są kotwy daliby sobie spokój. Oczywiście nie musi być tak u Ciebie.
Ja mam takie dwa okienka i oba zakotwione, ale tylko z dwóch stron.
Te listwy niekoniecznie muszą służyć do ułatwiania montażu parapetu. Niektóre firmy zakładają takie szare (przykręcane na śruby) tylko jako listwy transportowe, aby nie porysowała się rama.

jareko
26-07-2008, 09:38
wiara w to ze kotwy powstrzymałyby złodzieja przed kradzieżą tych okienek jest naiwna. Kotwa nie jest żadnym zabezpieczeniem. Dopiero zakrycie okna tynkiem (czy innym wykończeniem) realnie zabezpiecza je przed kradzieżą
Cholera - uświadomiłem sobie ze zaczynam być tu specjalista od włamań :lol: