PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia do 30m - wydział architektury się sprzeciwia



duck
25-07-2008, 13:37
Witam,

Planuję wykopać studnię dla celów gospodarczych (podlewanie ogródka) o głębokości do 30m i poborze wody poniżej 5m3. Z tego co znalazłem na forum, wystarczy zgłosić ten fakt i odczekać z pracami 30 dni. Niestety, w wydziale architektury powiedziano mi, że zgłaszają w takim przypadku sprzeciw. Uzasadniają to miejscowym planem zagospodarowania według którego zaopatrzenie w wodę dla działki jest z sieci wodociągowej. Jak wygląda sprawa z punktu widzenia prawa? Czy da się na urzędzie wymusić "niezabranianie" budowy studni?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Piotrek

Trociu
25-07-2008, 14:32
Na słowo niczego nie będziesz pewnym.
Ja bym próbował to zgłosić.
Jeżeli będzie decyzja odmowna (jak teraz mówią), to będą musieli dokładnie wskazać na jakiej podstawie - i będziesz miał trochę ułatwienia - bo będziesz miał dokładnie jedną możliwość do obalania a nie milion hipotez.

Przeczytaj może też dokładnie jakie tam są zapisy w planie zagospodarowania. Może jest jakiś kruczek, który można wykorzystać.

duck
25-07-2008, 14:45
Dzięki za odpowiedź


Przeczytaj może też dokładnie jakie tam są zapisy w planie zagospodarowania. Może jest jakiś kruczek, który można wykorzystać.

W planie zagospodarowania mam punkt: "zaopatrzenie w wodę - z sieci wodociągowej". W urządzie powiedzieli, że nie zgłaszają sprzeciwu w stosunku do studni jedynie gdy nie ma możliwości podłączenia do wodociągu. A ja wodę z wodociągu mam.

Pozdrawiam

Piotrek

Trociu
25-07-2008, 15:09
A pociągnijmy to dalej. Ten zapis "zaopatrzenie w wodę - z sieci wodociągowej" to jest w jakiejś sekcji czy coś.

duck
25-07-2008, 15:30
A pociągnijmy to dalej. Ten zapis "zaopatrzenie w wodę - z sieci wodociągowej" to jest w jakiejś sekcji czy coś.

Punkt 9 "Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej" podpunkt 2 "zaopatrzenie w wodę - z sieci wodociągowej". O to chodziło?

jacekp71
25-07-2008, 15:52
zaopatrzenie w wodę domu, a ty domu ze studni zaopatrywac nie bedziesz, wiec nie powinni sie czepiac ....

sSiwy12
25-07-2008, 16:39
Napisz wyraźnie, że woda dla celów gospodarczych. Możesz powołać się na fakt, że woda uzdatniona jest zbyt cenna do podlewania upraw. Sprawdź umowę z wodociągami, może tam piszą czego nie wolno. Jeśli masz kanalizacje, to argumentem też może być sprawa zwiększonej opłaty za wodę, która de facto nie "spłynęła ściekami - no chyba, że będzie zgoda na drugi wodomierz.

Kuna
04-08-2008, 19:09
sSiwy12 ma rację . Prawdopodobnie gmina jest właścicielem wodociągu i jest żywotnie zainteresowana opłatami za pobór wody . Osobiście posiadam taką studnię i nikt mi nie robił problemów . Zawiadomiłem na piśmie , że mam zamiar ją wykonać . Gmina i powiat nie zareagowały . Stunia została wykonana . Bardzo się opłaca podlewać wodą własną ogród bo to tylko koszty prądu zużytego do napędu pompy . No i nie płacę za kanalizę .

duck
04-08-2008, 20:47
Gmina i powiat nie zareagowały.

A u mnie stwierdzili, że zgłoszą sprzeciw (jeszcze nie złożyłem papierów, na razie tylko sptawdzam swoje szanse rozmawiając z urzędnikami). Na szczęście organ do którego będę się odwoływał (wojewódzki) ma rozsądniejsze podejście - stwierdzili (na telefon), że nie widzą przeciwskazań.

Trociu
05-08-2008, 09:29
Gmina i powiat nie zareagowały.

A u mnie stwierdzili, że zgłoszą sprzeciw (jeszcze nie złożyłem papierów, na razie tylko sptawdzam swoje szanse rozmawiając z urzędnikami). Na szczęście organ do którego będę się odwoływał (wojewódzki) ma rozsądniejsze podejście - stwierdzili (na telefon), że nie widzą przeciwskazań.No to nie pozostaje Ci nic innego jak składać pismo, czekać na sprzeciw i się odwoływać.
Może jest tak pisze Kuna.