PDA

Zobacz pełną wersję : Pękniecia łączenia płyt g-k na holce...



revalidon
25-07-2008, 15:03
Zauważyłem niedawno problem w postaci pęknięć chyba na łączeniu płyt gk... Mimo, że robota wyglądała na dobrze zrobioną teraz wychodzą takie kwiatki jak to na zdjęciu... Pekniecia wystepują tylko na łączeniu skosów z sufitem i prawie tylko nad oknami dachowymi...

1. Czy powodem pękania jest wilgoć..?
2. Jak to naprawić aby jak najmniej demolować w domu..?

Z góry dzieki za odpowiedź...


http://images33.fotosik.pl/332/77c1653ff0005aed.jpg (www.fotosik.pl)

Trociu
25-07-2008, 15:11
Zauważyłem niedawno problem w postaci pęknięć chyba na łączeniu płyt gk... Mimo, że robota wyglądała na dobrze zrobioną teraz wychodzą takie kwiatki jak to na zdjęciu... Pekniecia wystepują tylko na łączeniu skosów z sufitem i prawie tylko nad oknami dachowymi...


Co prawda nie widzę w pracy zdjęć, ale:
- czy na łączeniu tychże płaszczyzn skos - sufit była zrobiona kontrolowa rysa? Pewnie dach inaczej pracuje niż sufit i dlatego pęknięcia się pojawiają

pilot1
25-07-2008, 15:36
dokładnie jesli jest to dach to pewnie pracuje i od tego to sie stało

revalidon
25-07-2008, 16:02
Chyba to nie będzie powodem... Jesli dach pracuje, to raczej tak samo krokwie do których mocowany jest ruszt skosów jak i jętki do których mocowany jest ruszt sufitu...
Przy czym pekniecia występują głównie nad oknami dachowymi, nie zaś na całej długości...

admiro
25-07-2008, 17:41
Listwa lub wałek styropianowy na klej montażowy i zamalować. Na połączeniu nieruchowej ściany z ruchomym dachem zawsze pęknie.

mart 3210
25-07-2008, 18:12
Tak to zdjęcie zrobione że nie wiem z tego nic.Pęka nad oknami przy łączeniu skosów z sufitem-jeśli to co widać na zdjęciu to kawałek połaci nad oknem i sufit to prawdopodobnie chłopcy nie dali żadnych taśm albo słabym gipsem szpachlowali.

plulka
25-07-2008, 21:41
Tak to zdjęcie zrobione że nie wiem z tego nic.Pęka nad oknami przy łączeniu skosów z sufitem-jeśli to co widać na zdjęciu to kawałek połaci nad oknem i sufit to prawdopodobnie chłopcy nie dali żadnych taśm albo słabym gipsem szpachlowali.
Tez mi sie tak wydaje ze nie wtopili tasmy papierowej z wkladka stalowa, a poza tym czy zastosowano w miejscu styku np cekol c40 z wloknami szkanymi czy tez cos innego.

sylvo
26-07-2008, 17:03
- Wydrapać co się da, co się kruszy,
- zwilżyć powierzchnię wodą używając pędzelka,
- szczelinę wypełnić z lekkim niedopełnieniem Knauf Uniflot,
- nałożyć Cekol i przykleić taśmę papierową,
- całość jeszcze raz naciągnąć Cekolem,
- wyszlifować i cieszyć się efektem.
Tam gdzie tak zrobiłem nie pęka.