PDA

Zobacz pełną wersję : Regulator pokojowy - jaki wybrać sposród bezprzewodowych??



Coobah
26-07-2008, 01:44
Witam,

Stoję przed wyborem regulatora pokojowego, bezprzewodowego do mojego kotła na ekogroszek. Pomóżcie mi w wyborze jaki wybrać.
Czy coś z rozreklamowanych firm Auraton, Euroster, czy może coś takiego (u moich znajomych spisuje się świetnie):
http://allegro.pl/item406260645_bezprzewodowy_termostat_pokojowy_bpt _21_bpt21_.html
a może taką polską produkcję wybrać:
http://allegro.pl/item399271912_regulator_temperatury_bezprzewodowy_ zobacz_.html

Doradźcie coś fajnego i działającego :)

Mały
26-07-2008, 07:33
Auraton lub Euroster. Koszt ok. 360-400 zł i spokojny sen. Przynajmniej jak otworzysz klapkę to Ci się "ryż nie wysypie" ;) .

Coobah
27-07-2008, 09:33
Auraton lub Euroster. Koszt ok. 360-400 zł i spokojny sen. Przynajmniej jak otworzysz klapkę to Ci się "ryż nie wysypie" ;) .

Bardziej mi chodziło i funkcjonalność, a ryżu się nie boję :)

nom
27-07-2008, 12:02
Auraton 2005TX za 300zł użytkuję od 3 lat bezawaryjnie, zasięg przez 5 stropów żelbetonowych bez problemu, baterie alkaliczne wystarczają na ok. 1,5 roku.
Histereza 0,25*C lub 0,5*C.

Coobah
27-07-2008, 12:39
Auraton 2005TX za 300zł użytkuję od 3 lat bezawaryjnie, zasięg przez 5 stropów żelbetonowych bez problemu, baterie alkaliczne wystarczają na ok. 1,5 roku.
Histereza 0,25*C lub 0,5*C.

yhm...
tylko sterwniki Auraton i Euroster pozwalają tylko na zaprogramowanie dwóch temp. na dobę (coś w stylu dzień i noc). A ja chciałbym np. nad ranem troszkę podgrzać w domu, w południe schłodzić, po południu podgrzać mocniej niż nad ranem, a na noc wychłodzic, żeby lepiej sie spało :)

nom
27-07-2008, 20:28
A ja chciałbym np. nad ranem troszkę podgrzać w domu, w południe schłodzić, po południu podgrzać mocniej niż nad ranem, a na noc wychłodzic, żeby lepiej sie spało :)

Tylko, że weź pod uwagę bezwładność temperatury w pomieszczeniu, u mnie np. jakbym nie grzał cały dzień to przy temp. zewnętrznej ok. 0*C i temp. w domu 20*C po 24h temp. w pomieszczeniu spadnie co najwyżej o 3*C. No chyba, że będziesz okna otwierał to spadnie więcej. :-)

maneus
19-01-2009, 17:51
Ja kupiłem najtańszy jaki był bezprzewodowy na allegro. Zdaje się, że za 90zł. Działą i jest OK. Temperatur można ustawić chyba 9 różnych, ewentualnie powtarzalnych w określonych dniach tygodnia. Wada - histereza stała - 1st i dokładność (rozdzielczość) - 1 st. Może jestem marudny, ale będę szukał czegoś dokładniejszego :)

Jarzeb
21-01-2009, 11:23
ja akurat mam auraton

i jak otworzysz to ryż się wysypie - wszystko made in china

Mój już dwa razy się spalił..... (przewodowy)

teraz kupiłem tajwańskie i ok

Marcin1978
21-01-2009, 11:27
Ja mam eurostera 2006 TX. Jak narazie dziala wszystko ok. zasieg bardzodobry

lobo0
21-01-2009, 11:44
Ja mam eurostera 2006 TX. Jak narazie dziala wszystko ok. zasieg bardzodobry

też ma ten sam regulator i potwierdzam że działa poprawnie i ma duży zasięg

arktyk
21-01-2009, 12:44
Ja mam auratona i jest OK

Pozdr,

Karas123
18-03-2009, 19:08
Podłączam się pod temat,
Czy istnieje taki regulator pokojowy, lub jakikolwiek regulator :) który ma możliwość włączenia temperatury ekonomicznej w momencie włączenia alarmu, oraz rozpoczęcia grzania, tj przejścia do temperatury komfortowej w momencie wyłączenia alarmu.

Zależało by mi na takim systemie, gdyż mam nie normatywne godziny pracy, wychodzę i wracam z domu o bardzo rozbieżnych godzinach :)

drut5
18-03-2009, 19:52
Witam,

Stoję przed wyborem regulatora pokojowego, bezprzewodowego do mojego kotła na ekogroszek. Pomóżcie mi w wyborze jaki wybrać.
Czy coś z rozreklamowanych firm Auraton, Euroster, czy może coś takiego (u moich znajomych spisuje się świetnie):
http://allegro.pl/item406260645_bezprzewodowy_termostat_pokojowy_bpt _21_bpt21_.html
a może taką polską produkcję wybrać:
http://allegro.pl/item399271912_regulator_temperatury_bezprzewodowy_ zobacz_.html

Doradźcie coś fajnego i działającego :)

auratony ,delta-dore.

Deamos
10-06-2009, 12:30
Podłączam się pod temat,
Czy istnieje taki regulator pokojowy, lub jakikolwiek regulator :) który ma możliwość włączenia temperatury ekonomicznej w momencie włączenia alarmu, oraz rozpoczęcia grzania, tj przejścia do temperatury komfortowej w momencie wyłączenia alarmu.

Zależało by mi na takim systemie, gdyż mam nie normatywne godziny pracy, wychodzę i wracam z domu o bardzo rozbieżnych godzinach :)

Podbijam :D
Oblookalem iles kosmicznie wygladajacych regulatorow, ale w zadnym nie znalazlem opcji pobierania sygnalu z zewnatrz (np. z centralki alarmowej), ktory by je przelaczal w sryb ekonomiczny jak nikogo nie ma w domu.


Mozna by zrobic proteze w postaci dwoch regulatorow i przekaznika, centralka przelacza sterowanie miedzy dwoma regulatorami gdzie jeden reguluje temperatora podczas uzbrojonego alarmu, drugi podczas rozbrojonego, ale dwa to lekka przesada...