PDA

Zobacz pełną wersję : Pies i podłogówka



azalka
27-07-2008, 14:04
Będziemy wkrótce stawiać domek. Marzy mi się podlogówka na całym parterze. Czy ktoś z Was orientuje sie jaki jest jej wpływ na psy?
Czy w "psim pokoju" zrobić podłogówkę, czy wyjątek? (nb. psy beda sie poruszac swobodnie po calym domku - psi pokoj to ich sypialnia, przechowalnia ublocencow, porodowka i zlobek).

MateuszCCS
01-08-2008, 10:32
jak masz wystawowe rasowce i chcesz miec siersc , to zapomnij o podlogowce wogole.

M.

Roman Czarko-Wasiutycz
01-08-2008, 12:05
Cześć.

Mógłbyś rozwinąć myśl? dlaczego uważasz, że mając podłogówkę psom/zwierzakom ma wypadać sierść? przecież temp. podłogi to jakieś 24st.C ?

MateuszCCS
01-08-2008, 12:57
siersc nie rosnie tak jak powinna. tak wynika z wieloletnich doswiadczen wlascicieli i hodowcow. Jezeli nie masz psa wystawowoego z dlugim wlosem, to tematu nie ma - zwierzak łysych plackow od podlogowki miec nie bedzie.

M.

Roman Czarko-Wasiutycz
01-08-2008, 13:26
Dzięki za info :/

Psa wystawowego mam, ale z b. krótką sierścią /wyżeł niemiecki krótkowłosy/ więc skoro nie będzie miał łysych placków to mam nadzieję, że problemu nie będzie :)

... w razie czego dostanie posłanie na styropianie żeby mu za ciepło nie było od podłogi ;)

jutlandia
01-08-2008, 14:26
nie wiem jak z sierścią itp ale psy i koty kochają podłogówkę... po obserwacji miejsca ułożeń dowiesz się szybko gdzie jest koncentracja ciepła...

MateuszCCS
01-08-2008, 18:55
Roman Czarko-Wasiutycz:

Wyzlowi nic nie bedzie (slabszego wlosa raczej nie da sie zaobserwowac :lol: ) ... Ale z goldenem czy seterem, to juz bywa kiepsko :wink:

Do zobaczenia kiedys na wystawie :lol: (my tez VII gr. ....)

jutlandia:

zalezy od egzemplarza - u mnie na trzy suki - zimą - jedna nie wychodzi spod koldry, drugiej wszystko jedno, a trzecia wogole nie zasnie jak ma przy poslaniu temperature wyzsza niz 16 stopni :wink: Na podlogowke nie reaguje zadna z nich - jest takie ogrzewanie w domu obok - u ojca - i raczej w tych pomieszczeniach gdzie jest sie nie kładą :roll:

M.

azalka
02-08-2008, 11:09
Tego sie obawialam :(
Mam jak najbardziej rasowce, jak najbardziej wystawowe i jak najbardziej dlugowlose - nawet bardzo. I na tym wlosie ogromnie mi zalezy. Zdecydowanie bardziej niz na podlogowce, ale mi jej szkoda :(

Dzieki bardzo za odpowiedz.