PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kolor koszy dachowych?



KARO1
01-10-2003, 08:43
Zamówiliśmy dachówkę ceglastą (Brassa). Blachę na obróbki dachu m.in. kosze chcieliśmy w kolorze dachu a orynnowanie brązowe. Jednak przez pomyłkę otrzymaliśmy blachę również w kolorze brązu. Nie mogę jej wymienić bo została już pocięta na kosze doachowe.
Czy powinnam kupić nową blachę i wydać znowu ok 1000,00 zł :cry:
Jakiego kolory Wy macie kosze? Czy takie same jak dachówka czy inne?
Wykonawca twierdzi że będzie ładnie to wyglądać jak będą kosze brązowe a dachówka ceglasta.
Przyznam, że nie widziałam żeby kosze były innego koloru. No, ale nie zwracałam na to uwagi.
P.s. Otoczka dachu jest już zrobiona w brązie.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam,
Kasia

Gregor_R
01-10-2003, 09:13
To chyba bardziej zależy co kto lubi.
U mnie jest kosz w kolorze dachówki, rynna brązowa - czyli tak, jak Ty miałaś mieć.
Ale potrafię sobie wyobrazić również z brązowym koszem... choć nie chciałbym tak mieć.

Arsen
01-10-2003, 11:25
W ostatecznosci blachę można pomalować...

Wowka
01-10-2003, 11:38
Malowanie blachy to ostateczność i to niestety jak się już zacznie to jest czynność powtarzalna co kilka lat.
Radzę załadować się z małżonką do samochodu i pojeździć po okolicy by "zapolować" na dom z dachem o podobnej kolorystyce.

Mam dachówkę ceramiczną Robena "Jesienny Liść", obróbkę komina i kosze z blachy miedzianej. a pas przyrynnowy z blachy ciemny brąż (matowa). Ten zestaw kolorystyczny też możesz zobaczyć na fotografiach w forumowej galerii.
Pozdrawiam

KARO1
01-10-2003, 12:36
Dzieki Wam wszystkim za wypowiedzi ale wiecie co? wszystko załatwione :lol:
Firma w której kupowałam rynny, blache i reszte na dach przyjmie od nas tę pociętą blachę i wymieni na odpowiedni koler (ceglasty) bez żadnych kosztów.
Przywiozą nam dzisiaj razem z oknami dachowymi
SUPER !!!