PDA

Zobacz pełną wersję : Jak obrabiali?cie okna dachowe p?yt? g-k?



andrzej K.
01-10-2003, 09:40
Witam,
Przymierzam się do powieszenia płyt g-k na sificie poddasza. Oczywiście na wieszakch i profilach CD. Pytanie, jak zrobić to wokół Veluxów? Okno jest zamocowane w ten sposób, że np. z jednej strony jest krokiew 2 cm a z drugiej z 5 cm od okna. Płytę wstawić w rowek w oknie i co dalej? Przymocować do krokwi, ale wieszaki do CD nie zdadzą egzaminu; przymocować do płyt płaszczyzny dachu, np wykorzystując jakiś kątownik?

PZdr

_ZBYCH_
01-10-2003, 18:15
Profile sufitowe przytnij dłuższe o 2 - 3 cm. Na końcu, przy oknie przetnij profil tak , aby można jego koniec zagiąć do środka profila. Tworzy się element, do którego możesz przymocować płyty wykańczające glify.

Widziałem jak fachowcy podkładają między krokwię, a płytę kawałki płyt GK lub pozostałości dachówki bitumicznej i przykręcają płtyę GK do krokwi.

andrzej K.
02-10-2003, 07:21
Dzięki Zbychu,
Ja chciałem dać wzdłuż końca poziomej płyty profil przyścienny UD i do niego przykręcać płytę w glifie, ale spróbuję chyba Twojej metody, jeśli rozstaw profili CD wypadnie tak jak trzeba.
Natomiast co z górnymi i dolnymi glifami? Górny ma przecież być poziomo, dolny pionowo, czyli ukośnie do całej płaszczyzny, no i równolegle do profili CD - nie d rady ich rozciąć. Chyba jednak profile przyścienne tu się sprawdzą.
Pzdr

Wos
02-10-2003, 09:14
Znalazłem taki adresik gdzie poglądowo było opisana zabudowa okna dachowego - może Ci się przyda
http://www.lafargenidagips.pl/budujesz_dla_siebie/praktyczne.html

andrzej K.
02-10-2003, 09:37
Dzięki wszystkim - to jest to!