PDA

Zobacz pełną wersję : Gres na taras 33x33



Zielona
01-10-2003, 10:12
Schody prowadzące na taras mają 30 cm głębokości. Szukam gresu 33x33 cm. W hurtowniach jest przeważnie 30x30. Jak wybrnąć z tego problemu. Może ktoś ma jakieś pomysły. Stosując 30x30 byłoby dużo malutkich elementów do wklejenia i dużo odpadów.

andrzej K.
01-10-2003, 10:19
Szukaj dalej - 33x33 jest dość popularny
A moze w marketach bdwl?

01-10-2003, 11:00
Szukaj dalej - 33x33 jest dość popularny
A moze w marketach bdwl?

..... nie obrażaj Zielonej. Sądzisz, że tego gresu szukała w markecie z warzywami?

andrzej K.
01-10-2003, 11:04
Do Zielonej - obraziłaś się?

Było, że szukała w hurtowniach. Hurtownia to nie market.

Wszystko w tym temacie. Jak chcesz Gościu pogadać o dupie Maryni, to znajdź sobie inne forum

01-10-2003, 11:15
Do Zielonej - obraziłaś się?

Było, że szukała w hurtowniach. Hurtownia to nie market.

Wszystko w tym temacie. Jak chcesz Gościu pogadać o dupie Maryni, to znajdź sobie inne forum

... a dlaczego nie w składach budowlanych, sklepach budowlanych itp. Lepiej sie wyluzuj, bo wyłazi z Ciebie po jednym poście pospolity cham.
Z wyrazami szacunku
Ewa.

andrzej K.
01-10-2003, 11:23
O, przepraszam bardzo, to Ty w swoim pierwszym poście, zamiast udzielić konkretnej odpowiedzi czy porady, robisz jakieś wycieczki osobiste. Jak masz coś konkretnego do powiedzenia, to mów, a jak ... [patrz poprzedni post] Chamstwo niech się chamstwem odciska :)

Zielona
01-10-2003, 11:23
Ale się porobiło....
Konstruktywne gadki ...
Szukam i w hurtowniach i na składach budowlanych i w marketach.

Ale mnie chodzi o to, że może ktoś już znalazł i może polecić. Np. Opoczno robi 29,7x29,7 i taką mają matrycę i wszystkie ich gresy są w takich wymiarach (mają oczywiście też inne 10x10 czy 39x39 ale 33x33 nie mają). Chodzi mi o to, że jeżeli już ktoś kupił 33x33 jakiegoś producenta to ja sobie zobaczę np. na stronie internetowej czym dysponuje dany producent w tym wymiarze, podwonię po hurtowniach, składach, potem obejrzę i mam .... trafiony zatopiony.

A poza tym ja się nie obrażam. Jeżeli Andrzejk mówi, że taki gres jest to znaczy, że super, że jeszcze nie wszystko stracony.

Pozdrawiam

Wowka
01-10-2003, 11:28
Widziałem takie gresy czy też klinkier (33x33) w Castoramie i Leroy -u. Ale to zdecydowana mniejszość oferty, nie więcej jak 3-5 wzorów. Naprawdę nie było w czym niestety wybierać. Producentów nie pamiętam. Być może był to ktoś "no name"
Pozdrawiam

andrzej K.
01-10-2003, 11:31
Zielona, ja do kuchni i do wiatrołapu kupiłem gres 33x33 Cersanitu chyba, w każdym razie polski, który oryginalnie jest przeznaczony na tarasy - ma płytki (stopnice) z napylonymi paskami antypoślizgowymi. Jest to stosunkowo nowe i ma ze 4 wzory typu bohomazy:). Jak chcesz, jutro podam więcej detali.
Kupiłem w PSB, 48 zł/mkw. Są też listwy przyścienne, ale nie do wszystkich.

Natomiast na Bartyckiej w W-wie kupiłem terakotę hiszpańską 33x33, ale na pewno gres też bym znalazł.

Pzdr

majo
01-10-2003, 11:33
na pewno ma taki gres cersanit

01-10-2003, 11:35
Ale się porobiło....
Konstruktywne gadki ...
Szukam i w hurtowniach i na składach budowlanych i w marketach.

Ale mnie chodzi o to, że może ktoś już znalazł i może polecić. Np. Opoczno robi 29,7x29,7 i taką mają matrycę i wszystkie ich gresy są w takich wymiarach (mają oczywiście też inne 10x10 czy 39x39 ale 33x33 nie mają). Chodzi mi o to, że jeżeli już ktoś kupił 33x33 jakiegoś producenta to ja sobie zobaczę np. na stronie internetowej czym dysponuje dany producent w tym wymiarze, podwonię po hurtowniach, składach, potem obejrzę i mam .... trafiony zatopiony.

A poza tym ja się nie obrażam. Jeżeli Andrzejk mówi, że taki gres jest to znaczy, że super, że jeszcze nie wszystko stracony.

Pozdrawiam

No, właśnie chodzi o konkretną odpowiedź. Nie lubię jak ktoś traktuje wszystkie baby, od razu jak blondynki. Przepraszam za baby. W związku z powyższym cofam tego chama, ale Andrzej K. trzymaj się na baczności.
A w ogóle na tarasie mam 14 mb takich samych schodów i też szukam takiego gresu, a także stopnic z gresu. Konkretnie Andrzeju K. jak znajdziesz w SKŁADZIE BDWL. to melduj.
Z w.sz. Ewa

andrzej K.
01-10-2003, 11:46
Dobra, dobra.
Latem własnoręcznie polożyłem płytki na dwóch moich balkonach i pomieszczeniach wewnątrz domu. Kładłem tez piaskowiec na ogrodzeniu i na ścianie w salonie. Podobno nieźle. Służę podpowiedziami, jakby ktoś chciał wysłuchać.

Pzdr, AK

Zielona
01-10-2003, 12:02
Byłam na stronie Cersanitu http://www.cersanit.com.pl/pl/index.php?srodek=katalog_plytki&tabela=gres_porcelanato&lang=pl
ale oni nie mają 33x33. Może to coś nowego?

Zielona
01-10-2003, 12:07
Znalazłam coś chyba http://www.tubadzin.com.pl/katalog.php?op=viewgrupa&grupa=PP
Klikając na płytkę mamy jej parametry techniczne.

Benicio
01-10-2003, 12:18
Witam

Zielona spróbuj tu

http://www.milo-tarasy.pl

Ja kupiłem gres szkliwony allegro. Wygląda fajnie. Cena jest tez ludzka. Chyba 32 zl/m2 + extra za dekory (ale też bez złodziejstwa). W ofercie cokoliki. Polecam.

Pozdrowienia B.

Zielona
01-10-2003, 12:30
Benicio
Właśnie o coś takiego mi chodziło.

A cokół domu z czego masz zrobiony?
Masz jakieś zdjęcia swojego tarasu?
U mnie wchodzą w grę dwa tarasy wejściowy i ogrodowy i balkon.

majo
01-10-2003, 12:35
co do cersanitu sprawdze na opakowaniu co to było dokładnie , a tak na marginesie czy pytałaś o zdanie płytkarza (dobrego płytkarza) jaką on ma na ten temat opinię.. może lepiej zacząć tej strony wtedy będziesz mogła dobrać taki gres jaki Ci się podoba a nie jaki ma wymiar

Zielona
01-10-2003, 12:46
Majo
Właśnie płytkarz mi doradził bym wybrała 33x33. Kupiłam jedną płytkę 30x30 taką jak mi się podoba i faktycznie nie ma jak ją kłaść na tych schodach. Trochę płytki musi wystawać poza schód, by można było pod płytką zrobić podstopnicę.

Benicio
01-10-2003, 12:47
Witam

Bardzo mi miło, że trafiam w żeńskie potrzeby :wink:
A na poważnie.
Mam te płytki kupione, ale jeszcze nie położone - stoją sobie w garażu i czekają na swoją kolej u płytkarza. Z tym, że ja nie będe ich kładł na tarasie, a w przedpokoju. Pisząc o cokolikach miałem na myśli cokoliki wewnątrz domu - jedna kafelka (8x33 cm) na ścianie przy połączeniu z podłogą - napewno kumasz o co chodzi.
Cokół wokół domu mam zrobiony z płytek klinkierowych Rot Rustico Cerrad (chyba tak się to nazywa - do nabycia we wszystkich chyba marketach budowlanych).
Mam przed sobą ulotkę z aranżacjami, jak chcesz to zeskanuje i Ci prześle. Czy adres ze stopki jest aktualny?

Pozdrowienia B.

01-10-2003, 12:53
Uważajcie kochani z gresem szkliwionym na tarasie. Ja chyba bym sie zastanowił, bo owszem ładnie to wygląda, ale śliiiiiiiiiiiizko jak jasna cholera.

Zielona
01-10-2003, 12:54
Benicio
Bardzo Ci dziękuję za życzliwe potraktowanie mojego problemu.
Adres w stopce jest aktualny, adres www też, tam są zdjęcia mojego skromnego domku i tego mojego tarasu.
Czekam na skany
A ze strony której adres mi podałeś już zamówiłam drogą mailową katalog z produktami i aranżacjami.

Benicio
01-10-2003, 13:49
Witam

Zielona, mail poszedł. Choć teraz zauważyłem, że aranżacje z posiadanej przeze mnie ulotki (nie wiem czy wszystkie) powtarzaja się na stronie www.

Nie wiesz nawet ile Ty mi nieświadomie pomogłaś. Dzięki twojej niebieskiej ścianie zrozumiałem, że ściany w jednym pomieszczeniu mogą mieć różne kolory. Wcześniej myślałem, że żona ma fanaberie. :D

Pozdrowienia B.

Zielona
01-10-2003, 13:58
Benicio
Dzięki za skany

Na niebieską ścianę namówił mnie Kasiorek. Bardzo sobie chwalę bo było bez niej w salonie bardzo mdło, teraz powiesiłam tam jeszcze delikatne jasne grafiki, o tej samej tematyce, w jednej linii i jest lux. Jeszcze tylko szukam zasłon w odpowiednim niebieskim kolorze i o odpowiedniej niebłyszczącej fakturze.

ArtMedia
02-10-2003, 10:08
Witam.

Gresy 33x33cm. produkuje m. in. Ceramica Valverde (http://www.valverde.matian.it/). Możesz je kupić w Warszawie na Bartyckiej w firmie Cerec (grupa Yeti).
Polecam. Nie sa najtańsze ale świetne.

Sebastian