PDA

Zobacz pełną wersję : Fundamenty trójwarstwowe - czy izolowa? warstw? zewn?trzn??



avzi
01-10-2003, 10:54
Mam następujący układ: ściany fundamentowe z bloczka pokryte dysperbitem, 2x3cm styropianu, a na wierzchu warstwa dociskowa także z bloczków, ale użożonych pionowo (12 cm). Na razie warstwa dociskowa sięga do poziomu docelowego gruntu, na wiosnę chciałbym obłożyć cokół cegłą klienkierową.

I tu pytanie: czy zewnętrzna warstwa także musi być zaizolowana pionowo folią kubełkową? Jeśli tak, to w jaki sposób będzie można później położyć cegłę klinkierową (skoro folię taką chyba należy wywinąć pod pierwszą warstwę klinkieru). Całość jest juz przysypana piaskiem, ale w razie konieczności zostanie oczywiscie odkopana.

Przeglądałem już różne wątki, ale nie znalazłem odpowiedzi na podobne pytanie. Z góry dziękuję za pomoc.

KrzysiekS
01-10-2003, 11:01
Ja mam wykonaną izolacje pionową tylko na zewnetrznej warstwie: dwa razy dysprerbit plus folia kubelkowa.

Folia schodz az do lawy, na wysokosci ławy mam jeszcze drenaz z 5 studzienkami rewizyjnymi.

avzi
01-10-2003, 11:04
Dodam jeszcze, że nie mam piwnicy, co jest chyba tu dość istotne.

avzi
01-10-2003, 13:18
Może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Będę wdzięczny! :wink:

avzi
02-10-2003, 11:11
Bardzo, bardzo prosze o porady! Dobrze zapłacę! :lol:

avzi
05-10-2003, 20:18
Może wreszcie znajdzie się ten jeden jedyny, który mi odpowie? :lol:

Krystian
05-10-2003, 22:32
Ja mam podobny układ ściany trójwarstwowej do poziomu gruntu ściana nośna z bloczków betonowych 30cm, styropian 2X4cm, 2cm luzu, ścianka pod elewację z bloczków betonowych na ,,sztorc" - 12cm (pod klinkier).
Mimo, że dokoła piach a wody gruntowe na 11m...to zabezpieczyłem:
Od zawnątrz ścianka pokryta obrzutką, zatartą dla wyrównania powierzchni, lepik na zimno X 2, folia kubełkowa do poziomu gruntu zokończona listwą zamykającą. Izolacja pozioma w postaci folii na poziomie gruntu wychodzi nad listwą.
A do góry to już inaczej : 25cm silikat, 10cm styropian, 12cm klinkier.

W Twoim przypadku - pytanie z jakiego ,,bloczka" masz ściany fundamentowe???
Jaki by nie był, radziłbym zabezpieczyć... :wink: