PDA

Zobacz pełną wersję : Meyer-Holsen



miilly
29-07-2008, 09:19
Witam wszystkich,

W trakcie glebokiej penetracji rynku dachowek ceramicznych natrafilem na dachowki Meyer-Holsena. Widze, ze na forum zdominowaly dyskusje Creaton czy Roben, Roben czy Rupp itd. natomiast nie udalo mi sie znalezsc nic o podobno najlzeszej dachowce swiata. Trafilem na model Tandem w wersji standardowej dostepny za jedynie 42,50 brutto. Czy ktos to ma juz na dachu?Jak prezentuje sie taka dachoweczka?Jesli jest tam 8,5 dachowek na m2 to biorac pod uwage, ze jest ona podwojna wzrokowo wyglada jakby bylo 17 dachoweczek per m2. Co do jakosci nie mam zastrzezen - podobno to najwyzsza polka na niemieckim rynku.

pozdrawiam

skorpio
29-07-2008, 09:48
Jeśli dobrze poszukasz znajdziesz sporo postów n.t. tej dachówki, a nawet zdjęcia dachów z niej ułożonych. Np. tu:

http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-dachy,t81343.htm

Potwierdzam jej znakomitą jakość. Dla ostudzenia zapałów dodam tylko, że cena m2 kompletnego dachu (dachówka podstawowa + dodatki) jest dwukrotnie wyższa od ceny dachówki podstawowej.

godin
29-07-2008, 19:56
Całkowicie zgadzam się z skorpio. Choć sama podstawowa dachówka nie jest najdroższa to za wszystkie dodatki (np. dachówka skrajna, kominek wentylacyjny) wyszły nam spore koszty. Jak poszukasz troche na forum to znajdziesz kilka postów o tej dachówce. Charakteryzuje się m.in. małą nasiąkliwością, dużą twardością, równością, ale nie jest barwiona w masie.
U nas na dachu Meyer-Holsen Tandem- głęboka czerń- według nas efekt rewelacyjny :)

Hiv
06-12-2008, 14:34
Lekko odkopię temat ale dziś oglądaliśmy w Łodzi - w firmie ZAMEK na Brukowej(tam chyba zaopatruje się pan Wilhelmii) dachówki min. meyer-holsen'a.

Faktycznie świetna jakość wykonania, twardość i bardzo mała nasiąkliwość dachówek.

Niestety cena jest adekwatna do jakości... Ta która nam się podobała to ponad 4zł za podstawową dachówkę a dodatki pewnie jeszcze droższe.

Chyba jednak poszukamy Koramica ;)

malgosia0023
06-12-2008, 17:17
Lekko odkopię temat ale dziś oglądaliśmy w Łodzi - w firmie ZAMEK na Brukowej(tam chyba zaopatruje się pan Wilhelmii) dachówki min. meyer-holsen'a.

Faktycznie świetna jakość wykonania, twardość i bardzo mała nasiąkliwość dachówek.

Niestety cena jest adekwatna do jakości... Ta która nam się podobała to ponad 4zł za podstawową dachówkę a dodatki pewnie jeszcze droższe.

Chyba jednak poszukamy Koramica ;)
ja właśnie kupowałam w Zamku(na Brukowej) Meyer'a.Mam ją na dachu od lipca'08,kolor brąz.Jesteśmy bardzo zadowoleni z dachówki jak i z Zamka :wink:

roberto75
25-12-2010, 19:29
Kupiłem wczoraj Mayera-Holsena czerwień kenijska w Tandemie z akcesoriami. Jest rewelacyjna, piękna, idelanie wypalona, bez przebarwień, niemiecki ordnung. Dach 180 metrów, dwuspadowy. Droga ,ale warta ceny dachówka, Przeżyje mnie i dzieci moje.

Aleksandryta
27-12-2010, 09:27
Kupiłem wczoraj Mayera-Holsena czerwień kenijska w Tandemie z akcesoriami. Jest rewelacyjna, piękna, idelanie wypalona, bez przebarwień, niemiecki ordnung. Dach 180 metrów, dwuspadowy. Droga ,ale warta ceny dachówka, Przeżyje mnie i dzieci moje.
A membrana pod ta dachowka przezyje ciebie i twoje dzieci? Bo u moich rodzicow nie przeżyła 13 lat :P. Z kolei dachowka po 13 latach była w bardzo dobrym stanie.

roberto75
13-12-2011, 19:21
A membrana pod ta dachowka przezyje ciebie i twoje dzieci? Bo u moich rodzicow nie przeżyła 13 lat :P. Z kolei dachowka po 13 latach była w bardzo dobrym stanie.


Mam położoną M-H Tandem czerwień kenijska od maja b.r. Była droga, ale efekt jest niesamowicie elegancki. Niewiele odpadków. Żadnych niedoróbek, zostało mi nawet ze 100 sztuk. Zastanawiam się kto kładzie np Robena, który jest ciut tańszy od M-H po podliczeniu całosci kosztów (dachówka podst. skrajne, gąsiory, wentylacje, taśmy, klamry, obróbka blacharska). Do zobaczenia w Łodzi

DACxxxAZ
13-12-2011, 21:49
Porównanie kto ma większy portfel ?

Jacek Kulik
14-12-2011, 14:17
Mam położoną M-H Tandem czerwień kenijska od maja b.r. Była droga, ale efekt jest niesamowicie elegancki. Niewiele odpadków. Żadnych niedoróbek, zostało mi nawet ze 100 sztuk. Zastanawiam się kto kładzie np Robena, który jest ciut tańszy od M-H po podliczeniu całosci kosztów (dachówka podst. skrajne, gąsiory, wentylacje, taśmy, klamry, obróbka blacharska). Do zobaczenia w Łodzi

W jednym poście piszesz że dachówka była droga a za chwilę że ciut droższa od Robena...
MH zawsze był drogi i nigdy nie był "ciut" droższy od Robena .
Jest dużo lepszy i 100% droższy , zwłaszcza przy obecnym kursie euro, a porównywanie Mercedesa do Fiata mija się z celem

wiesiaD
06-05-2012, 07:05
sprzedam dachówkę Meyer Holsen pełna paleta, cena b. okazyjna

wiesiaD
06-05-2012, 07:12
Sprzedam dachówkę Meyer Holsen piano grafit pena paleta, cena b. okayzjna

Andrzej Wilhelmi
07-05-2012, 00:35
Wrzuć informację do "Ogłoszeń drobnych". Pozdrawiam.