PDA

Zobacz pełną wersję : Czy rozdzielanie wełny mineralnej to dobry pomysł?



andrzej K.
01-10-2003, 12:00
Witam,
Po ociepleniu poddasza zostało mi trochę wełny gr. 15 cm. Jeżeli rozwarstwię ją na dwie warstwy po ok. 7-8 cm i dam pod krokwie między profile stelażu, to dobrze zrobię? Tak rozdzielona wełna chyba będzie miała te same właściwości co "normalna" siódemka? Nie mówiąc już o kosztach, które będą niższe.

Pzdr,

haczyk
03-10-2003, 13:52
Myślę, że możesz tak zrobić, co prawda wełna nie rozwarstwia się tak idealnie w połowie, ale mniej więcej...dowiedz się tylko, jak maksymalnie można odsunąć płytę GK od krokwi, bo musisz mieć ten dystans między krokwią a wełną 8cm. na skosach płyty wiesza się o ile pamiętam na tzw."esach" a one nie są bardzo długie (na te 8cm powinno starczyc)

kodi_gdynia
03-10-2003, 14:16
Również myślę, że śmaiło możesz ją rozwarstwić. Z racji tego, że jestem bardzo oszczędny sam w kilku miejscach tak zrobiłem.
Co do esów są różne rozmiary. Dobrze kupić dłuższe - niewiele droższe a wygodniej się robi, wygina no i bez strachu że będą za krótkie.

Pozdrawiam

Wakmen
06-10-2003, 18:12
Jeszcze się zastanawiasz? Po co masz dokupywać dwie warstwy po 7 jak można wykożystać to co masz.