PDA

Zobacz pełną wersję : ubezpieczenie budowy



magdaS28
31-07-2008, 06:58
Czy ktos z Was ubezpieczal budowe? Od kradziezy, zalania, pozaru?

pablitoo
31-07-2008, 07:01
Oczywiście - ja .

carringtontomas
31-07-2008, 07:31
Czy ktos z Was ubezpieczal budowe? Od kradziezy, zalania, pozaru?

Ja również - wybrałem Wartę :D

magdaS28
31-07-2008, 08:19
Rozumiem ze nie ma z tym problemu :D Dzieki serdeczne :)

pablitoo
31-07-2008, 08:21
No rzekłbym nawet że w wypadku kredytu jest to konieczność ...

:D

carringtontomas
31-07-2008, 09:03
No rzekłbym nawet że w wypadku kredytu jest to konieczność ...

:D

Nikt tutaj nie pisze o kredycie :-]

magdaS28
Dlaczego uważasz, że może być jakikolwiek problem z ubezpieczeniem? Generalnei dla TU to czysty pieniądz :)

pablitoo
31-07-2008, 09:38
No rzekłbym nawet że w wypadku kredytu jest to konieczność ...

:D

Nikt tutaj nie pisze o kredycie :-]

:oops:



magdaS28
Dlaczego uważasz, że może być jakikolwiek problem z ubezpieczeniem? Generalnei dla TU to czysty pieniądz :)

:D

magdaS28
31-07-2008, 09:43
Ok - szybkie pytanie, szybka odpowidz :D Napisalam tu zamiast zadzwonic do TU. Tam pewnie by powiedzieli "nie ma sprawy" ale ja chcialam wiedziec czy to jest praktykowane. Tymczasem niewiele mozna od nas ukrasc (chociaz podobno stemple, maxy a nawet wiezbe potrafia w nocy wywiexc...) ale wkrotce beda juz instalacje...

Poza tym na jesieni bierzemy kredyt na wykonczenie wiec nas bank w tym kierunku scignie z tego co piszecie :D

troj
31-07-2008, 09:59
My mamy ubezpieczoną budowę w PZU. Niestety nie można było ubezpieczyć budowy od kradzieży, taka opcja jest dopiero po pozwoleniu na użytkowanie. PZU twierdzi że budynek w trakce budowy nie jest odpowiednio zamknięty i nie podejmują się ubezpieczniea od kradzieży.

Ubezpieczenie obejmuje zdarzenia losowe (wichury pożary gradobicia itp.) i akty wandalizmu.

Jak to jest u Was w przypadku innych ubezpieczalni??

magdaS28
31-07-2008, 11:26
Dziekuje za odpowiedzi - najbardziej interesowala mnie oczywiscie kradziez i akty wandalizmu czyli to na co budowy narazone sa w najwiekszym stopniu. Od zdarzen losowych/klesk zywiolowych bede musiala ubezpieczyc podczas kredytu. No nic - jak tylko wprawimy okna i drzwi nasi budowlancy beda tam spac...

pierwek
01-08-2008, 12:28
co się kryje za "efektywniej"? grupa interwencyjna połamała już jakiemuś złodziejowi nogi bejsbolem?

mynia_pynia
01-08-2008, 12:49
W ubezpieczalni można ubezpieczyć budowę tylko od zniszczeń pogodowych i pożaru, natomiast firmy chroniące mienie mają często w ofercie odszkodowanie za dewastacje (rozbite szyby, uszkodzone drzwi) elewacje "sprejem" ozdobione.
I właśnie zamierzam skorzystać z obu tych opcji na czas budowy.

Mice
01-08-2008, 21:31
co się kryje za "efektywniej"?
przed założeniem alarmu jednej nocy wyparowało 40mb siatki ogrodzeniowej wraz z słupkami, po założeniu nawet gwóźdź nie zginą

znajomemu miesiąc temu zniknęły drzwi metalowe z niestrzeżonej budowy

a ty może znasz kogoś kto ma monitoring i miał jakieś włamanie z kradzieżą ??
u mnie przecieli łańcuchy na bramie w płocie, przecięli kłódkę i weszli do "kanciapy".
W środku pusto, zamknięte z przyzwyczajenia :roll:
Dom zamknięty i uzbrojony więc nie wchodzili, jednak 6 tablic na płocie, że obiekt chroniony nie pomogło na to co poza domem.

A co do ubezpieczenia, ja mam również od kradzieży elementów stałych czy jakoś tak (do 20% wartości ubezpieczenia). W tym są m.in. okna, drzwi, brama garażowa itp.

adam2007
01-08-2008, 21:37
Czy ktos z Was ubezpieczal budowe? Od kradziezy, zalania, pozaru?


W dziejszych czasach to "chyba" podstawa... 8)