PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze wodne, a współwłasność gruntu



MichAsiek
31-07-2008, 07:30
Witajcie :D
Chcę poprosić Was o radę :D
Chcemy poprowadzić przyłącze wodne z drogi gminnej na nasze działki (tzn. w naszej drodze wewnętrznej). Działki są 4, z czego my i sąsiad chcemy mieć wodę, a trzeci -właściciel pozostałych dwóch działek mówi, że nie jest tym zainteresowany i mówiąc delikatnie wypiął się na partycypację w przedsięwzięciu (oczywiście z uwagi na koszty;). Co powinniśmy zrobić? My chcielibyśmy pominąć jego działki, ale jednocześnie zapisać (czy trzeba mieć dokument w formie aktu notarialnego??), że przez jakiś dłuższy czas (najlepiej nieokreślony) za dopięcie się do naszej sieci będzie trzeba oddać nam część poniesionych kosztów. Wydaje mi się, że na przyłącze musi się zgodzić z uwagi na służebność drogi, ale pewnie nie musi się zgodzić na nasz warunek odpłatnego dopięcia się do sieci :cry: :-?

pati25
31-07-2008, 10:41
czyja jest ta droga?czy to wasza współwłasność?

bmiara
03-08-2008, 11:10
Witam!

Czy dobrze kojarzę, że gdy jestem współwłaścicielem drogi prowadzącej do działki to mogę poprowadzić sobie media w tej drodze bez zgody pozostałych współwłaścicieli? To chyba tzw czynność zwykłego zarządu…Czy może nie...